Jak svět přichází o básníky

Jak svět přichází o básníky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244688/bmid_jak-svet-prichazi-o-basniky-NRp-244688.png 4 35 6

Básníci série

Literární podoba první části úspěšné české filmové komedie o životě gymnazistů a zapálených divadelních ochotníků na malém českém městě v 70. letech 20. století. Hrdinou je vnímavý a inteligentní student posledního ročníku gymnázia Štěpán Šafránek, zamilovaný do své spolužačky. Píše vtipné básničky na hudbu svého stejně starého kamaráda Kendyho a jejich tvorba se sice líbí dívkám, méně ale už vedení školy. Oba kamarádi i jejich spolužáci se snaží v rámci studentské recese bránit normalizační šedi a podle přání pedagogů se rozhodnou uspořádat ochotnické představení Jiráskovy Lucerny, ovšem v netradičním, experimentálním provedení. Pro Štěpána jsou zkoušky na představení poučným pohledem na charaktery obyvatel rodného maloměsta, ale především příležitostí, jak se konečně přiblížit milované dívce.... celý text

hippiesak
17.05.2022 4 z 5

Já znám film nazpaměť :) Takže některé pasáže bych mohl sám "psát" :D Ten film se povedl skoro 1:1 podle knihy s tím, že se tady hraje Jiráskova Lucerna a ve filmu Tylova Lesní panna a některé postavy se trošičku liší, ale jsou to detaily. Ve výsledky je tato útlá knížka pohoda, taková oddechovka. Doporučuji ;)

Venda32
29.07.2021 4 z 5

Na úvod, básníci jsou moje srdcovka. Mám ale rozporuplný pocit. Kniha se čte dobře, o tom žádná. Jak již padlo v komentářích předešlých, děj je poklidný, možná bez potřebného drajvu. Myslím, že film je živější.
Jsem zvědavý na druhý díl.

1.Agness
06.08.2019 4 z 5

Filmy jsem neviděla, a tak jsem se nechala nalákat na knížku, která je volně ke stažení na stránkách pražské městské knihovny. Překvapilo mě, jak je vyprávění čtivé, svižné a zábavné, i když děj je dost poklidný. Oddechovka na jedničku.

pidalka777
23.07.2019 2 z 5

Bohužel dlouho se to nestalo, ale u tohoto díla je film o hodně lepší než knížka. Filmy zbožňuji a u knížky jsem se těšila kdy skončí. :(

haki34
20.01.2019 5 z 5

Ladislav Pecháček nasal báječný scénář, na jehož podkladě vznikla kultovní série...a podle filmu a scénáře vznikl přepis - knížka. DOplněna fotografiemi z filmu...je výborná, ale film je přeci jen lepší :) má nějak lépe zachyceno to poetické kouzlo celé básnické série....

kika 13
05.05.2018 5 z 5

Opravdu vtipně psaný román.