Barmský meditační deník

Barmský meditační deník https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127245/barmsky-meditacni-denik-127245.jpg 4 5 3

Autor pobýval několik měsíců v buddhistickém lesním klášteře Pa Auk v jižní Barmě. O svých setkáních, o tom co zažil, o čem přemýšlel a jak meditoval vypráví tato kniha, a to s otevřeností, s nevšední hloubkou i s humorem. Zabývá se rovněž postavením ženy v buddhismu.

Klamm
Klamm
26.06.2020

,,Na duchovní cestě žádné zkratky nejsou, není žádná rychlá a pomalá cesta. Jsou tu jen rychlí, nebo pomalí lidé."

Kangarooh
Kangarooh
02.03.2013 4 z 5

Velmi zajímavá inspirace.Roman Žižlavksý má u mě obdiv za odvahu a odhodlání s odloučením od rodiny na několik měsíců,a taky za trpělivost.U knihy jsem se občas zasmál,občas hloubavě zamyslel o meditačních technikách,o životě v takovém kláštěře,o životě vůbec.Kniha rozhodně může posloužit jako prostředník k odhodlání a zapálení pro to čeho chcete dosáhnout.Rozhodně stojí za přečtení,i když bych k ní měl nemalé výhrady.A sice ty,že jsem si docela dlouho musel zvykat na způsob kterým je psána,tj. jako forma deníku a ihned jako pohled z povzdálí,z klidu domova.Občas mi přišla dosti roztěkaná a neucelená.Ale jak jsem napsal,autor této knihy a jistě i dalších knih které napsal,má u mě veliký obdiv.A jsem moc rád že se tahle kniha ke mě dostala a rozšířila moji sbírku duchovní literatury.Je bezesporu velmi originální a přínosná.

LordSnape
LordSnape
14.11.2012 5 z 5

Nečekal jsem to, ale úplně mě to pohltilo! Velmi se mi líbil osobní boj Romana s jeho myslí, aby se ustálila a také popis jednotlivých pocitů v průběhu meditační praxe, během pobytu v klášteře. Je to velmi užitečná kniha pro ty, kteří plánují podobnou cestu za meditačním odosobněním.

duchovno buddhismus meditace Barma

Roman Žižlavský
česká, 1978
2014  73%Poutníkova kuchařka
2010  80%Barmský meditační deník
2008  87%Meditace klidu a vhledu
2008  100%Buddhistická meditace
2020  52%Vlčí holka

Kniha Barmský meditační deník je v