Balada o siedmich obesených

Balada o siedmich obesených https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27826/bmid_balada-o-siedmich-obesenych-sXo-27826.jpg 4 13 2

Prierez poviedkovou tvorbou predstavuje Leonida Andrejeva ako spisovateľa mučeného strachom z chaosu a ničenia tradičných hodnôt. Andrejevove poviedky, v ktorých sa prejavil vplyv Dostojevského, možno charakterizovať ako realistické, naturalistické, symbolistické, fantastické i expresionistické zároveň. Tematicky ho zaujímali najmä otázky spoločenskej morálky, problémy vzbury proti skostnatenému náboženskému cíteniu (Život Vasilija Fivejského) či protest proti tyranii (Balada o siedmich obesených). Základným tónom pritom zostáva pesimizmus, ktorý v jednej chvíli znie ako tichá melódia, kým v ďalšej už buráca ako napríklad v poviedkach Kresťania, Lazár, Múr, Priepasť, Prízraky.... celý text

Palivo
17.07.2018 4 z 5

Ahojda!

Balada o sedmi obešených je knížka o sedmi lidech, kteří čekají na smrt. Já čekal dost často na autobus když jsem byl mladší, takže si dokážu představit, jak otravné to musí být.

Celá knížka se odehrává v cele, což dává rozum. Kdyby se odehrávala třeba na koupališti, to by asi bylo trochu divný ne? No nevrťte hlavou co to tady píšu za blbosti, já ty moje recenze nečtu, to vy je čtete. Nemáte nic lepšího na práci?

Jak už to u Andrejeva chodí, stačí mu věnovat pár stránek každýmu oběšenci a vykřesá z těch několika vět tak hutnej psychologickej profil, že by si jeden ukroutil hlavu, jak mu to jde dobře. Já jsem četl knihu během Wimbledonu, takže když jsem kroutil hlavou, stíhal jsem u toho sledovat Djokovic - Anderson.

Hodnotím 8/10, dva body strhávám za fakt, že v knize není ani jeden tank, Jirka Pomeje a grupnsex.

wiix
01.06.2015 2 z 5

Adorujem ruských autorov 19.-20. storočia a na odporúčanie som sa nechala zviesť na toto dielo, avšak nič nové mi nedalo, avšak neodradilo ma od ruskej literatúry.