Banka těl - Mladší

od:


KoupitKoupit eknihu

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu... Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti. Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít. Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128549/banka-tel-mladsi-128549.jpg 4.2247
Série:

Banka těl (1.)

Orig. název:

Starters (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Přidat komentář
Veronika33
08. listopadu

Po dlhej dobe young adult kniha, ktorá ma zaujala a pohltila. Príbeh originálny a veľmi pútavý. Veľmi ma mrzí, že ďalšie diely nebudú pravdepodobne preložené, nakoľko má zaujímajú ďalšie osudy postáv.

KristynaZak
05. října

Musím souhlasit s ostatními. Nápad výborný, zajímavý a celkem unikátní. Ovšem zpracování velmi nudné, chvílemi zbytečně zdlouhavé.
Pokud bych to měla shrnout? Jednou bohatě stačí.

PapayaD
06. května

Nápad s pronajímáním těl byl výborný, ale bohužel mi nesedl styl psaní a nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. Konec byl super a mrzí mě, že u nás nevyjde další díl.
Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale přece jen lepší silné 3 než slabé 4. Tak tedy za tři.

DarKa37
27. února

Autorkin námet, ktorý sa rozhodla knižne spracovať, mal veľký potenciál. Autorka tento potenciál zahrabala pod kopu klišé, tuctových postav a predpokladateľného deja. Kniha na mňa pôsobí ako nízkorozpočtový akčný film. Hlavná hrdinka Callie sa venuje lukostreľbe, šermu, plávaniu a dodáva že vie aj stierať pretože ju to naučil otec. Je samostatná, stará sa o malého bračeka a spolu s chlapcom Michealom sa pretĺkajú na ulici ako bezdomovci. Utekajú pred odchytovou jednotkou zostavenou z nenávistných dôchodcov ktorí ich chcú dostať do detského domova. Namiesto toho aby sa snažila držať sa svojho pôvodného plánu, zarobiť peniaze a postarať sa o brata, sa rozhodne začať si románik s akýmsi zbohatlíckym chlapcom. Absurditu tejto knihy podčiarkujú detské domovy, v ktorých sa k teenagerom správajú horšie ako k väzňom. Nehovoriac o konci, ktorý tvorí jedno veľké klišé.

Eupathia
26. února

Knizku jsem precetla a jeden nadech. ☺ Opravdu pekny namet a skvele napsane.

BarbLangdon
21.08.2017

Nikdy jsem se do čtení téhle knihy nehrnula...původně jsem ji objednala pro mamku k narozeninám, ale jelikož jsem zrovna neměla co číst, rozhodla jsem se ji taky přečíst.
Udělala jsem dobře...úplně jsem si knihu zamilovala. Chtěla jsem si přečíst i druhý díl, ale jak jsem se bohužel dozvěděla, ještě není přeložený:(

lenka1872
02.08.2017

skvělá kniha,jak už bylo psáno...štve mě náš typický nešvar - vydaný pouze jeden díl ze série...:/

Pei525
05.07.2016

Kniha byla naprosto úžasná. Ten konec jsem tedy vůbec nečekala a byla jsem z něho dost ...
Opravdu mě mrzí, že není další díl :(

SeverusSnape
17.05.2016

Krásné a napínavé zpracování .
Tato kniha mi opravdu přilnula k srdci.
Škoda jen,že u nás nevyšel druhý díl :'(,
Ten první skončil tak strašně napínavě..

Channach
10.04.2016

Byla jsem velice mile překvapená. Konec jsem dlouho rozdýchávala. Škoda, že jsem se nikdy nedočkala přeložení dalšího dílu.

maky11
28.02.2016

hm.. no

zuzuzajda
14.02.2016

Ve výsledku velmi příjemné čtení. Připomínalo mi to Hostitele. Jen je škoda, že není další díl. Určitě bych si ho přečetla.

Chensie
22.10.2015

Netušíte, jeslti je někde přeložený druhý díl? Nebo ho nakladatelství nakonec nechalo přeložit? Rozdhoně bych si druhý díl pořídila, první byl fantastický... Mrzí mě ten otevřený konec, ráda bych celou sérii dočetla.

