Bariéra ticha

Bariéra ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119007/bmid_bariera-ticha-rUr-119007.jpg 4 13 2

Dobrodružný román z pralesů Argentiny, kde hrdina příběhu pod záminkou studia života indiánských kmenů se snaží proniknout do pečlivě utajovaného tábora nacistů, kteří se zde ukrývají po II. světové válce.

horejs
01.09.2023 5 z 5

Knížku jsem dostal v 15 letech od babičky k Vánocům a mám ji už skoro 50 let. Skvělá a napínavá kniha o cestě do amazonských pralesů, kde se na neznámém místě ukrývají nacističtí pohlavárové a němečtí vědci vyvíjející novou zbraň k ovládnutí lidstva. Nezapomenutelné je líčení strastiplné cesty osamělého člověka pralesem. Konec knihy překvapivý, i když odhadnutelný. Bariéra ticha totiž obklopuje ono místo, odkud se nikdo živý nedostane. Patří k mým nejoblíbenějším a lze ji číst opakovaně. Autor Pavel Hejcman ji napsal pod jménem Gustav Franc a jeho místopisné znalosti byly úžasné.

jprst
09.04.2012 2 z 5

Dodnes oblíbené téma: Kam zmizely po II. světové válce některé špičky nacistického Německa? Dnes už nežijí, ale co jejich potomci? Už mají jiné názory?

Gustav Franc (p)
česká, 1927 - 2020
1975  94%Sbohem moře, sbohem oceány!
1982  88%Ocelová past
1967  87%Dům za duhovou zdí