Barbora a Zlatý robot

Barbora a Zlatý robot https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436252/bmid_barbora-a-zlaty-robot-bAL-436252.jpg 4 10 2

Barbora a její kamarádi se narodili na vzdálené planetě Botera. Proč ale všichni v jejich osadě žijí tak nuzně, když je na druhé straně Mechlesu osada se všemi vymoženostmi pro pohodlný život? Něco se změní té noci, kdy v zálivu vyroste nový ostrov a na něm se objeví záhadný Zlatý robot. Kdo to je a proč přišel? Barbora a její přátelé postupně odhalují jedno tajemství za druhým, až přijdou na stopu opravdu velkého zločinu. Dokážou mu zabránit?... celý text

PetrSkarvada
03.04.2023

Zajímalo mě, jak vypadá SCIFI pro děti, zkusil jsem si to přečíst jako otec 13 leté dcery. Kniha se mi líbila, nepostrádala napětí, i když v poslední čtvrtině ztratila tempo a děj se podle mě zbytečně násilně přesunul z planety Botera na planetu Zemi. Některé souvislosti ale podle mě může pochopit jen člověk vyrostlý v socialismu (totalitní praktiky, jazyk ptydepe apod.). V závěru jsem se i pobavil - zvláště rčením, že "nepřístojnosti je třeba zachumlat". Kdo četl, ví....Jinak jsem ovlivněn tím, že mám obecně rád Neffa, Hyenu, Neviditelného psa, verneffky apod.

martin6849
18.01.2021 4 z 5

Je to pohádka a tak je třeba se k tomu tak stavět. Tupost některých postav (a robotů) z toho úplně čiší, ale četlo se to pěkně. Škoda useknutého závěru a taky nezodpovězených otázek, hlavně za konec je ta hvězdička dolů. Naopak palec nahoru za hezké obrázky.

dětská dobrodružství

Ondřej Neff