Gothtopie

Gothtopie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334351/bmid_gothtopie-bSo-334351.jpg 4 29 6

Batman Detective Comics série

V Gothamu je všechno v pořádku… ale něco tu nehraje. V utopickém Gotham City už zločin nemá místo. O spravedlnost se stará Batman se svou partnerkou a milenkou Selinou Kyleovou. Takhle to tu bylo odjakživa. Občané jsou spokojeni, až na rekordní počet jinak naprosto normálních sebevražd. Zpod sněhobílé fasády Gothtopie se dere na svět něco hodně temného. A až Batman zjistí, že tu něco nefunguje tak, jak by mělo, stane se veřejným nepřítelem číslo jedna, a to dokonce i pro své nejbližší. Dokáže nejlepší světový detektiv zjistit, kde má původ ta masová halucinace, která zachvátila celé město? Nebo Gotham propadne šílenství jednou provždy?... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

Gothtopia , 2014

Luigi1
07.10.2023 3 z 5

Tak to jsem se zklamal moc mě to nenadchlo takový průměr

ArkAngel
03.08.2022 3 z 5

Pátá kniha Detective Comics začíná opět Man-Baty, kteří mě již vyloženě otravují, byť mi přišlo, že to bylo lépe napsané než v knihách minulých. Gothtopie, halucinace vyvolaná Scarecrowem, byla celkem zajímavá, ale aby to mělo nějaký smysl, musel by to být větší event a ne kratičký příběh na tři sešity. Takhle to bylo strašně zkratkovité a celý problém se vyřešil během chviličky.

fvalek
05.06.2022 3 z 5

Slabinou mou i téhle série je, že aby člověk porozuměl, musí ji číst v nějakém systému jiných dílů a komiksů z New 52. Což o to, já je mám, ale jak dočítám později, tak si dávám série po dílech, a tak mi spousta věcí nesedí, což se pak projeví v sérii ještě dál, ale myslím, že se člověk zvládne docela dobře chytit. Další trošku problém je, že je tam vždycky jedna či dvě větší zápletky a zbytek je docpaný nějakými nesouvisejícími čísly nebo různými štěky, kde se střídají autoři i ilustrátoři a někdy se to hodí a je to zajímavé, ale někdy dost o ničem.

Samotná Gothtopie má potenciál a celé to vypadá velmi dobře, jen bych možná ještě prodloužil ten efekt utopického Gothamu a protáhnul fázi zjišťování, co se děje. Všechno se vysvětlí docela rychle a je to škoda. Postavy, které se vydávají za jiné a mají vysněné identity je po pěti minutách odhodí a v podstatě odhalí plán, což je klišé všech klišé a temný drsný Batman by si zasloužil víc. Dokonce se ani příliš nehrálo na tlivou linku "zůstaň s námi v tomto krásném světě". Celé je to takové uspěchané... Ale nápad dobrý.

Lenka.Vílka
02.07.2018 3 z 5

Trochu nuda. Po dvou geniálních dílech jsem čekala něco lepšího. Dalo se to rozjet ve velkém, potenciál byl. Za mě příběhu chyběly koule. Když už mám možnost rozjet to naplno, nehledě na následky, já bych se utrhla ze řetězu. To se tady nestalo. Škoda :(

jarynek
17.12.2017 3 z 5

Úplně nenudí, ale určitě to není kniha, k níž bych měl potřebu se vracet. Dobré příběhy bez nějaké větší přidané hodnoty, která by je povyšovala nad průměr.

martinstefko
28.04.2017 3 z 5

V krátkých příbězích dovedou zaujmout hlavně ty, které se vracejí k postavě a její oslavě sedmdesátých pátých narozenin. Díky tomu se mezi kreslíři mohl ocitnout i legendární Neal Adams. A dělá si legraci ze své kresby, z postavy Batmana v minulosti, ale i v současnosti. Tohle je komiks s krásným nadhledem, který díky tomu hezky vyniká. I ostatní krátké příběhy jsou takové odlehčené, což je velmi příjemné a díky tomu nebudete mít po dočtení knihy negativní pocity, ale spíše pocity příjemné. Je škoda, že tohle nepodpořil i hlavní příběh celé knihy. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1425-batman-detective-comics-5.html

Autoři knihy

John Layman