Basket Flora

Basket Flora https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155960/bmid_basket-flora-81N-155960.jpg 4 142 20

Příběhy oblíbeného brutálního detektiva, který po boku se svým věrným společníkem, detektivem čekatelem Stulíkem bojuje se zločinem. V boji se zločinci, zejména však s obávaným Démonem zločinu, používá stejných prostředků jako oni.

Šnek86
Šnek86
23.04.2020 3 z 5

Tak Basket Flora je víc než jen netradiční detektiv. Basket Flora nejdřív zabíjí a až pak se ptá.Popravdě k srdci mi moc nepřirostl. Čekal jsem asi něco jiného, než tuto alegoricky vyznívající úchylárnu. Ale u situací neustálého týrání Stulíka, který ještě poděkuje, když ho Basket poleje kyselinou a postupně přijde o většinu údů, se jde zasmát.

callowsick
callowsick
06.11.2019 odpad!

nepřišlo mi to ani vtipný, ani extra nápaditý, jen takový hloupý...

józi.odkudkam
józi.odkudkam
23.05.2018 3 z 5

Pravidlo je jedno a je jednoduché; Kde je Basket Flora, není místo pro nic jiného, než pro Basket Floru. Basket Flora nemá rád kamení, protože kde je Basket Flora, může být jen Basket Flora. A ne nějaké kamení.

3 brutální, pokročile zaostalé Basket Flory z pěti maximálně možných Basketi Flor..ale tak jako sranda byla

Romanka89
Romanka89
12.04.2017 3 z 5

No, z této knihy mám docela rozporuplné pocity. Od Pelce jsem četla ...a bude hůř a to se mi celkem líbilo, tak sem byla zvědavá na tohle a nestačila jsem zírat. I na mě to bylo zpočátku moc, ne díky násilnostem, ty já čtu ráda :D ale prostě hodně velká magořina. Nakonec sem se ale celkem začetla a pobavila. Stulíka i Basketa jsem si docela oblíbila. Pelcova fantazie se prostě musí ocenit, tohle jen tak nevymyslíš. 3* si ode mě tato kniha zaslouží.

papaja
papaja
16.01.2017 1 z 5

Čekala jsem černý humor, který mám ráda, ale toto byla velmi silní káva... Odřezávání končetin, vraždění, pití nechutného nápoje - nic z toho mi vtipné nepřišlo. Knihu jsem přetrpěla, jelikož nerada knihu odkládám, ale velké přemáhání... Pravda ale je, že na Pelce určitě nezanevřu, protože ... a bude hůř je skvěle napsaná kniha, která patří k mým oblíbeným, ale ani na tuto knihu dlouho nezapomenu, zda vůbec lze zapomenout...

ELMA
ELMA
30.09.2015 4 z 5

Já nevím, asi jsem divná, ale i když je to místy no, řekněme nechutné, já se bavila

Terva
Terva
01.05.2015 4 z 5

Můj nejoblíbenější detektiv. Díky pane Pelc. Svérázné dobrodružství, které jsem četl několikrát.

Ladys
Ladys
28.02.2014 4 z 5

Přečetl jsem za pár dnů. Basket je polda, jak má bejt, Stulík je vážně smolař, jak má bejt a Démon je politik, jak má bejt. A kniha je masakr :-)

kilometr
kilometr
02.12.2013 4 z 5

Těžko zařaditelné dílko.Opravdu vtipné momenty se tu střídají s nechutnými.Nejvíc se mi líbila postava Stulíka.Četlo se to bezvadně a jako lechce brutální příběh to pobavilo nadmíru.80%.

Walkyrka
Walkyrka
25.09.2013

Stejně jako u knihy \"A bude hůř\", prostě to není šálek mého čaje. Tato kniha mě utvrdila v tom, že pan Jan Pelc prostě pro mě nepíše. Opět se zdržím hodnocení.

jethro.tull
jethro.tull
09.09.2013 2 z 5

Po přečtení všech těch recenzí jsem si myslel, jak se pobavím. Nevadí mi brutální humor, spíš naopak, ale humor knihy Basket Flora tak trochu připomínal humor Šimka & Grossmanna ze 70. let. Šimek ve svých povídkách také sázel na nadsázku. Tím vším chci říct, že jsem byl z knihy rozčarovaný, protože jsem čekal víc. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se několikrát (asi třikrát) od srdce zasmál a že se mi líbí autorova zdravá nedůvěra vůči policii a realistický názor na politiku a politiky.
Některé hlášky zní i po letech od napsání docela časově. („...piš si, že si tam za všechny své nekalé činy, za všechny ty vraždy, alespoň šest měsíců posedíš!“ „Cha, chá!“ rozesmál se Démon zločinu tak příšerně, že i místním kreaturám tuhla krev v žilách. „I kdybys mě nakrásně, Baskete, chytil, zapomínáš na prezidentskou amnestii. Za týden jsem doma a pak ti pomáhej pánbůh!“)
Podle mě průměr: 50 %.

jarin58
jarin58
14.06.2013 5 z 5

Kriste pane to je ale brutální prča,nevím jestli jsem úchyl,ale já si teda blahem chrochtal.

Punky
Punky
10.05.2013 5 z 5

Brutální román, nemohl sem se od něj odtrhnout :D
Přečteno za jeden večer/noc...

Miťuli
Miťuli
08.05.2013 5 z 5

Tohle dílo je čirá absurdita a tak se i musí brát. Chce to notnou dávku nadhledu, aby jste si knihu bez znechucení a hlavně s pobavením přečetli. Já osobně jsem absolutně bezkonfliktní typ, nemám ráda jakékoliv týrání a sadismus... A toto dílo jsem přečetla a dokonce několikrát a nejsem sama. Skousnou jej lidé, kteří jsou otevřeni jiným směrům.... a hlavně přistoupí k němu bez předsudků. Doporučuji :)

blahovanika
blahovanika
05.03.2013

Tahle kniha byla asi to nejodpornější co jsem od Pelce četla, avšak dočetla jsem ji dokonce. Příběh byl zajímavý, humorný, nechutný, ale takové už jsou tak nějak všechny knihy pana Pelce.

Shimargh
Shimargh
06.08.2012 5 z 5

Tohle bych chtěl vidět zfilmované v Hollywoodské produkci!

mariposka
mariposka
05.06.2012 2 z 5

Tohle fakt nemusím... Nelíbilo se mi to.

Moares
Moares
21.04.2012 4 z 5

Tak tohle mě fakt vším rozesmálo. Chudák Stulík,za těžkou věrnost Basketovi zaplatil svým tělem:-D:-D

JirkaM
JirkaM
04.09.2011 5 z 5

Asi nejšílenější, co jsem kdy četl. Velmi povedená recese s velkou dávkou ironie a kritiky. A to vše s Pelcovským nadhledem.

MarkétaS
MarkétaS
30.11.-0001 4 z 5

Tak tohle byla fakt brutální sranda. Doslova brutální.