Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3476 393

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

allebra
allebra
01.05.2021 4 z 5

Na Úžasnou Zeměplochu jsem se chystala už dlouho, když se mi navíc hodila do letošní Čtenářské výzvy, byla volba jasná. Je to moje první setkání s Terry Pratchettem a na to, že se v této knize série Úžasná Zeměplocha teprve rozjíždí, tak jsem byla spokojená. Mrakoplaš si získal mé sympatie a zavazadlo nemělo chybu. Navíc podle komentářů očekávám, že čtivost bude s každým dílem narůstat.

freejazz
freejazz
25.04.2021 4 z 5

pred rokmi som nechápal, prečo všetci moji kamaráti s kockatými hlavami (strojári, stavbári, itečkári a podobné kreatúry) tak obdivujú Terryho Pratchetta a jeho Úžasnú Zemeplochu. a nevedel som sa do tých knižiek ani za svet začítať.
teraz som si to vychutnal.
áno, kockáči sú chlapci, ktorí majú radi rozprávky a žijú v inej realite, kde sa našinec s jednoduchou logikou a lineárnym pohľadom na svet neudrží.
rozprávky sú fajn a vždy majú čo povedať.
teším sa na zvyšných 38 pokračovaní - nepokračovaní. keď už ich mám (e-book!), nenechám ich ležať ladom:)
mimochodom - Mrakoplaš nie je až taký neuveriteľný babrák a bárs by sme boli všetci takí naivní ako Dvojkvietok!

iskovsky
iskovsky
06.04.2021 4 z 5

Som rád, že som túto knižku od TP nečítal ako prvú... zrejme by som bol sklamaný, pretože môj mozoček by toľko chaosu naraz nepobral... takto som sa mohol ľahko vznášať nad fantastičnom v radostnom očakávaní, že skôr či neskôr zakopnem o skvostné slovné obraty a nečakané situačné gagy... a zakopával som často...

6290
6290
29.03.2021 5 z 5

Pračetovi jsem dlouho odolával a až minulý rok zkusil první audioknihu. Byla to láska na první poslech. Ta hravost!, barvitost a humor podtržený skvélým přednesem pana Kantůrka. Líbí se mi, jak se nebojí nabourat různá fantasy klišé a jít svou vlastní cestou. Děkuji mistře a děkuji pane překladateli.

lucky4ever
lucky4ever
10.03.2021 2 z 5

Pratchetta miluji, ale tuhle knihu určitě nedoporučuji číst jako první. První dva díly mi přijdou spíše jako, slátanina která slouží spíše jako seznámení se Zeměplochou.
Když mi přišla tato kniha z limitované edice, byla jsem popravdě zklamaná. Pěkný design desek, ale od limitky bych čekala kvalitní papír, nové originální ilustrace, prostě cokoliv, co knihu jako objekt ozvláštní a kvůli čemu má cenu je sbírat, kvůli čemu se s ní chcete mazlit.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
04.03.2021 3 z 5

Na tuhle sérii mě hodně lidí lákalo, že bych z ní byla nějak nadšená, se říct nedá. Zatím jsem tedy přečetla jenom první díl, tak uvidíme, jestli ty další budou lepší. Každopádně jsem rozhodnuta jim dát šanci. Čekala jsem však od téhle knihy trošku víc. Řekla bych, že samotný název je mnohem lepší než celková kniha.

NicMocVládce
NicMocVládce
03.03.2021 5 z 5

Na Pratchetta jsem narazila na základce a hrozně mě to chytlo. Tak jako většinu zeměplošských knih jsem i tuhle četla hned několikrát. Mrakoplaš je úžasně zbabělý a stále někam utíká u toho musí nedobrovolně doprovázet prvního turistu, který jak jinak, hrozně rád fotí (naštěstí ne selfie) a má dokonalé zavazadlo. Taky bych si takové přála, nemohlo by se stát že bych ho zapomněla v autobuse.

Taky jsem si díky Barvě kouzel rozšířila obzory i na jiné knížky viz Schůzka v Samaře.

Byla to první kniha co jsem od Pratchetta četla společně s Lehkým fantastičnem v ilustrovaném vydání. Přiznávám, že k ní mám sentimentální vztah. Stále mě nepřestává bavit, pokaždé najdu něco nového a s radostí se k ní, stejně jako k jiným Pratchettovkám jednou za čas vracím.

orson
orson
01.03.2021 3 z 5

Po dvaceti letech druhý pokus o začtení se do Zeměplochy (chce si to přečíst dcera, tak jsem to taky zkusil)... a nějak mě to moc nechytlo. Místy vtipný, to jako jo, ale nějak tomu chybí ta šťáva, drajv, nebo něco... po dočtení knížky nemám žádnou velkou chuť vrátit se do toho světa a přečíst si další příběh... ale dám tomu ještě šanci, první díl série prý není nejlepší, takže zkusím Stráže, stráže a uvidím.

JKDelaney
JKDelaney
27.01.2021 3 z 5

Prvotina. Za mě jeden z těch slabších svazků. Poznáváme Mrakoplaše, zavazadlo a Dvoukvítka. Je to příběh plný eskapád a zvratů. Vlastně je tam až moc zvratů které příběhu trochu ubližují. Ale jinak samozřejmě start do Úžasné Zeměplochy!

