Balvany v cestě 3.díl

Balvany v cestě 3.díl https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95157/balvany-v-ceste-3-di-95157.jpg 4 13 4

Balvany v cestě série

Třetí díl pětidílné ságy. Novináři odhalí nevěru ženy senátora Harzy, který opět usiluje o zvolení a dostává se tak do obtížné situace a dluhů; manželka řeší situaci rozvodem a péče o rodinu se ujímá dcera Jindra.

RendyaDav
RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Určitě další zajímavé čtení jak to pokračuje...

Marika Vanova
Marika Vanova
23.05.2015 4 z 5

je zajímavé, jak se s každým dílem stupňuje i dramatičnost příběhu.

modranka
modranka
04.12.2013 5 z 5

Tretí diel je o tom, ako jedna potvora dokáže zlikvidovať spokojnú rodinu, o tom, ako sú muži slabošskí až hlúpi, o tom ako si dievčatá na začiatku 20. storočia hľadali miesto v spoločnosti a pre rodinu sa vzdávajú vlastných ambícií. Línia celého románu je o tom, ako muži, dvoriaci sa pannám, potrebujú občas zaparkovať svojho osobného "tátoša" a akosi vždy nájdu "garáž" medzi priateľkami svojich vyvolených.
Nežila som v tej dobe a neviem posúdiť reálnosť správania sa vtedajších ľudí, ale povedala by som, že príbeh je napísaný veľmi realisticky.
Je vhodný aj pre mládež. Možno bol určený práve pre mladé ženy. Dnes však poteší skôr narodené alebo ženy milujúce príbehy pre pamätníkov. Príbeh sa odohráva v rokoch 192X, teda pred II. svetovou vojnou.

kika 13
kika 13
02.04.2013 3 z 5

Třetí díl pěti-dílné ságy.Čtivé a milé.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979