Básničky pre domáce paničky

Básničky pre domáce paničky sú voľnou kompozíciou, v ktorej stretávame 62 rozličných mien a bezprostredne odvíjajúcich sa hlasov dnešných mladých žien. Tie rozprávajú príbehy priamo uprostred svojich práve prežívaných osobných, intímnych každodenných situácií, konfliktov, vzťahov, mužov, žien, detí, problémov, úvah, predstáv, túžob, absurdít a banalít dní a nocí, nádejí, frustrácií, fóbií, smiešností, nepokojov, nezmyslov a veľkej prázdnoty až po vlastný balans na hranici života a smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296679/basnicky-pre-domace-panicky-ZJc-296679.jpg 4.37
Poezie
Vydáno, Artforum

Kniha Básničky pre domáce paničky

wiix
21.03.2017

Najviac ma asi zaujal úvod o domácich paničkách, ktoré sa menia na domácich majstrov, využívajú príklepové vŕtačky, odkladajú okuliare Prada, šňupú prach a podobne, potom básne či ako to nazvať, už neboli natoľko príťažlivé pre mňa. Napriek tejto jemnej kritike som knihu zhltla na jeden nádych, oddýchla si, nahnevala sa i zasmiala a to bolo asi jej cieľom. Preto dobré.

Avathar
28.07.2016

Dobré, veľmi dobré. Mirka Ábelová sa posúva s každou ďalšou zbierkou. BÁSNIČKY PRE DOMÁCE PANIČKY sú už zvoleným konceptom asi najzovretejšie. Chvíľu mi síce trvalo, než som do zbierky poriadne začítal, ale ako celok som si ju užil. Je jasné, že autorka svoje písanie zlepšuje, básne sú zovretejšie (i keď sem-tam by som predsa nejaký ten verš ešte škrtol), sústredenejšie, nechýba im správna miera angažovanosti, pohrávanie sa s konceptuánou poéziou, vtip a ironická pointa. Na záver ešte musím zmieniť veľmi pekný dizajn knihy (Artforum si opäť dalo záležať) od obálky, väzby až po ilustrácie.

Odysseia
Po nás ať přijde potopa!
Po nás ať přijde potopa!

Mirka Ábelová
slovenská, 1985

Kniha Básničky pre domáce paničky je v