Banka těl - Mladší

Banka těl - Mladší

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu... Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti. Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít. Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128549/banka-tel-mladsi-128549.jpg 4.2228

Banka těl (1.)

Starters (2012)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

BarbLangdon

Nikdy jsem se do čtení téhle knihy nehrnula...původně jsem ji objednala pro mamku k narozeninám, ale jelikož jsem zrovna neměla co číst, rozhodla jsem se ji taky přečíst.
Udělala jsem dobře...úplně jsem si knihu zamilovala. Chtěla jsem si přečíst i druhý díl, ale jak jsem se bohužel dozvěděla, ještě není přeložený:(

lenka1872

skvělá kniha,jak už bylo psáno...štve mě náš typický nešvar - vydaný pouze jeden díl ze série...:/

Pei525
05.07.2016

Kniha byla naprosto úžasná. Ten konec jsem tedy vůbec nečekala a byla jsem z něho dost ...
Opravdu mě mrzí, že není další díl :(

SeverusSnape
17.05.2016

Krásné a napínavé zpracování .
Tato kniha mi opravdu přilnula k srdci.
Škoda jen,že u nás nevyšel druhý díl :'(,
Ten první skončil tak strašně napínavě..

Channach
10.04.2016

Byla jsem velice mile překvapená. Konec jsem dlouho rozdýchávala. Škoda, že jsem se nikdy nedočkala přeložení dalšího dílu.

maky11
28.02.2016

hm.. no

zuzuzajda
14.02.2016

Ve výsledku velmi příjemné čtení. Připomínalo mi to Hostitele. Jen je škoda, že není další díl. Určitě bych si ho přečetla.

Chensie
22.10.2015

Netušíte, jeslti je někde přeložený druhý díl? Nebo ho nakladatelství nakonec nechalo přeložit? Rozdhoně bych si druhý díl pořídila, první byl fantastický... Mrzí mě ten otevřený konec, ráda bych celou sérii dočetla.

Edona
30.08.2015

Možná si říkáte, že půjde zase o další YA dystopii (a ona to skutečně YA dystopie je), ale přijde mi úplně jiná, než ostatní. Tento příběh vás polapí, je to opravdu čtivé. A ačkoliv vím, že se k tomuto příběhu už nevrátím, jsem moc ráda, že jsem si ho přečetla a určitě ho doporučuji. Zaslouží si 3,5 hvězdičky. Jenom mě mrzí, že se u nás nedočkáme druhého dílu.
PS: Nápad s bankou těl je úžasný, čekám že se za pár let dočkáme i filmového zpracování.

Foxie89
28.08.2015

Příběh mi přišel zajímavý, ale trošku naivní. Na mě to byl asi až moc velký happyend:)

Vianescee
08.07.2015

Skvělá knížka se zajímavým námětem. Do knihy jsem se začetla a vážně mě bavila. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

littlekeitt
03.04.2015

Naprosto skvělá knížka, už to bude rok co dychtivě čekám na další díl !!!

Adel703
05.03.2015

Super knížka, příběh Callie mě hodně hodně bavil :) hodně mě zklamalo že není další díl.

estelina2300
08.02.2015

Docela čtivá knížka, plná děje a událostí, chvílemi naprosto nečekané a chvíle ma i troch klišé. Hrozně mě naštvalo, že nakladatelství nechce vydat další díl, když už vydají první, tak proč ne další? Že prý za to může málo prodeje, ale to podle mě jenom jejich vinou...

Andy0892
24.01.2015

Snad se dočkáme pokračování... takže zatím tři hvězdy.

