Baťa na všech kontinentech

Baťa na všech kontinentech https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459546/bmid_bata-na-vsech-kontinentech-xdX-459546.jpg 5 2 1

Kniha zaujme hned na první pohled unikátní vazbou se speciální reliéfní ražbou. Publikace je nejen graficky skvěle zpracovaná, ale má co nabídnout i obsahově. Je totiž nabitá ověřenými a mnohdy dosud neznámými fakty. Předkládá čtenáři ucelený přehled toho nejdůležitějšího z prvních sta let působení firmy Baťa v jednotlivých zemích světa a podává také vysvětlení stěžejních témat spjatých s její globální expanzí. Úvodní kapitoly nastiňují vývoj firmy Baťa v souvislostech s celosvětovým děním. Poté následuje soupis a detailní rozbor všech zemí, kde firma působila. Na celkem 276 stranách najdete na 453 obrázků, mezi nimi jsou i některé vůbec prvně publikované. Téměř dvě stě map a tabulek dokresluje výklad a zlepšuje tak přehlednost a orientaci v jednotlivých skutečnostech. Knihu uzavírají kompletní seznamy baťovských sesterských společností a továren.... celý text

Lavastan
04.09.2021 5 z 5

Kniha se četla opravdu svižně. Je plná faktů a zajímavých informací. Vše je pečlivě zpracované s množstvím obrazového materiálu. Jsem nadšený a pokud někoho zajímá fenomén Baťa, měl by si jí pořídit do knihovny.
Je až neuvěřitelné jak z malé firmy vznikne kolos celosvětového významu a působení. Baťu znají po celém světě, někde dokonce pro botu používají slovo Bata. Jsou dokonce města jako Batanagar, Batapur a další. Baťa je globální firma s českými kořeny, buďme hrdí že Tomáš Baťa, Jan Antonín Baťa a Tomáš Baťa junior vybudovali firmu se svými spolupracovníky k užitku všem na světě.

Tomáš Baťa, 1876-1932 Baťa (firma)

Autoři knihy

Zdeněk Pokluda
česká, 1946
Jan Herman
česká
Milan Balaban
česká, 1981

Kniha Baťa na všech kontinentech je v