Edona
30.08.2015

Možná si říkáte, že půjde zase o další YA dystopii (a ona to skutečně YA dystopie je), ale přijde mi úplně jiná, než ostatní. Tento příběh vás polapí, je to opravdu čtivé. A ačkoliv vím, že se k tomuto příběhu už nevrátím, jsem moc ráda, že jsem si ho přečetla a určitě ho doporučuji. Zaslouží si 3,5 hvězdičky. Jenom mě mrzí, že se u nás nedočkáme druhého dílu.
PS: Nápad s bankou těl je úžasný, čekám že se za pár let dočkáme i filmového zpracování.

Foxie89
28.08.2015

Příběh mi přišel zajímavý, ale trošku naivní. Na mě to byl asi až moc velký happyend:)

Vianescee
08.07.2015

Skvělá knížka se zajímavým námětem. Do knihy jsem se začetla a vážně mě bavila. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

littlekeitt
03.04.2015

Naprosto skvělá knížka, už to bude rok co dychtivě čekám na další díl !!!

Adel703
05.03.2015

Super knížka, příběh Callie mě hodně hodně bavil :) hodně mě zklamalo že není další díl.

estelina2300
08.02.2015

Docela čtivá knížka, plná děje a událostí, chvílemi naprosto nečekané a chvíle ma i troch klišé. Hrozně mě naštvalo, že nakladatelství nechce vydat další díl, když už vydají první, tak proč ne další? Že prý za to může málo prodeje, ale to podle mě jenom jejich vinou...

Andy0892
24.01.2015

Snad se dočkáme pokračování... takže zatím tři hvězdy.

Stirek45
07.01.2015

Tato kniha byla opravdu moc hezká. Trošku se mi pak zdála zbytečně moc natahující, ale chápu že někdo má rád dlouhé knihy. I když Já také, ale tady mi to přišlo prostě zbytečné. Konec knihy jsem nečekala, ten mě opravdu překvapil :)

Danielka_1999
29.12.2014

tuhle knihu můžu v klidu zřadit mezi nejoblíbenější... poutavý příběh, bezvadně napsaný i vymyšlený :3

janulka1310
28.12.2014

Knihu jsem přečetla během týdne, zajímavý příběh a vůbec celé to pojetí té doby..na jednu stranu se mi to moc líbilo, na druhou stranu mě děsilo to, že některé věci mi nepřijdou zas až tak sci-fi, ale klidně se mohou v budoucnu stát...pokračování si určitě přečtu:)

snilek.holka
28.12.2014

Nápad jistě zajímavý,ale styl psaný byl pro mě mírně nudný. Nutila mě to do číst moje zvědavost nad tím, jak to všechno dopadne. Kdyby byl děj o něčem mít zajímavém asi bych to ani nedočetla !

Ludmilenka
07.12.2014

Na prvotinu je to skvělá knížka. Doporučuji a těším se na pokračování.

Betnka81
28.10.2014

Tato kniha se mi zas až tak nelíbila , ani jsem ji nedočetla a určitě se k ni nebudu vracet , ale respektuji názor osatních :) (dávám spíše 2,5hvězdiček)

IsabellaS.
09.09.2014

Jediné co říct: Lepší knihu jsem nikdy nečetla. Bohužel, kniha má v sobě velký potenciál, ale nemá mnoho čtenářů. Největší škoda je to, že nepřeloží druhý díl.

Rodaw
29.08.2014

Vážně úžasná knížka, úplně mě pohltila! Jen je škoda, že v Česku (asi) nevyjdou další díly.. Opravdu jsem z této knihy nadšená!

Pedruska01
19.08.2014

Možná jsem nečekala to, co jsem v knize nalezla. Byl to strhující příběh, který mě pohltil, překvapil, dostal. Bylo šokující číst o dětské bezmoci, možnostech, životních podmínkách a stařecké sobeckosti, marnivosti a rozhazování peněz. Děti jsem litovala, přála jim právo mít vlastní šťastný život, ale také starcům jsem rozuměla, kdo by nechtěl znovu zažít mládí? Oddálit smrt a mít ji na háku? Rozhodně mě kniha upoutala a velmi ji doporučuji. ;)

Kristýna.M.
03.08.2014

Kniha byla naprosto skvělá! Vůbec jsem se u ní nenudila a rozhodně si jí přečtu znovu :) Jen je škoda, že se nechystají přeložit i ten druhý díl :/