Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3488 394

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Anushka1
25.10.2020 4 z 5

Řekla jsem si, že své první setkání s Úžasnou Zeměplochou začnu pěkně popořádku od první knihy. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale poté už stránky rychle ubíhaly. Nechávám si jednu hvězdu v záloze, protože mi bylo řečeno, že existují lepší díly Zeměplochy.

adam5955
25.10.2020 5 z 5

Zacatek trosku skripe. Nekolikrat jsem odlozil. Ale tak slavna kniha me tahla k sobe. A jsem tomu rad. Od cca 30. strany to jede. Fantazie strika vesmirem, predstavivost se snazi vybavit si osmou barvu a google se zavaril nad prekldam jednotlivych vyrazu v Dvoukvitkove reci. Navic me bavila setrvacnost knihy, kdy se pomalu rozjizdela, prakticky na jednom miste a upadala do prumeru. Ale postupne nabirala obratky a rozprostirala se od stredu az za okraj...me fantazie. A nutno podekovat, kdyby hned ze startu jela takovym tempem, sedim nekde v koute polstrovaneho pokoje oblecen jen do bile vesty. Fakt krasne... pridana hodnota: cetl jsem to dvoumesicni dceri, ktera se smala od prvni slabiky po posledni tecku. Proste je to psano tak, ze kazdy si v tom najde sve, at tomu rozumi vice ci mene :)

Hobo
22.10.2020 5 z 5

Vždycky jsem se u Zeměplochy bavil, ale u této tak nějak dvojnásobně. Krajní zábava a krajní fantasy. Dvoukvítko a jeho Zavazadlo ve spojení s Mrakoplašem rozvíjí neuvěřitelné příhody. A pojí štěnic...

kadel1949
18.10.2020

Já jsem knihu dočetl ve velké pohodě a moc jsem se u ní bavil.Ale nějak se mi zdá,že dost čtenářů nepochopilo,že jde o HUMOR a trochu PARODII na až moc vážně branou fantasy.Tahle kniha a myslím,že celá série je něco jako když zpívají Těžcí Pokondři své upravené texty různých "dojáků".Kdyby to každý pochopil,třeba by se mu to četlo líp.Nevím,jak dát hvězdičky,tak píšu"všech pět".

ckamusa
11.09.2020 3 z 5

Ke knize jsem se dostala poté, co jsem se rozhodla přečíst si alespoň jednu knihu o Zeměploše a chtěla jsem začít od začátku. Děj je zajímavý, místy mi vadí to přílišné přeskakování z jedné scény do druhé i do jiných vesmirů a současnosti. Docela mě to při čtení rušilo a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby v knize tyto pasáže vůbec nebyly. Kniha vypráví příběh o Mrakoplašovi a Dvoukvítkovi a jejich společném dobrodružství.

grizlinka
24.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst a myslím, že není čeho litovat. Jako fantasy literatura je perfektní :)

Taj-ka
21.08.2020 3 z 5

Rozhodně nejsem typický cílový čtenář a na Kantůrkův styl (ačkoli plně uznávám jeho výjmečný talent) jsem si musela zvykat. Oceňuji vtipnost a barvitost, ale trochu víc logické dějové linky by asi čtení udělalo míň vyčerpávající. Uvidíme jak budu mluvit po dalších kouscích (prý jich mám před sebou ještě čtyřicet).

Ronnie68
03.08.2020 4 z 5

Takovýhle typ fantasy knihy jsem četla poprvé, a to jsem se ke knize dostala díky doporučení od kamaráda .... kniha se mi četla docela dobře ... příběh, který má spád a nenudí ...

MrPound
29.07.2020 4 z 5

Prvni kniha ze série o Zemeplose. Hned mne to chytlo, ale další linie série mne bavi vic.

