Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3493 395

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Albina
17.01.2016 5 z 5

Spolu s Lehkým fantastičnem a Zajímavými časy zřejmě vrchol celé série, i když to je možná opovážlivé tvrzení, tak řekněme, že vrchol podsérie. Zřídlo nápadů, nekonečný proud slovních hříček a humorných situací.

alekriz
06.01.2016 5 z 5

Zbožňuji každou knihu, kterou napsal. Nikdy se mi nestalo, že by mě nudil či nebavil. Každá jeho kniha je originál.

david5746
06.01.2016 2 z 5

Zeměplochu miluju, ale taknějak jsem se vyprofiloval ve vztahu k rádoby vtipné a rádoby střeštěné postavě trouby Mrakoplaše. Takže se omlouvám všem, kdo uctívají jeho kult, ale knihy s touto postavou jsou v mé knihovně rozhodně méně očtené a v hodnocení kdesi hluboko pod geniálními postavami patricie, bábi, Elánia atd atd atd, tak snad kromě něj jsou všechny postavy geniální. ;)

teepek
22.12.2015 4 z 5

Pratchettovi jsem se dlouhá léta zdárně bránil (také díky kvalitní práci Stevena Eriksona :-) Před lety jsem dostal jednu knihu ze série darem. Byl to Otec prasátek. Humor mi nic neříkal, žádné spojení jsem neměl.
I u této první knihy série jsem se musel prokousávat několika prvními stranami, ale pak jsem ji naprosto propadl. Je to díky pestrosti, malebnosti a stylu popisu světa Zeměplochy. Pak odnikud přijde hláška u které se prostě na veřejnosti řežete chtíc nechtíc a autor už vás nenechá knihu pustit. V současnosti čtu již Morta a musím přiznat, že s Pratchettem ještě nějakou dobu vydržím. Naštěstí :-)

tanuki
21.12.2015 4 z 5

Mrakoplaš není jen tak obyčejný čaroděj. Je výjimečný svým diletantstvím, neumětelstvím a talentem k přitahování problémů všeho druhu, ze kterých ale vždy nějakým náhodným zaškobrtnutím dokáže nečekaně vybruslit. Někteří bohové v tom vidí neobyčejnou rafinovanost. Sám Mrakoplaš nad tímto závěrem jen nevěřícně kroutí hlavou. Celé dobrodružství se dává do pohybu po příjezdu prvního turisty na Zeměploše do města Ankh-Morporku. Ten je doprovázen Zavazadlem vyrobeným z Myslícího hruškovníku, což z něj činí něco víc než jen obyčejný kus nábytku. Zavazadlo za všech okolností následuje svého pána a jeho zarputilost a neohroženost zakusí mnoho tvorů, kteří se mu ať už náhodou, nebo snad i úmyslně, postaví do cesty. Navíc je kromě několika Dvoukvítkových svršků plné krásných třpytivých zlaťáků, které neodolatelně a neomylně přitahují všechny temné a pokřivené charaktery z celého města. A že jich není málo. Naši dva hrdinové tedy musí za pořádného horka město opustit. Připletou se za zdi mocného démonického chrámu, který se jim jakýmsi nedopatřením podaří i opustit, zalétají si na dracích a nahlédnou za Okraj. Mrakoplaš s vyděšeným strachem v očích, Dvoukvítek s bezstarostným okouzlením. Mezitím Velká A´Tuin letí dál vesmírem, Smrť si nadarmo brousí kosu, bohové hrají kostky a čtenář se výborně baví. :o)

Etule
21.12.2015 4 z 5

První kniha od sira Terryho mi upřímně moc nesedla. Dlouho jsem přemýšlela, proč tomu tak je. Konečně jsem na to přišla. Film. Viděla jsem první film a byla jím dost ovlivněna, ačkoliv už to bude nějaký ten roček, co jsem ho viděla. Přesto se mi pořád dost nevhodně "cpal" do čtení.
Jasně, pobavila jsem se. Ale tak nějak to nebylo ono.
Nicméně jsem, ale rozhodně Zeměplochu nijak nezavrhla. Jen ji budu muset dávkovat po malých částech. ;) Smrť je prostě hodně velký tahák. :3

