Barrandov - Nezapomenutelní: Miloš Forman

Mimořádné dílo zachycuje životní příběh nejúspěšnějšího českého režiséra, mapuje jeho rodinné osudy, těžké chvíle po ztrátě rodičů, první krůčky k filmu, československé tvůrčí období i přebírání Oscarů a celosvětovou proslulost. Renomovaný filmový historik Pavel Jiras uspořádal unikátní soubor téměř tisíce fotografií, přičemž využil podpory Formanovy rodiny a jeho nejbližších přátel i filmových spolupracovníků. Snímky z rodinných archivů a většina pracovních fotografií z filmových natáčení mají čtenáři možnost obdivovat zcela poprvé. Vše je navíc doprovázeno barvitými texty, v nichž je zaznamenán i charakteristický duch svérázného autora. Kniha vznikla za podpory celosvětově známých filmových producentů i za podpory Studia Barrandov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300991/barrandov-nezapomenutelni-milos-for-yk1-300991.jpg 3.84
Literatura naučná, Umění
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

Kniha Barrandov - Nezapomenutelní: Miloš Forman

zdenekhajek
13.01.2019

No. Kniha velkých rozměrů i hmotnosti. Obsahově v zásadě zajímavá, občas trošku rozvleklá. Poněkud mi vadil autorův často až patetický styl.

taMira
08.02.2017

Fotky parádní, ale jinak dost zklamání... Chybí Ragtime, Muž na měsíci, Lid vs Larry Flynt, Valmont jen zmíněn. Pár informací zajímavých, ale zbytek jen takové žvanění, zdá se mi.

Heroinové deníky
Heroinové deníky