Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 564 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány , Thrillery

Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

Terka1975
22.07.2020 2 z 5

Obálka se mi hodně zalíbila, tak jsem se těšila, co bude uvnitř balíčku. Asi jsem už přečetla moc knih o psychicky vykolejených lidech, pacientech a psychiatrech za sebou, že už to nedokážu objektivně hodnotit, mně to přišlo nereálné a nikdo, kdo mi byl sympatický. Nicméně si zkusim přečíst od pana Fitzeka jiné dílo.

MarkétaI.
11.07.2020 5 z 5

I když jsem se na začátku nemohla začíst, tak to bylo parádní čtení.
Knihu jsem přečetla během jednoho dne, takže je hodně čtivá. Kapitoly nejsou dlouhé, což se mi líbí.
Příběh je zajímavý, napínavý a až do konce jsem netušila, jak to celé dopadne.

Terez25
02.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od Sebastiana Fitzeka byla Pacient, která nasadila pomyslnou laťku hodně vysoko. Balíček je ovšem také kvalitní dílo.
Dobrá zápletka, slušné tempo a hlavní hrdince opravdu není co závidět.
Zjistila jsem, že mě knihy z prostředí psychiatrických léčeben a jejích pacientů baví čím dál víc.

jitka1830
01.07.2020

Knihu jsem si koupila na dovolenou, přečetla jsem ji za dva dny a na dovolenou odjíždím až v pátek, takže zítra návštěva knihkupectví a raději pro víc kusů, ať mám zásobu. Četla se krásně, děj napínavý, svižné tempo, mohu doporučit.

ewisek22
11.06.2020 5 z 5

Má první kniha od Sebastiana a naprostá BOMBA! Samozřejmě jsem se ze začátku stavěla je knize obecně dost skepticky. A to z toho důvodu, že když je na knize uveden žánr psychothriller, tak mám štěstí na to, že to bude naprostá slátanina. Ale... já se u kniha fakt bála:) Furt jsem vykřikovala - nechoď tam, jsi blbá????:) A nikdy bych ve čtení večer nepokračovala, kdyby nebyla přítomna v bytě další osoba:) A další věci bylo to, jak už už jsem nabývala dojmu,jak to tedy je a na další straně mi byly mé domněnky rozmetány na střípky:) Prostě excelentní! Výborně si pan Sebastian pohrál s mou myslí:)

Mishi
07.06.2020 5 z 5

Tak to byl přímo fičák. Už prolog mě vtáhl do děje a nepustil až do poslední stránky.
Perfektně vykreslená Emmina psychika, napětí. Krátké kapitoly končí tak, že to nutí číst dál a dál.
Moje první kniha od Fitzeka a rozhodně ne poslední.
Tleskám!

MamaKnihomolka
20.05.2020 4 z 5

Má druhá kniha od Fitzeka a opět skvělé čtení. Už na první pohled jsem si zamilovala velmi zajímavou a nápaditou obálku knihy.
Kapitola jsou krátké, což za mě je rozhodně plus. Dodává to více na čtivosti a kniha je hned přečtená díky oné větě "ještě jednu kapitolu".
Námět je opět nápaditý a propletený, že jsem sama byla stejně zmatená jako hlavní hrdinka. Velmi mě zajímá lidská psychika a nechtěla bych být nikdy v kůži Emmy. Nebýt schopná rozlišit realitu od bludů musí být příšerné. Ve zvratech je Fitzek machr. Při četbě je vše v pohodě a najednou bum a pak jen jakože cože? Jak se to mohlo stát? Samozřejmě jsem měla mnoho tipů, ale spíše jsem přemýšlela stejně jako hlavní hrdinka.
Fitzek ji napsal ke svému desátému výročí a moc se mi líbí konec knihy, kde děkuje svým čtenářům a zveřejňuje nějaké jejich dopisy. Velmi oceňuji, že uvádí svou e-mailovou adresu kam mu můžete napsat. Je vidět, že si svých čtenářů velmi váží.