Phorbo
17.12.2015 4 z 5

Barva kouzel byla úplně první Pratchettovka, kterou jsem kdy četl. Abych byl zcela upřímný, je to úplně první kniha, která by se dala považovat za něco jiného než za dětskou knihu. Tehdy, když mi bylo sedmnáct, mě spolužák přesvědčil, abych se do Pratchetta pustil a rozhodně jsem později nelitoval. Celkově nějakých deset knih od Pratchetta mluví o jasné zálibě v šíleném, fantastkním a vtipném světě Zeměplochy. Mrakoplaš se Zavazadlem tvoří vedle Smrti mé nejoblíbenější postavy pohybující se na zádech A'Tuin.

Biohazard
15.12.2015 3 z 5

Líbí se mi ta ztřeštěnost a originalita celé Zeměplochy. Jedinečný styl humoru, poznámky pod čarou. Všechno to dělá úžasný dojem. Ale musím se přiznat, že první díl z této bohaté série mě úplně nechytl a spoustu věcí jsem si nedokázala tak nějak představit. Četlo se mi to špatně.

TheMajkee
29.11.2015 2 z 5

Bohužel, první díl legendární Zeměplochy mě nenadchnul, v podstatě jsem nenašel žádný ukotvený děj, spíš se jednalo o příhody, které dva hlavní protagonisty potkaly po cestě "kamsi"... Ale rozhodně nemám v plánu Prattcheta zatratit, když ho spousta mých kamarádů tak vychvaluje. Samotný svět mi totiž přišel zajímavý, jen ten příběh, který se na popředí odehrával nebyl dostatečně poutavý. Hodněkrát jsem při čtení ztratil pozornost, protože mě jednoduše ty situace vlastně vůbec nezajímaly. Snad příště.

Safrika
17.11.2015 4 z 5

Zábavné, pohodové, prostě dobré. Rozhodně budu pokračovat dalšími díly :).

Dinosaur
16.11.2015 4 z 5

(8/10) Nevím proč, ale i když jsem okolo Zeměplochy chodil pravidelně v knihovně, nikdy mě nenapadlo si jí půjčit. Až s postupem času, kdy jsem zjistil, jak je tahle série oblíbená a po zhlédnutí Barvy kouzel a Zaslané pošty jsem si řekl, že bych to teda už vážně mohl zkusit... a jak mé první střetnutí se Zeměplochou dopadlo?

Styl vyprávění mi chvílemi přišel trochu chaotický a taky nemůžu říct, že by se ze mě najednou stal fanatický fanoušek, který si předsevzal, že zbytek série dočte za měsíc. K tomu, abych propadl bezmeznému nadšení, tomu přeci jen ještě něco chybělo.

Čím si mě ale Zeměplocha získala a přesvědčila mě, že v jejím čtením stojí za to pokračovat, je svérázný humor, který mi nejednou vykouzlil úsměv na tváři. Na něm kniha v podstatě stojí (a také nejspíš padá, pokud vám tento styl humoru nesedí). Právě tahle dávka správné ztřeštěnosti a lehké absurdity mě vážně bavila a vidím v ní potencionál, který by ze mě toho nadšeného fanouška mohl do budoucna udělat.

- „Zabloudili jsme do místa s vysokým magickým nábojem. Neptej se mě jak vysokým. Kdysi dávno tady muselo být uměle stvořeno neobyčejně mocné magické pole a to, co cítíme, jsou následné jevy.“
- „Přesně,“ pochválil ho kolemjdoucí keř.

P.S. Moje reakce po dočtení byla přesně taková: "To má být jako konec?" Abych to vysvětlil, konec není nijak špatný, ale... není to ani tak moc "konec" jako spíš "pokračování příště". Což vlastně ničemu nevadí, protože tím spíš mám chuť na další díl.

