Básničky a obrázky

Básničky a obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56604/basnicky-a-obrazky-56604.jpg 5 4 2

Drobné básničky inspirované proměnami života a přírody během ročních dob. Texty založené na nečekaných rýmech a humorných pointách doplňují bohaté ilustrace.

Luciluc
12.07.2023 5 z 5

Knížka čtená dceři. Po básničkách Františka Hrubína, které sklidily úspěch, jsme v knihovně půjčily další sbírku, tentokrát od jiného autora. Básničky tematicky zahrnují období od jara do zimy, jsou krátké, srozumitelné, ilustrace jsou hezké. Jde o útlou knížečku, která obsahuje 30 básní a osloví i malé čtenáře. Doporučuji.

hrdlickova_61
08.03.2022 5 z 5

Rozmýšlela jsem se, které básničky opsat na ukázku, protože doporučit by se daly podle mě prakticky všechny z celé knížky. Nakonec jsem vybrala za každé roční období jednu. Tahle tenká knížečka už má svá léta a asi nebývá v knihovnách ve výstavce, ale doufám, že pod písmenem B si ji ještě pořád tu a tam někdo najde, protože zná autora ze Sluníčka a jiných časopisů. Nebo právě i z knížek - vždyť jich napsal spoustu - a hezkých.

Běží jaro

Běží jaro přes louku