Balónek uletí

Balónek uletí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220159/balonek-uleti-foI-220159.jpg 3 1 1

Výbor z novel maďarského básníka, spisovatele a publicisty, nadaného smyslem pro postižení typů a světa drobných lidí a střetání jejich tužeb a snů s realitou života, který na ně doléhá svými zákony a zvyklostmi a činí z drobných třeba záležitostí velké události i tragédie.

žlučníkář
03.01.2021 3 z 5

No já teda nevím. Já to otevřel, já to přelouskal, já se teda nemoh dočkat konce vážení. Teda neříkám, že všechny kousky jsou nějakej brak, někomu se třeba můžou líbit. Asi bych to vytřídil tak, že pokud tam nefiguruje vašnosta Kornel Esti, docela to jde. To jsem si vždycky po nějaký stránce řek, docela mě to nebaví, jestli on tu někde nepobíhá Kornel. Otočim stránku, a taky jo, byl tam.

Kdyby tam někdo někoho seřezal, nebo kdyby v komoře byla třeba Barbucha, bylo by to celkem oživení nudy s Kornelem. Takhle se nedá svítit, balónek mi asi uletěl. Kornel to sice dost potápěl, ale ten zbytek to statečně nadnášel, takže si říkám, že to bude asi půl na půl, alias plichta.

maďarská literatura výbor z díla

Dezső Kosztolányi
maďarská, 1885 - 1936