(22. 11. 2013)

EvaTurner
06.11.2015

dobré humorné čtení, prostě Zeměplocha

combatgirl
19.10.2015 5 z 5

První knížka od T.Pratchetta se mi četla velmi pohodově.Ze začátku jsem měla trochu zmatek,protoze je kniha hodně,, fantasy,,
ale celkový dojem s knihy byl vyborný.Kniha je velice nadčasová a hodně se těším na další pokračování čaroděje Mrakoplaše.

Safienka
15.10.2015 3 z 5

Moje první kniha od Terryho Pratchetta. Z části pro mě byla náročná a z části jsem ji hltala a mohla se nasmát u různých scén. Pro mě až moc nových věcí, míst, jmen, popisů...dost jsem se ztrácela a ten hlavní příběh si nějakou dobu hledala. V průběhu byly nudnější pasáže, ale jinak jsem našla spoustu míst, které mě opravdu pobavily. I když to nebude hned, tak jsem zvědavá na další díly :-)

serpent6
11.10.2015 4 z 5

Nejneuvěřitelnější a nejvtipnější "fantasy", které jsem kdy četl. Nepamatuji si, kdy naposled mi něco tolik rozvířilo moji představivost (všemožnými podivuhodnými směry). Obzvlášť pak moje nejoblíbenější postava, Zavazadlo. Kantůrkův překlad je naprosto nedostižný, ale přesto mě to více bavilo v originále, i když je Pratchettova angličtina místy dost náročná. Ale člověk si zvykne.

Liana
19.09.2015 4 z 5

Uz dlho som sa chystala precitat si slavneho Pratchetta a tak som sa pustila do toho pekne po poriadku od prve kihy. A nesklamalo ma to. Styl humoru ako aj celkovo mi to uplne sadlo. Tak dajako som si to aj predstavovala. Ale jednu hviezdicku musim dat dolu, lebo mi tam predsa len nieco trochu vadilo a chybalo. Chybala mi ta dajaka pointa. Teda na zaciatku to bolo OK, ale potom od tej casti ako opustili mesto, mi akosi chybalo kam vlaste smeruju a za akym cielom. Akosi isli z akcie do akcie a zmiesta A do miesta B a potom do miesta C, ale tak dajak bezcielne. Ale to len taka mala vytka, inak sa mi to pacilo a tesim sa a dalsie casti.

MacrouZ
20.08.2015 4 z 5

Velice poutavé, magické, nápadité, vtipné, absurdně skvělé, prostě výborné. I přesto že jsem si Mrakoplaše oblíbil až na konci knížky, to byl velice pěkný oddechový zážitek. Těším se na další díly...

BlackBlade
13.08.2015 4 z 5

První díl úžasné ságy o světě zvaném Zeměplocha, kde se ve vtipné a v rozumně sarkastické formě odráží problémy současnosti. Terry Pratchett, budiž mu země(plocha) lehká, stvořil špičkové dílo, ale věřím, že ne všem musí jeho humor a styl sedět. Jako fanoušek fantasy se ale raději začtu do knih od Davida Gemmella nebo za mě nepřekonatelného R. E. Feista

magnolia
10.08.2015 5 z 5

Tak další Pratchett, další smršť fantazie a dobrodružství. Přišla mi vhod mezi ostatní dovolenkovou četbou. Některé věty jsem si četla několikrát, fantazie běžela na plné obrátky a opět jsem užasla nad tolika nápady, přesně dávkovaným humorem i krásnými dobrodružnými situacemi. Mrakoplaš je jednou z nejoblíbenějších literárních postav, to je jisté. (A Zavazadlo miluji pro jeho věrnost:)

Lenny33
10.08.2015 4 z 5

Zvláštní kniha plná neuvěřitelné fantazie. Občas až moc nevěřícné - pasáž "v letadle" jsem jaksi nepochopila. :D Ale velmi krásně napsáno a úžasně vymyšleno.
Rozhodně si přečtu další knihy od Pratchetta. Hodnotím 4,5*.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett