Balíček

Balíček https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377309/bmid_balicek-psychothriller-qdt-377309.jpg 4 564 184

POZOR! Otevření na vlastní nebezpečí! Nový psychologický thriller od Sebastiana Fitzeka! Poté, co mladou psychiatričku Emmu Steinovou znásilnil neznámý muž čekající na ni v jejím hotelovém pokoji, přestala vycházet z domu a uzavřela se do sebe. Stala se třetí obětí psychopata, kterému novináři dali přezdívku Holič, protože předtím, než své oběti zavraždí, oholí jim vlasy. Emma jako jediná vyvázla živá, ale bojí se, že po ní Holič bude pátrat, aby svůj krutý čin dokončil. Ve své paranoii vidí od té doby v každém muži pachatele, protože mu v tmavém pokoji neviděla do tváře. Bezpečně se cítí jen ve svém malém domě na kraji berlínské čtvrti Grunewald – ovšem jen do té doby, než ji pošťák jednoho dne požádá, aby převzala balíček pro souseda. Souseda, jehož jméno Emma nezná a nikdy ho ani neviděla, ačkoliv tu s manželem bydlí už celé roky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Anag

Das Paket , 2016

veriszv
22.03.2021 4 z 5

Tohle byl přesně ten thriller, na který jsem už hodně dlouho čekala. Takový ten, který nutí otáčet jednu stránku za druhou.
Vždy, když už si myslíte, že víte, tak jste vedle a jeden zvrat střídá druhý.
Sice mi to na konci připadalo už hodně nereálné, ale kniha co chytne a nepustí to byla, a tak jí to odpouštím, přesně tu jsem teď totiž potřebovala.

monika_v_trapu
05.03.2021 5 z 5

Úžasné! Opět spokojenost. Myslela jsem si, že psychothrillery nebudou nic pro mě. Mám radši, když je kniha plná akce a to psychologické pohrávání se čtenářem mě moc nebaví. ALE! Sebastian Fitzek tohle změnil! Tohle je druhý psychothriller, který jsem od něho přečetla a neskutečně mi to sedí. Hraní se čtenářem je tu bravurní. Nikdy nevíte co je pravda a co ne, čemu můžete věřit... a ať typujete cokoli, stejně to neodhalíte. Zvrat je tu jeden za druhým a i přes ty zmíněné psychologické hry se čtenářem musím říct, že jsem se u knihy nenudila, krátké kapitoly mě nutily číst dál a udržovaly mě ve střehu i ve chvílích, kdy se mi únavou zavíraly oči... ale když ono to nešlo jen tak odložit! Vzhledem k tomu, že tahle jeho kniha je hodnocená nejhůře a já jsem z ní přímo nadšená, jsem velice zvědavá na to, co přijde v těch dalších.

PS: Nezapomeňte si přečíst autorův dodatek na konci s názvem ,,Deset let se Sebastianem Fitzekem''!!!

Rikishek
31.01.2021 5 z 5

Autor opet nezklamal. Naprosto strhujici a dechbeeouci pribeh. Autor privadi k silenstvi nejen hlavni postavu, ale i ctenare samotneho. Na konci sem to musela rozdejchat.

kacenka075
13.01.2021 1 z 5

Můj první Fitzek a rovnou hlásím, že poslední. Blbečka ze sebe dělat nenechám. Na každé třetí stránce se úplně mění fakta, čtenář nemá šanci pohybovat se po věrohodné linii děje. Ke konci jsem hodně přeskakovala, chtěla jsem zjistit, kdo je tedy nakonec vrah, četla jsem z každé stránky 2 řádky a víte co? Vůbec to nevadilo! Tolik zbytečné vaty v té knize tedy je... Ano, chápu, dneska lidi tohle asi chtějí. Fitzek je zřejmě věrným nohsledem Stephena Kinga. Jen doufám, že to nikdo nechce považovat za literaturu.

PrincaListicka
04.01.2021 3 z 5

Kniha Balíček se četla velice dobře, děj utíkal rychlostí blesku. Pořád se něco dělo, děj neměl hluchá místa, takže milovníci akce si zde jistě přijdou na své.

Emmy - hlavní postavy - mi bylo nesmírně líto, dovedu si představit, že člověk, který si prožije takové trauma, a nemá zrovna valnou psychickou podporu a oporu ve svém okolí, musí strašlivě trpět. A že tenhle nedostatek podpory a také věčné zpochybňování toho, co se vlastně stalo, může i z naprosto zdravého člověka udělat blázna závislého na prášcích.

Ostatní postavy v příběhu neměly moc velký prostor, i když jich nebylo zrovna málo. Měly svůj účel, který splnily, ale celý děj čtenář vnímá z pohledu Emmy.
Příběh obsahuje několik nečekaných odhalení, musím ale přiznat, že jsem z nich nijak zvlášť odvařená nebyla. Bohužel. Už jsem u knih zažila to, že jsem z některých scén měla husí kůži a doslova jsem události prožívala s hlavními hrdiny, ale v případě Balíčku se tohle nekonalo.
Neříkám, že je to proto, že by byl příběh napsaný, tohle jsou jen moje osobní dojmy z knihy.

V průběhu knihy se děj stává čím dál tím víc spletitým a propracovaným, až se konečně dostáváme k velkému odhalení pravdy.
I z konce jsem byla trochu rozpačitá. Rozhodně se autorovi musí nechat, že má velkou fantazii, to nepochybně. Muselo dát obrovskou práci vymyslet tak propracovanou zápletku.
Na druhou stranu je ale tahle zápletka tak strašně komplikovaná a spletitá, že je z mého pohledu nereálná a tak trochu přitažená za vlasy. Jako kdyby se autor na sílu snažil natlačit do závěru knihy co nejvíc zvratů a překvapení.

Chtěla bych ale opravdu vyzdvihnout grafickou stránku knihy - obálka i vnitřní grafika knihy skutečně evokuje balíček, což se mi neskutečně líbí.

Z knihy jako celku tedy mám poměrně rozporuplné pocity. Určitě není špatná a pro milovníky psychothrillerů to nejspíš bude skvělá jednohubka, ale tak nějak nenaplnila moje očekávání.

něcosivymysli
02.01.2021 4 z 5

Sebastian Fitzek píše úžasné knížky a Balíčkem to jen potvrzuje ;)

agerasia
01.01.2021 5 z 5

Autor je proste kral Psychothrilleru. Od knizky jsem se nemohla odtrhnout a prectla jsem ji za odpoledne. Napinave, zadna hlucha mista. Clovek cte a nechape ty zvraty, ktere v pribehu jsou a to cini Fitzkovy knihy naprosto dokonalymi. Za me plny pocet hvezd, protoze nic jineho si tato kniha nezaslouzi.

LeSk
25.11.2020 2 z 5

Asi to nebyl můj šálek kávy, nechytlo mě to od začátku do konce, bohužel ... Knihy "Pacient" a "Terapie" byly peckovní, těšila jsem se i na tuto knihu, leč vůbec mě to nebavilo.

anája
25.11.2020 5 z 5

Perfektní. Po delší době kniha, která mě bavila a fascinovala. Místy jsem se i bála.... Jsem zvědavá na další knihy autora.

michaela.22
20.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Děj jako na houpačce, nedalo se předvídat. Od prvni strany napínavá s fantastickým zakončením. Toto je moje třetí kniha od autora a rozhodně budu číst další. Navíc jsem nadšená z grafického zpracování obalu knihy. Mohu jen doporučit.

85098211
18.11.2020 5 z 5

I moje druhá kniha od autora mne přesvědčila o tom, že opravdu psát umí - a jak dobře! ;-) Tentokrát se podíváme do zákoutí duše a myšlení Emmy Steinové, aniž bychom tušili, zda jí máme věřit či nikoliv. Celý případ je komplikovaný a pořádně zamotaný, autor čtenáře nenechá vydechnout ani na vteřinu, Emma objevuje nejen onoho souseda, pro kterého přijala balíček, ale postupně odhaluje další skutečnosti, o kterých neměla sebemenší tušení. Nakonec už neví, kdo tady lže - zda její přítelkyně, manžel nebo ona sama? Autor zde čtenáře postupně zatáhne do hry, jejíž rozuzlení se nedá do posledního okamžiku odhadnout. Protože když už se domníváme, že jsme skutečného pachatele odhalili, karta se obrátí a všechno je úplně jinak... A tak to má v každé dobré knize být ;-).

Leona333
06.11.2020 4 z 5

Ano, kniha byla vážně dobrá a čtivá. Napínavá každou kapitolou víc a víc. Závěr opravdu překvapující... Jen bych ubrala na některých, myšlenkových pochodech E Steinové. Kdyby tam toho bylo krapet méně, knize by to neublížilo. Naopak. Dala bych plný počet hvězd.

Lkomrska
04.11.2020 5 z 5

Za .e super kniha, kdy jsem před.yslela co je skutečnost a co myšlenky hlavní postavy. Jediné čemu nerozumí je to, jaktoze má kniha je 78procent, protože za mě bomba!

jaroiva
01.11.2020 5 z 5

První kniha od autora (poslouchala jsem jako audioknihu) a určitě ne poslední.
Měla jsem sama pocit, že jsem trochu blázen, že se nechytám, nevím, co je skutečnost a co je blud...
Výborně tedy působila atmosféra, která podtrhovala celkové vyznění knihy.
Jen místy mě zarazily některé obraty v překladu.
A docela bych si odpustila děkovné dopisy v posledním souboru. Trochu americký styl. Ale poslechla jsem tedy i ty.

EmGe
20.10.2020 5 z 5

Kniha od tohoto autora miluji

Mishak
27.09.2020 4 z 5

Tohle byla opět bomba! Knihu jsem přečetla za necelé dva dny a nemohla se prakticky odtrhnout. Opět jsem tápala a dělala si poznámky, co si od které stránky o všem myslím, ale stejně jsem hlavního „padoucha“ neodhalila! A musím říct, že celou dobu jsem netušila, co je skutečnost a co Emmina fantazie. Paráda! Autor nám v příběhu objasní mnohem více skutečností, než lze očekávat, což je skvělé a neustále vás to nutí skládat si celý příběh dohromady, i když s velmi obsáhlými okolnostmi.

Je to má druhá kniha od tohohle autora (první byl Pacient, který mi přišel lepší – nejspíš to ovlivnilo prostředí děje). A vím, že mám nového oblíbeného autora, od kterého chci přečíst každou knihu!

ChrisBlack
14.09.2020 5 z 5

Děj mě absolutně vtáhl, opět nemám co vytknout. Já se jednoduše v knihách od Sebastiana Fitzeka našel.

Hell_Rihova
11.08.2020 4 z 5

Ne nadarmo tahle kniha má štítek psychologický thriller. Při čtení jsem si mnohdy říkala, co je skutečnost a co je fantazie. Do poslední strany jsem si nebyla jistá, jak to s Emmou ve skutečnosti je, byla jsem opravdu na pochybách. Kniha je hodně čtivá s velkým překvapením na konci.

Kurzovic28
24.07.2020 2 z 5

Já se na tuto knihu těšila a jsem z toho děje v rozpacích.. Na tak "krátkou" knihu se tam toho stalo opravdu hodně. Někdy je méně více. :)

Maus
24.07.2020 5 z 5

Krásná knížka. Zhltla jsem ji za jeden den.