Bartolomějská ulice

Bartolomějská ulice https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61252/bmid_bartolomejska-ulice-Ion-61252.jpeg 4 25 4

Obsahuje deset kriminálních případů svědčících o namáhavé práce příslušníků Bezpečnosti.Všechny jsou napsány dle skutečných příběhů.

maryzka
15.02.2024 3 z 5

Zajímavá kniha z počátku poválečných let i když je tu pár příběhů, které evokují nebo připomínají děj v detektivních filmech ze 60.let i něco v seriálu 30.případu majora Zemana.

kalache
24.04.2023 4 z 5

...překvapivé bylo,jak snadno se přecházelo v ranných dobách přes hranice.Alespoň z textu prvních povídek to vyplývá...

Péťa1950
18.06.2021 4 z 5

Při čtení mě zaujalo vypravěčské umění spisovatele. I když popisuje skutečné zločiny a jejich vyšetřování, styl je čtivý a ne strohý. Doporučuji těm, které zajímá dneska už historie padesátých a následných let minulého století.

Eicherik
04.10.2019 3 z 5

Sbírka desíti kriminálních příběhů napsaných podle skutečných případů. Některé jsou velmi známé a jiné zase dávno zapomenuté. Případy jsou řazeny chronologicky a jsou napsány velmi jednoduchou formou. Zajímavé jsou popsané postupy vyšetřovatelů. Nejvíce se mi líbila povídka Nedokončená.