TerezaaBaarova
19.05.2020 5 z 5

Pecka!
Autor si nás, čtenáře, dokáže absolutně podmanit!
Super děj, čtete a najedou šok a pak další a když už si myslíte, jak to je a bude, tak zase další zvrat. No, nemohla jsem se odtrhnout!
Znova: Pecka!

Iveta248
16.05.2020 5 z 5

Balík - napínavé až do konca, brilantne opisovaný dej, nečakané zvraty, čítate na jeden dych, nedá sa od knihy odtrhnúť.

Nany_cz
21.04.2020 5 z 5

Tak takhle dobrý psychothriller jsem hodně dlouho nečetla! I když jsem byla ze začátku dost zmatená, tak byla kniha napsaná velice dobře. Snad v žádné knize, kterou jsem doposud přečetla jsem nenašla tolik zvratů a nečetla s otevřenou pusou. Líbilo se mi, že jsem v každé kapitole podezřívala někoho jiného.
Myslím, že to nebyla poslední knížka kterou jsem přečetla od tohoto autora. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila a vřele ji doporučuji dál!

marta14
17.04.2020 5 z 5

Thrillery moc nečtu, ale tento jsem si zamilovala a přečetla za tři dny jako nic. Doporučuji a příště si od autora určitě něco přečtu :).

Pianistka
13.04.2020 4 z 5

Musela jsem si dát den na to, abych si urovnala, co vlastně ke knize napíšu.
Na jednu stranu mě strhla, autor má dar dynamiky a dokáže si čtenáře podmanit. Někdy mi ale nedělalo dobře ono 'kafkování'. Neustálý balanc mezi realitou a schizofrenní fikcí, kdy vlastně ani nevíte, zda se skutečnost odehrála v reálném světě, či je ovlivněna stavem hlavní hrdinky. Někdy toho bylo už moc.
Každopádně nelituji a doporučuji. Závěr a vypointování románu je skutečně famózní.

mirec88
27.03.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od Fitzeka, ktorá ma úplne dostala a ja som sa proste musel dostať k ostatným. Už tu nie je o napätie, zvraty a neskutočný záver núdza.

Jana09
08.03.2020 5 z 5

Dočteno.
Fitzek píše úžasně a prostě jinak.
Podezření se přelévalo z jednoho na druhého, a pořád člověk neví, na čem je.
Nakonec to vše do sebe zaklaplo.
Bravurní.

IrčaHolá
29.02.2020 5 z 5

Strhující, zamotane... Zdánlivě vše jinak nez se zdá. Krásná ukázka manipulace s lidským vědomím a svědomím

Danilla
15.02.2020 4 z 5

Začátek knihy se trochu vlekl ale i tak jsem musela číst dál. Kdo je holič jsem nevěděla do poslední chvíle a podezírala jsem úplně všechny (jen opravdového holiče ne).
Ale jo, kniha nebyla špatná a od Sebastiana Fitzeka si přečtu určitě další knihy.

Hvězdinka
03.01.2020 4 z 5

Přečteno tak, že jsem se na začátku nadechla a na poslední stránce vydechla. Nechápu moc komentáře, kde se píše, že se děj vlekl, co ti lidé pak čtou? :-)
Obsah asi překombinovaný, to ano, stalo se tam toho tolik, že by to vydalo na další tři knihy, ale líbilo se mi to. Obálka krásná, jak bývá u autora poslední dobou zvykem a na závěr bylo příjemných několik stránek autora o nás čtenářích.

Sauerkraut
31.12.2019 3 z 5

Takové psychedelické, ale dalo se to číst

vera4669
30.12.2019 3 z 5

Četla se dobře, neurazí ale ani nenadchla bohužel

pavel9989
29.12.2019 3 z 5

Kniha se dobře čte + pěkný obal :-) Akorát ten příběh... V podstatě stačí přečíst prvních pár stran, pak poslední dvě kapitoly a je to. Zbytek se v podstatě na konci vyvrátí - vše je jinak.