E_Lan
E_Lan
22.01.2021 3 z 5

Asi jsem od tohoto autora čekal moc. Mám rád fantasy, sci-fi. Tato kniha určitě obsahuje hodně fantazie, sem tam je vtipná, plná dobrých nápadů... Ale celkově jaksi nepůsobí nějakým zvláštním a zvlášť zábavným dojmem. Bohužel.

puczmeloun
puczmeloun
22.01.2021 5 z 5

Zeměplochu prostě miluju. Po delší době si ji tak zopakovat pěkně od začátku a přímo na audiobooku hlasem překladatele bylo více než dobré rozhodnutí...
A samotná knížka? Co říct. Je vidět, že je to první Zeměplocha a některé zákonitosti se s dalšími knihami série změnily, ale je to prostě super. U nás v rodině dokonce některé pojmy a jména "zlidověly". Dvojkvítek jako pojmenování stylu "naivního turisty", či přezdívky dané našemu známému... A to nemluvě o všech těch nápadech s Wyrmbergem a tamními ne/draky, číslem 7+1, životem na kraji Zeměplochy, všemožnými zvířaty a rasami atd. atp. Prostě Pratchett!

EliBla
EliBla
17.01.2021 3 z 5

Na knihu Barva kouzel jsem se moc těšila a to také díky výzvě. Nic jsem od Terryho Pratchetta nečetla a byla jsem plna nadšení, jaká kniha bude. Nakonec jsem docela zklamaná, jelikož jsem se do půlky knihy musela prokousávat a neustále si uvědomovat, kdo mluví a o čem se v knize vlastně jedná. Také mi vadilo, že měla kniha dlouhé kapitoly. Asi potřebuji jasné ukončení, když knihu večer odkládán. Konec se mi četl lépe. Myslím si, že ještě nenastal ten správný čas na užívání si Terryho knížek. Snad k tomu někdy opět dospěji.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
10.01.2021 4 z 5

První setkání s opěvovaným Terrym Pratchettem!
Každý kdo čte musel někdy slyšet o slavném autoru humorné fantasy Pratchettovi a jelikož se mezi čtenáře počítám a o Zeměploše už jsem toho slyšel opravdu dost, bylo na čase zkusit první knihu z této slavné série.
Barva kouzel je fajn kniha, která pobaví a okouzlí svým pestrobarevným světem (nebo vesmírem, to už je na vás), musím se přiznat, že začátku jsem měl problém se začíst, přece jen to není klasická fantasy, ale taková oddechová věc, kterou si otevřete, když už je toho na vás moc a potřebujete vypnout. To je něco na co nejsem moc zvyklý a tak jsem s tím chvíli bojoval, ale po nějakých 50-60 stránkách už se to četlo samo.
Takže doporučuji všem, kdo potřebuje, i kdyby jen na půl hoďky denně, se odreagovat od dnešního šíleného světa:)

roman2013
roman2013
07.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha a celá serie Zeměplochy

DanaKa81
DanaKa81
18.12.2020 5 z 5

Mně se tahle ztřeštěná výprava s nadšeným turistou Dvoukvítkem po Zeměploše moc líbila. Chodící zavazadlo, hrdina Hrun Barbar s Kringem a neschopný čaroděj Mrakoplaš nemají žádnou chybu :) Těším se na pokračování

feex8
feex8
05.11.2020 5 z 5

Pratchettovi som dlho nemohla prísť na chuť. Konkrétne túto knihu som sa snažila prečítať možno trikrát, ale nikdy som sa nedostala ďalej, než na pár prvých stránok, a to absurdný humor v akejkoľvek podobe milujem. Skrátka som sa nedokázala začítať, kniha ma nedokázala na začiatku natoľko vtiahnuť do deja, aby som ju prelúskala. Bola som ale pevne rozhodnutá, že sa raz prinútim a minimálne jednu knihu od Pratchetta nejak prečítam. Nakoniec som zvolila formu audioknihy, ktorú som počúvala pri behaní.

Dnes môžem povedať, že neľutujem. Kniha si ma podmanila a hlavne po opise Zemeplochy, cez ktorý som sa predtým nedostala, ma začala ozaj baviť. Milé, zábavné, oddychové dielko, vďaka ktorému si Terry získal nového fanúšika.

Netopyr07
Netopyr07
04.11.2020 5 z 5

Musím se přidat - také se velmi často vracím k Barvě kouzel prostřednictvím audioknihy. Nejvíc asi "žeru" pasáž v chrámu Bel-Shamharotha, jak se hádá Hrun Barbar s Kringem :-)) Meč Kring je vážně skvělý :-))

bacouch
bacouch
03.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od Pratchetta a musím přiznat, že se mi to dost líbilo. Je pravda, že jsem to četla poměrně dlouho, chvili mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem se bavila. A jsem ráda, že to má tolik dílů

š.m.i.k
š.m.i.k
31.10.2020 5 z 5

Jedna ze srdcovek, ke které se v podobě audioknihy ráda vracím. Úžasná Zeměplocha je úžasná už od začátku.

Anushka1
Anushka1
25.10.2020 4 z 5

Řekla jsem si, že své první setkání s Úžasnou Zeměplochou začnu pěkně popořádku od první knihy. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale poté už stránky rychle ubíhaly. Nechávám si jednu hvězdu v záloze, protože mi bylo řečeno, že existují lepší díly Zeměplochy.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett