Barva půlnoci

Barva půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397188/bmid_barva-pulnoci-Elf-397188.jpg 4 774 152

Indigo Bellamyová je pro svou novou práci jako stvořená. Je zodpovědná, optimistická, nevinná. Mělo jí dojít, že práce osobní asistentky slavného rockera nebude procházka růžovým sadem. Alex Winslow je rocková hvězda. Nespoutaný Brit, který svádí ženy očima v barvě whisky a láme srdce na počkání. Celosvětové turné. Tři měsíce. Čtyři kontinenty. Sto koncertů. Indigo zaprodala svou duši potetovanému bohovi rocku. Jenže Alexi Winslowovi její duše nestačí. Chce i její tělo a srdce.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Midnight Blue , 2018

Kakatja
23.05.2020 5 z 5

Alex je živel, přesně tak si představuji rockového boha. Čtivé, sexy, děj měl spád, více mě bavila část z turné než závěr. Ale jo, bylo to super.

petusska01
03.05.2020 5 z 5

Musim povedat ze tieto pribehy mi celkom sedia, su mierne nekomplikovane ale dokazu zaujat. Celkovo L.J.Shen sa mi pozdava a knihy mozem odporucat vsetky!

salča
01.05.2020 3 z 5

Stokrát stejný příběh- asistentka a šéf.
Přesto i tento je opět něčím zajímavý a jiný.

nani_nka
01.05.2020 3 z 5

Každému veľmi dobre známa zápletka, kedy asistentka podľahne svojmu zamestnávateľovi aka známemu rockerovi aka zlému chlapcovi. Stačí ju však podať zaujímavo a mne osobne vôbec nevadí, že som sa s podobným námetom stretla už asi pri každej piatej romantickej knihe. Príbeh ma bavil, no Alexa si nie a nie obľúbiť. Nestačilo, že holdoval alkoholu, ale autorka z neho musela urobiť aj feťáka idúceho na kokaíne, čo sú dve neresti, ktoré u hlavného hrdinu absolútne nevyhľadávam. Ale aj kebo bol Alex čistý, tak jeho prehnaná umelecká duša a hlavne to správanie na mňa vôbec nezapôsobilo. Škoda, bo autorka vie naozaj dobre písať.

Pedruska01
22.04.2020 3 z 5

Ach jo. Musím se přiznat, že jsem lehce zklamaná. Ani nevím, jak začít. Dobře, někde začít musím, takže... Autorku znám z jejích knih jako je Vicious a Ruckus, kde mě dokázala nejen přesvědčit, že je naprosto skvělá, ale dokázala mě svými příběhy, formou a silou rozstříštit a zase poskládat dohromady. Bohužel jsem si tuhle knihu, protože jsem právě autorkou byla namlsaná, vzala hned po dočtení zmíněného Ruckuse - a to byla nejspíš ta největší chyba. Kdybych tuhle knihu četla jako úplně první věc od autorky vůbec, nejspíš by se mi to líbilo daleko více a snad bych z toho byla nadšená. Jenže tomu tak není. Rozhodně ne. Oproti předešlým knihám je tohle vážně jen slabý čajíček. Čekala jsem totiž podobný nářez, který už znám - především u mužského hrdiny, trochu takového drsného, vášnivého šílence a fanatika, kterého prostě musíte milovat. Omyl. Čajíček a hnusnej odvar.
Hlavní hrdinka Indigo byla normální (až na modrý vlasy - společně s osobností se to k ní vůbec nehodilo), hodná, nezkušená a naivní holka z trochu nešťastný rodiny. Docela jsem ji měla ráda, po většinu knihu, ale někdy se chovala doslova neuvěřitelně. Především, když došlo na sex.
Hlavní hrdina Alex byl klasický arogantní hajzl, co sežral svět a který má problém se závistlostma, kterého ženský milujou. Ale jo, i jeho jsem si oblíbila, i když mi to trochu trvalo. Společně vytvářeli většinou směs, která jen při letmém kontaktu exploduje, ale pak se v určitou hodinu - o půlnoci, zase uklidní. Takové scény byly fajn a někdy vyloženě dobré.
Jenže jsem nejspíš postrádala takovou tu celkovou šťávu, která by měla být na každém kroku. Takový pocit, který by mi díky příběhu a postavám sevřel srdce. Nic takového jsem tam úplně nenašla. Co se týče tématu, kdy je chudá holka a nechutně známá a bohatá osobnost v showbyznysu - už i s tím jsem se párkrát setkala. Trochu mě zamrzelo, že to postrádalo originalitu - vím, že autorka fantazii má velmi dobrou. A paradoxně mě to otrávilo snad víc, než už dalece otřepanější téma šéf a sekretářka. Nevím, čím to. Nejspíš špatná konstalace hvězd... Samozřejmě to téma bylo přikrášleno dalšími problémy, které už do šablony úplně nezapadaly a naopak dokázaly být i originální. Objevila se tam pár tajemství, která překvapila a především jedno, které mě osobně totálně otrávilo. Řeknu jen jediné: Lucas. V tu chvíli jsem opravdu měla náladu pod psa a chuť knihu prohodit oknem. Vážně. Prokrista.
Co mi vadilo a postřehla jsem to bohužel několikrát, a to byly takové, řekněme, přechodové můstky. Mluvilo se o voze a v druhé větě jsme byli v půlce kozy. Zmatečné, nešikovné, mimo. Četlo se to celkem dobře a kniha odsýpala, odlehčený styl, takový, který mi vyhovuje.
Konec příběhu i knihy samotné to trochu zvedl - a začalo to odchodem Indie z plesu v Paříži. Epilog ukázal, že i když je v obleku hrané lehkosti, žertu a drzosti, tak i přesto si neodpustil zavánět klišé.
Na závěr - tohle je první kniha vydaná od autorky u nás, takže pro budoucí čtenáře, prosím, přečtěte si ji jako první vůbec. Neudělejte stejnou chybu, jinak přijdete o možný zážitek. Každopádně jsem donucena hodnotit suma sumárum... jako takový prostě jen průměr. Škoda.

petulkapeta
11.04.2020 4 z 5

pěkna kniha i zvrat v podobě vinika jsem nečekala a zavěr...super...

LivN
28.03.2020 1 z 5

No, kniha už me hodně odrazovala anotací, ale řekla jsem si, ze ji dam šanci. A bohužel slavná hvezda, která ujizdi na kokainu me neoslvila. Takže kniha skončila ve složce nedotčené knihy.

Chvilkasnění
24.03.2020 5 z 5

Tak schválně. Která z vás by chtěla být asistentko slavného rockera?? Jááá! ♥ Sice nevím jak zní lidé s britským přízvukem, ale v mé hlavě je to děsně sexy. :D Doporučuji. :)

oresvo
18.03.2020 5 z 5

Sice některé pasáže byly zbytečně dlouhé ale jinak se mi celkově kniha líbila .
Alex je drsný, hulvát, egoista a bývalý feťák, ona naivka. Ale umí to s ním.

aniger
15.02.2020 2 z 5

Příběh mě bavil, byla to skvělá oddychovka.

Litocha
11.02.2020 2 z 5

Stokrát omleté téma, halda klišé, totální překombinovanost a nereálnost, hlavní hrdina sobecký, nadržený hajzlík (já jsem holt nikdy neletěla na zlé hochy, a tak nedokážu pobrat, co je na feťákovi a opilci, který většinu času vzdychá po své bývalé a ke své (rádoby) současné se chová jako ke kusu hadru, přitažlivého) a fakt nepovedená obálka dávají dohromady knihu, která okamžitě vyvane z hlavy. Naštěstí.

Catyna
14.01.2020 5 z 5

Výborná

Damonka12
02.01.2020 3 z 5

3,5 na toto téma už jsem četla spoustu knih a byly lepší než tato. Konec mě zde zklamal.

Elize
21.12.2019 4 z 5

Hezky psané, čtivé a velmi se mí v knížce líbily různé kontrasty. Všechny postavy - zvlášť Alex a v pozdějších kapitolách i Indigo - jsou velmi osobité a člověk se s nimi pěkně sžije. Alexe mě bylo občas hodně líto a někdy mě zas pěkně štval, že by ho člověk ztřískal. Že bude nějak zapletený do autonehody jsem tušila od začátku, ale stejně mě ten závěr trochu překvapil. Že to skončí pohádkově je samozřejmost.

Ryorka
08.12.2019 3 z 5

Tak nějak jsem pochopila, že do Vánoc asi nic složitějšího než tento žánr nedám. Tak jsem si ve chvílích klidu vzácného nicnedělání slupla tuhle jednohubku. Sice je to příběh asi jako tisícípátý z tohodle soudku, ale napsaný byl vcelku dobře. Odsejpalo to, nenudilo, párkrát jsem se zasmála. Joo, bylo tam pár dobrejch hlášek. No a konec...žíli spolu šťasně až do smrti.....

Petra-1
07.12.2019 4 z 5

Postavy sympatické, příběh hezky plyne a opět jeden arogantní sebestřednej badboy ????..

Martina1988
06.12.2019 5 z 5

Pre mna uzasna kniha, nevedela som sa od nej odtrhnut, hlavne ked prislo k tej zasadnej zapletke, uz som citala aj o polnoci. Pribeh sa mi pacil, hlavni hrdinovia museli zapracovat na vlastnom vztahu, neslo to len tak mavnutim prutila a nevadi mi ani tak klise koniec... som jednoducho romanticka ❤️

margitka13
11.11.2019 1 z 5

Uprímne povedané... Po pár mesiacoch si absolútne nepamätám o čom to bolo. A to som si prečítala aj obsah a fakt sa mi nič nevybavilo. :(

Anežka524
08.11.2019 4 z 5

Rozhodně nejlepší kniha této autorky. Příběh nemá žádná hluchá místa, krásně odsýpá a hrdinové jsou sympaťáci. Nemá to sice nejoriginálnější námět, ale za přečtení to rozhodně stojí.

Lenka.Vílka
01.11.2019 1 z 5

S touhle knihou jsem měla velký problém. A taky jsem nevěděla, co si o ní myslet. Potažmo o autorce. Nechápala jsem, proč to napsala. Proč takhle. Ale hezky popořadě.

Indigo dostane novou práci. Starat se problematikou rockovou hvězdu. Má být jeho stín. Což jeho hodně prudí. A nakonec si umane, že jí dostane. Hlavně, když se kolem Indigo motá "ten debil" (navíc kvůli minulosti je to osobní. Nechci spoilerovat, ale na konci to byla hotová konspirace jako prase). To jí chce dostat ještě víc. A rozmáznout mu to před ksichtem.

Zní vám to povědomě? Jako každá druhá kniha v žánru. Což by mi tolik nevadilo. Nečekala jsem žádný zázrak, abych nebyla moc zklamaná, ale tím pádem mě dost věcí naštvalo mnohem víc.

Autorka si vybrala pro ní asi přitažlivé prostředí a zasadila do něj příběh, který by se mohl odehrávat kdekoli jinde a ve výsledku ono prostředí příběh tolik nezměnilo. Nebyl o nic jiný. Čili je to jenom o tom příběhu těch dvou. Jestli se to autorce povedlo nebo ne.

Tak do poloviny knihy to bylo vážně dobré (to mě překvapilo). Jenže potom se to zlomilo (čti srnka se nechala ulovit) a šlo to z kopce. Hned je vám totiž jasný, jak to skončí. Ale cesta k tomu byla trnitá (jak pro hrdiny, tak pro mě během čtení).

Navíc ten "zvrat" na konci na pískovišti byl hloupej. Nevím, proč to spisovatelky dělají. Vím jenom, že mi to vadí. A ten epilog? Proč každej tak zoufale potřebuje uzavření na 427% přímo od spisovatele? Mě by stačil konec po poslední kapitole. Asi proto, že to je vlastně pohádka. Jenže tam se taky dozvíme pouze to, že závěrečným polibkem začíná ono "žili spolu šťastně až do smrti", ale nevíme, jak to probíhalo. Tak proč tady ta potřeba?

PS: obálka hrozná a nehodící se ke knize :(

(Hodnocení je v rámci všech knih a porovnáním s ostatními. Hodnocení v rámci žánru by ode mě dostalo hvězdy tři.)