Khamul1
22.07.2020 2 z 5

No, moc mě to nechytlo. Zdálo se mi to spíš jako nepovedená parodie na Tolkiena.

elis-93
17.07.2020 4 z 5

super, další knížky mě bavily ještě víc

Fenixik
17.07.2020 5 z 5

Někdy jsem se v tom náhlém sledu událostí dost ztrácel a musel jsem se vracet abych si to pěkně urovnal. Kniha mě hodně bavila můžu doporučit.

Klenys
07.07.2020 3 z 5

Přistihla jsem se, že občas mám problém prokousat se stránkou. U žádné jiné knihy Zeměplochy se mi to nestalo.

JáraTym
22.06.2020 5 z 5

Kniha mě jako zapřisáhlého odpůrce Fantasy literatury velmi bavila. Možná hlavně proto, že je plná humoru a optimismu. Čaroděj Mrakoplaš je přesně ten typ hrdiny, kterému fandíte a přejete mu štěstí. Tudíž jasně vyplívá, že je kniha velmi dobře zpracovaná a napsaná. Všechno promyšleno do detailů, vypointované scény a kreativní dialogy. Neuvěřitelní zápletky, fantastičtí tvorové a nečekané zvraty a překvapení. Doporučuji, každému fandovy Fantasy literatury a už teď se velmi těším, až si přečtu díl další.

Didi15
21.06.2020 3 z 5

Tohle asi nebude můj šálek kávy. No uvidíme, zda dám šanci dalšímu dílu.

Kami33
26.05.2020 4 z 5

Mrakoplaš s Dvoukvítkem cestují po Zeměploše a poznávají jí. Dvoukvítek s nadšením turisty, Mrakoplaš s obavami. Místy jsem se trošku ztrácela, abych se za chvilku zase našla. A čas od času jsem se zasmála. Celkově jsem byla trochu rozpačitá... a po dočtení jsem ihned sáhla po dalším dílu. Takže ano, má to své kouzlo.

WildEv
20.05.2020 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala jo dobrý, celkem ujde, ale žádná sláva to není. Postupně jsem se začítala čím dál víc, až jsem nakonec byla čtenářsky uspokojena. Nicméně něchytlo mě to natolik, že bych musela přečíst další Pratchettovy knihy. Místy zajímavá fantasie ztroskotala na absenci nějaké hlubší myšlenky.. Všichni Pratchetta tak vychvalují a já se těšila na nezapomenutelný zážitek. Asi jsem měla začít jinou knihou.

Margherita_N
11.05.2020 5 z 5

Chytla jsem se až někdy za polovinou, do té doby jsem netušila, co se děje, nějak jsem to nestíhala. Ale instinkt radil vytrvat, kdysi jsem byla na Pratchettovi v divadle a bylo to super, takže i knížka mě musí chytnout, že jo. A ano, po polovině knihy, která je docela tenká, si na rychlý sled největších podivností a gejzíry fantastických příhod potrhlého skoročaroděje na placaté zemi s vesmírným přesahem zvyknete. Jsem zvědavá na jeho další příhody se zavazadlem na nožičkách, který nedostudovaného čaroděje pronásleduje, na jeho neustálý útěky na poslední chvíli před Smrtěm, na občas existující draky, na vesmírný mise k prastaré želvě, která nese celou Zeměplochu na hřbetě...

kurama45
03.05.2020 4 z 5

Niekto túži po spriaznenej duši, niekto po kariére, niekto po peniazoch. Ja chcem kufor s nožičkami.

Ilirea25
22.04.2020 2 z 5

Pratchetta jsem odkládala opravdu hodně dlouho. Stále nepřicházel ten správný čas na něj. A ten čas nastal.... A ta kniha je jedno velké wtf?
Hodně recenzí poukazuje právě na to, že lidé měli problém tuto knihu dočíst, odkládali ji a měli s ní problém. A já se přidávám, tohle byl opravdu velký problém dočíst. Asi jsem chytila Pratchetta za špatnou stranu a měla začít něčím jiným, ale tohle je prostě jen změť náhodných slov.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett