Baron Prášil

Baron Prášil https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28567/bmid_baron-prasil-wwl-28567.png 4 76 18

Podivuhodné cesty po vodě i souši, polní tažení a veselá dobrodružství Barona Prášila jak je vypravuje při víně v kruhu přátel. Z německého originálu „Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande, Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhausen, wie er dieselben bei der Flasche im Zirkel seiner Freunde selbst zu erzählen pflegt“, vydaného nakladatelstvím Insel-Velag, Lipsko, 1921, přeložil a upravil Jiří Kolář za spolupráce Jiřího Havlíka. Graficky upravil, obálku a vazbu navrhl Method Kaláb, laureát státní ceny. Ilustroval Gustave Doré. Doslov napsala Bohumila Grögerová. 1. vydání v Našem vojsku.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Naše vojsko

Wunderbare Reisen zu Wasser und zu Lande, Feldzüge und lustige Abenteuer des Freiherrn von Münchhaus , 1786

666Jitka
24.08.2022 4 z 5

Neskutečné příběhy barona Prášila zrodivší se v hlavě nabité fantazií a obrazotvorností, až si člověk říká, že je to už tak trochu moc. Tentokrát jsem poslouchala ve velmi pěkném podání Jana Grosse. Nejde zde nezmínit vynikající filmové zpracování v režii Karla Zemana z roku 1961, kde naprosto výtečně ztvárnil hlavní roli Miloš Kopecký - to je srdcovka.

JankoStirbey
10.01.2021 4 z 5

Chcel by som mať predstavivosť toho chlapa...

kotasbk
15.12.2020 5 z 5

Pane Barone, to byla ale jízda!

Atanone
17.11.2020 5 z 5

Srdeční záležitost. Jako dítě jsem ji milovala a protože vlastním nádherně obouchaný exemplář z antikvariátu, doufám, že s tím, jak se stávám věkem lehce infantilní, se k ní ještě někdy vrátím

Varjohukka
05.09.2020 4 z 5

V dětství mě převážně ty podivné ilustrace v knize fascinovaly.

Catwoman292
09.06.2019 1 z 5

První polovina ještě šla, ale potom byly příběhy horší a neuvěřitelnější a do čtení jsem se musela nutit.. U některých kapitol mi "zůstávala hlava stát" a říkala jsem si
!?proč?!

Ikkju
18.02.2019

Četl jako kluk spolu s dalšími knihami, které mi mamka nosila, když jsem byl nemocný.

Ve vzpomínce se mi děj knihy vybavuje jako "horečnatý", a i po těch letech si myslím, že to není jen projekce stavu, ve kterém jsem ji tenkrát četl...

Kuža007
25.11.2018 4 z 5

Je to vynikající kniha, ale na Zemanův film zkrátka bohužel nemá.

Jeronym
27.01.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostal, protože mě zajímalo, kdo je to ten baron Prášil.
Je sice pěkně vyprávěná, ale někdy se baronu práší od úst až moc. Nezaujala mě, nejvíce jsem tedy ocenil kratké kapitoly.

LuckaH2
13.12.2017 5 z 5

To je vesela,absurdni klasika, pri ktere obdivuju spisovatele jak na nektere prihody prisel;-)mam moc rada!

Rup
27.06.2017 4 z 5

Vždy zhltnu na posezení a Zemanův film je také skvělý. Doporučuji.

pecinka21
01.07.2016 3 z 5

Sem tam vtipně napsané a samozřejmě neuvěřitelné příběhy Barona Prášila mě konkrétně moc nenadchly, ale cením autorovu fantazii.

Tarrei
13.10.2015 4 z 5

Parádní, rychle přečtené, zábavné, neuvěřitelné; zkrátka, když nemáte, co na práci..zkraťte si tím chvíli!

tomalakis
29.09.2014 5 z 5

Skvělé a osobité ilustrace Cyrila Boudy. To hlavní proč po téhle knize vždycky znovu sáhnu.

hejsahopsa
12.01.2014 4 z 5

Když už si myslíte, že právě přečtenou historku nic nepředčí, tak vás Baron překvapí dalším pravdivým příběhem. Pěkně jsem se při čtení pobavila.

SuzukiZ
06.07.2013 4 z 5

Prášila jsem dostala, když mi bylo 11, ale tehdy mě nijak neoslovil, nedokázala jsem pochytit ten humor, nadsázku, surrealistický proud myšlenek.. Až dnes dokážu knihu ocenit. Před očima mám vždy Vlastu Buriana jako ztělesnění Prášila :)

Seraphin
01.05.2013 2 z 5

Přišlo mi to strašně zdlouhavé a neuvěřitelné :o)

bukiet
19.03.2013 5 z 5

Nejlepší prášilovské vyprávění, protože to pravé od Mat... A k tomu skvělý výtvarný doprovod od Gustava Doré.

zfilmováno německá literatura

Gottfried August Bürger