Bankárova žena

Bankárova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409231/bmid_bankarova-zena-grd-409231.jpg 4 64 14

Annabelin dokonalý život sa rozpadne v okamihu, keď jej oznámia, že jej manžel Matthew zahynul pri havárii lietadla. Pochybnosti, či šlo len o náhodu,v nej prebudia túžbu dopátrať sa pravdy. Na krk jej dýchajú mocní nepriatelia a v hlave víria otázky, či svojho manžela skutočne poznala. Novinárka Marina píše článok o banke Swiss United, kde Matthew pracoval. Keď však odhalí dôkazy o šokujúcom finančnom škandále,v ktorom má prsty zákulisie banky, situácia ju donúti spraviť nepredstaviteľné rozhodnutie.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Banker's Wife , 2018

michaela.22
04.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Od první strany jsem byla zvědavá jak dopadne. Oceňuji zápletku týkající se daňových úniků. Chvíli mi trvalo se zorientovat v hlavních postavách a strhávám jednu hvězdičku za pomalejší děj v první polovině knihy.

Imis
04.11.2022 2 z 5

Hodně předvídatelné už od začátku, vůbec nic překvapivého. Takový thriller v retro stylu. Něco jako filmy z 90 let, které nám tenkrát přišly strašně dobré, ale dnes už je to tak trochu trapné. Od absolventky Harvardu a práva na New York University jsem čekala bohužel víc. Naštěstí koupeno ve slevě :)

pch1976
28.11.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Velmi nebezpečná hra vysoce postavených vlivných lidí. Mělo to napětí, spád, nečekané zvraty. Ten sladký konec mi nevadil.

BlackBlade
16.09.2020 2 z 5

Autorka čtivým způsobem přiblížila realitu offshorových bank a tajných kont ve Švýcarsku. Ve skutečnosti je to mnohem zamotanější, ale pro obecný přehled, jak to ve světě velkých financí chodí, je to reálné.
Za ten konec bych ji ale nakopl, tím to shodila z průměrné knihy (3 hvězd) na medovou pohádku... Do konce týdne si nebudu sladit kafé :)

DominaCZ
25.07.2020 1 z 5

Pro TamaruKrejčí: není to neotřepané téma, je to téma uplně stejné jako Manželské lži.
A já si vzala obě knížky společně, aniž bych četla o čem jsou a teď je čtu obě po sobě. No, aspoň mám srovnání.
Asi bych měla začít číst anotace a ne brát to, co se mi líbí dle obálky.
Problémem vždycky je, že čtivý to i je, ale prostě ...buď nuda, nebo demence.
Tady je to taková...tahavá žvejkačka, a navíc: vážně by čtyřiadvacítka zveřejnila tohle všechno a ještě odešla s odměnou padesát mega? Ta už by ležela dávno někde zakopaná, ale jako dobrý no.

Jaruš7
21.05.2020 5 z 5

Prvotina v tématu.
Co je to za zločin mít peníze v bance.
Jde o 3K " Kde, Kdo, Kolik".
Dilema oddanosti a nezákonnosti jsou spolu s lákadly vyjímečnosti v postavení a mzdy na hraně se svědomím, a tak snad proto, je to ojedinělé hrdinství, které i když se to zdá čestné, je zde opět úplata na scéně. Tak kterou nechat ležet? Na hraně je vše, a výrok " Daně a smrt" má zde platnost zákona.
Zdařilý počin z mlžné reality.

TamaraKrejčí
09.03.2020 4 z 5

Za mě zajímavé, neotřepané téma. Složitá akce, kterou je třeba odhalit a ta přináší oběti i heppyend. Pro mě je těžké si zapamatovat jména postav, hlavně když jde o cizi jména, ale tady jsem se ještě stihla orientovat i v místech.

Janík511
20.02.2020 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Ani jedno hluché místo a děj na sebe hezky navazoval. Nějaké mouchy děj má, ale i tak se četla skoro sama. Za mě milé překvapení.

___michal_
28.09.2019 3 z 5

Trošku předvídatelný konec, ale jinak pěkně napsáno. Dobré popisy prostředí, situací i vztahů. Postavy uvěřitelné, celkově celkem fajn "odpočinkovka", 75%

bbara155
23.09.2019 3 z 5

Ten konec byl trošku moc happyend.

Kočička911
17.09.2019 3 z 5

Tak to je snad poprvé co mě kniha moc nebavila, ale přesto jsem se snažila ji dočíst..Ani vlastně nevím proč.
Konec jsem tušila.
Na mě tam bylo moc osob, každej dělal čachry s každým. Člověk neví komu věřit a komu ne. Chvílu je hrdinka v jedné zemi, pak hned v druhé..
Za mě teda nic moc.

L.Helena
31.08.2019 4 z 5

Knížka se dobře četla, čtenář, stejně jako hlavní hrdinky, byl na pochybách, komu se dá věřit a kdo je v příběhu "padouch". SPOILER - i když ten zvrat, který nastal v poslední kapitole, se dal tak nějak tušit již od začátku.

Pípasek
12.08.2019 5 z 5

Tento thriller se opravdu vymyká svému zařazení. Během četby se objeví pasáže se špionážními prvky, praní špinavých peněz, program na ochranu svědků, CIA, pronásledování nepohodlných osob dle nových technologií. Velmi napínavé a hlavně aktuální.

ivousekk
25.07.2019 3 z 5

Po delší době thriller, kde se nehledá vyšinutý vrah a hlavně i prostředí je jiné, pro mne celkem netypické a velice zajímavé. Člověk si hned rozšíří obzory, když si na netu začně hledat více informací.
Příběh zajímavý, napínavý, dobře se četl, ale ten konec.. ten to zabil. Ano, byl tam velký zvrat, ale ten konce byl extra zrychlený. Prostě bum prásk a hotovo. A ten happy end? To bylo vážně přitažené za vlasy. Vidím to tak na 3,5*.