Stirek45
07.01.2015

Tato kniha byla opravdu moc hezká. Trošku se mi pak zdála zbytečně moc natahující, ale chápu že někdo má rád dlouhé knihy. I když Já také, ale tady mi to přišlo prostě zbytečné. Konec knihy jsem nečekala, ten mě opravdu překvapil :)

Danielka_1999
29.12.2014

tuhle knihu můžu v klidu zřadit mezi nejoblíbenější... poutavý příběh, bezvadně napsaný i vymyšlený :3

janulka1310
28.12.2014

Knihu jsem přečetla během týdne, zajímavý příběh a vůbec celé to pojetí té doby..na jednu stranu se mi to moc líbilo, na druhou stranu mě děsilo to, že některé věci mi nepřijdou zas až tak sci-fi, ale klidně se mohou v budoucnu stát...pokračování si určitě přečtu:)

snilek.holka
28.12.2014

Nápad jistě zajímavý,ale styl psaný byl pro mě mírně nudný. Nutila mě to do číst moje zvědavost nad tím, jak to všechno dopadne. Kdyby byl děj o něčem mít zajímavém asi bych to ani nedočetla !

Ludmilenka
07.12.2014

Na prvotinu je to skvělá knížka. Doporučuji a těším se na pokračování.

Betnka81
28.10.2014

Tato kniha se mi zas až tak nelíbila , ani jsem ji nedočetla a určitě se k ni nebudu vracet , ale respektuji názor osatních :) (dávám spíše 2,5hvězdiček)

IsabellaS.
09.09.2014

Jediné co říct: Lepší knihu jsem nikdy nečetla. Bohužel, kniha má v sobě velký potenciál, ale nemá mnoho čtenářů. Největší škoda je to, že nepřeloží druhý díl.

Rodaw
29.08.2014

Vážně úžasná knížka, úplně mě pohltila! Jen je škoda, že v Česku (asi) nevyjdou další díly.. Opravdu jsem z této knihy nadšená!

Pedruska01
19.08.2014

Možná jsem nečekala to, co jsem v knize nalezla. Byl to strhující příběh, který mě pohltil, překvapil, dostal. Bylo šokující číst o dětské bezmoci, možnostech, životních podmínkách a stařecké sobeckosti, marnivosti a rozhazování peněz. Děti jsem litovala, přála jim právo mít vlastní šťastný život, ale také starcům jsem rozuměla, kdo by nechtěl znovu zažít mládí? Oddálit smrt a mít ji na háku? Rozhodně mě kniha upoutala a velmi ji doporučuji. ;)

Kristýna.M.
03.08.2014

Kniha byla naprosto skvělá! Vůbec jsem se u ní nenudila a rozhodně si jí přečtu znovu :) Jen je škoda, že se nechystají přeložit i ten druhý díl :/

TheB
24.07.2014

Váhala jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček. Kniha byla super, dobrý nápad, konečně něco nového. Kniha se dobře četla, Callie mi byla sympatická. Ale pořád mi tam něco chybělo. U jiných knih se strašně těšim až se zase vrátím ke čtění a zjistím, jak to dopadne. Tady jsem nebyla tak napnutá, bylo to všechno tak nějak jak jsem si myslela že bude. Překvapila mě jen asi jedna věc na konci. Každopádně, kniha rozhodně stojí za přečtení! :)

Monhartka
06.06.2014

Nemam slov k této knize... je prostě opravdu úžasná! :-) Nemohla sjem se od ní odtrhnout, za 3 dny jsem jí měla přečtenou a rozhodně bych ji všem doporučila!

Malous
10.05.2014

Od začátku do konce to bylo úžasné :) Četlo se to samo, postavy a zápletky byly dobře propracované. Doufám, že někdy bude příležitost si přečíst pokračování!

LilianVanRose
23.04.2014

Opravdu krásná kniha...velmi se mi dobře četla a děj byl také zajímavý. Já mám moc ráda takové žánry :3 Taky mě dost mrzí že tak dobrá kniha je za takovou cenu :(

lucias11
12.04.2014

Super, nečekala jsem od ní moc za 39,- ale pak jsem pátrala hned po druhém díle a je škoda, že nevyjde :(