Básník v báglu

Básník v báglu https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6217/basnik-v-baglu-6217.jpg 4 200 29

Básník v báglu série

Vtipný letní příběh s patřičnou dávkou šílených dívčích nápadů, romantiky, lásky a dobrodružství o třech moderních holkách, ale i o poznání jednoho koutu krásných Čech. Vypráví o šestnáctiletých spolužačkách, které se rozhodly, že podniknou máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny hradů až k Máchovu jezeru. Dívky během cesty prožívají veselé i horké chvíle, potkávají spoustu zajímavých lidí, hlavně partu studentů provozujících na hradech historický šerm. Zdá se, že tohle léto o rytíře nouze nebude... celý text

twigxi
25.03.2024 5 z 5

Mam rada Machu, miluju hrady a ceskou prirodu a v posledni dobe me bavi pohodove knizky ceskych autorek.
Tri kamaradky se vypravi na vylet po stopach Karla Hynka Machy. Kazda je jina a kazda se nejak jinak zasadi o vtipne momenty (o ktere na jejich vyprave nebude nouze). Ja jsem si hlavne oblibila hloubavou Fany :)

katerina1237
25.09.2023 4 z 5

Taková oddechovka na léto. Já jsem ji v létě začala číst, ale přerušila jsem a až teď se k ni vrátila.
Je to hezký příběh, párkrát jsem se i zasmála.

Sasha001
26.01.2022 5 z 5

K téhle knížce a vlastně k celé sérii jsem se vrátila díky jednomu z témat ve čtenářské výzvě. S odstupem let trochu naivní pubertální příběh, ale pořád mě to bavilo a pořád se mi líbí spojení romantiky s trochou literární historie. A jak Fany přenesla Máj do současnosti? To mě na tom od dětství bavilo snad nejvíc a stále mě to baví.

Hanncha
18.01.2022 5 z 5

Březinová celou tuhle sérii vystřihla velmi bravurně. Kniha je čtivá, příběh zajímavý a poučení netlačí na pilu. Za mě super.

Knihomolka506
04.06.2021 5 z 5

Romanticko- humorný příběh pro dívky. Parta náctiletých puberťaček - spolužaček se chystá jít pěšky po stopách slavného básníka K.H. Máchy.
Vtipný příběh o poznávání, cestování minulostí, ale hlavně o osobním životě jednoho z nejslavnějších českých básníků . Vhodné akorát na léto a prázdniny ️

martineden
11.04.2021 5 z 5

Básník v báglu, to je opravdu Mácha! Myslím, že je to výborný nápad, jak poutavě přiblížit osobnost tohoto básníka nejen mládežníkům, ale zajímavosti najdou i znalí básníkova díla. Nechat promlouvat Máchu skrze současný příběh, bravo!

Amneris
01.04.2021 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla asi ve 14 letech a teď jsem na sérii znovu narazila. Příběh o třech dívkách, které se vydají na prázdniny po stopách Karla Hynka Máchy a zažijí přitom i setkání s partou fajn kluků. Oblast kolem Máchova jezera mám moc ráda, takže se mi příběh moc líbil.

verka5083
30.03.2021 4 z 5

Pokud máte rádi oddechovou knihu a Máchu, tak je tahle knížka pro Vas ideální.

Jirikk
08.12.2020 4 z 5

Příjmné , milé oddychové, jiskřívé a ještě na mym oblíbeným Kokořínsku......

JointlieKat94
15.06.2020 5 z 5

První komentář k teto knize jsem psala v roce 2017, asi jsem se stěhovala a po letech ji našla. Jako mladší jsem dostala tuto knihu a ani nevěděla, že bude nějaké pokračování.. Letos jsem si sehnala všechny díly s tím, že až nadejde čas, všechny si je dám najednou. Ten čas přišel. :) a já jsem šťastná, jako blecha.

Tři kamarádky se vydávají strávit týden prázdnin po Máchovo cestě, od Mělníka (mého rodného, jehož vykreslení zde opravdu nesedělo, a na konci knihy si myslím, že tu děvčata nechala věci :D ..) až po Bezděz a Máchovo jezero. Celou cestu je provází čtyři kluci a nějaká ta láska. :) v knize se toho dozvíme spoustu o básníkovi Máchovi, který i mě nejednou uchvátil, avšak tolik jsem toho o něm nevěděla. Jako malá jsem asi netušila, že holky projížděj můj kraj, který jsem v té době úplně neznala. Teď jsem šťastná vzpomínala na ta místa, která už mám dávno projetá- asi několikrát.

Díky za tuto knihu a navrácení do těch mladších let. :) zítra pokračuji druhým dílem.

HPmagor
19.02.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka, pro toho kdo miluje K.H.Máchu

buldozer5
26.01.2018 3 z 5

Chápu, že se nám autorka snažila přiblížit Máchovu tvorbu, což se jí i docela povedlo, ale celkově mi kniha nic nepřinesla. Příběh je vlastně jenom o tom, jak se tři holky vypráví na výlet po Máchových stopách a potkají partu kluků, se kterými se potom sblíží. Nic pořádně zajímavého se tam ale nestalo, a když už to vypadalo, že se děj začíná rozjíždět, autorka tu napínavou část odbyla na jednu stránku a příběh se nezáživně ubíral dál.

JointlieKat94
08.08.2017 5 z 5

Jé, tuhle jsem četla několikrát, asi jako dvanáctiletá, nevím. Hrozně se mi příběh líbil. :)

bibi.r
19.06.2016 4 z 5

Skvělá knížka, která hned navnadí k návštěvě krásného kraje a přírody. A opravdu zlepší přístup k Máchovi, kterého nám ve škole opravdu velmi pečlivě znechucují.
Stejně jako spoustu jiných zajímavých a skvělých spisovatelů. Holt je málo češtinářů, kteří umí nadchnout.

natalie2171
01.01.2016 5 z 5

Tohle je kniha, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola. Idea lásky mezi dvěmi mladými lidmi, přátelství.
Dokonce se dozvídáme něco o Máchovi a nechybí i ukázky, které mě donutily se do příběhu vžít.
Je to prostě příběh pro puberťáky, ale také nás něco naučí a já se k ní pořád ráda vracím. Fany a Kat jsou prostě úžasní a to s jakou něhou se vyvíjí jejich vztah! Občas mám nutkání je nějak postrčit, ale jen mě to utvrzuje v tom, že je to tak krásné

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

četla jsem jí jako puberťačka a byla jsem nadšená :) tahle knížka měla všechno lásku, tajemství a samozřejmě dýchala létem :) doporučuju nejen mládeži :)

tevanko
24.11.2015 5 z 5

Knihu jsem ve 14 letech naprosto milovala, prožívála jsem příběh hlavní hrdinky. A četla jsem ji několikrát. Kniha je čtivá a zábavná. Mám ráda i další díly, které již mě nezaujaly tolik, ale přesto mě bavily.

kamibe
04.11.2015 4 z 5

Také tuto knihu jsem četla jen proto, abych byla v obraze a věděla, co současná mládež ráda čte. Oceňuji nápad - spojení jakési vlastní tvorby na téma Máchova života s tím, že se čtenář dozví o Máchovi víc než ve škole. Nejspíš bych ji jako gymnazistka ráda četla. Teď už však to není můj nejlepší šálek kávy.

Roselunda 1928
02.11.2014 3 z 5

Taková jednoduchá knížečka, u níž jsem ze začátku nechápala tučně vytištěný příběh. Nakonec jsem se rohodla pro krásné tři hvězdičky. :)

Evus
29.09.2014

Před těmi X lety, kdy jsem jí četla, mě bavila. O to víc, že od tama pocházím a popis třeba "průjezdního" města Mělníka naprosto neodpovídá skutečnosti :D