Čas žít, čas zabíjet

Čas žít, čas zabíjet https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37758/bmid_bakly-cas-zit-cas-zabijet-Av7-37758.jpg 5 378 31

Bakly série

Bývalý gladiátor, bývalý nájemný bijec, vrah. Kráčí z temnoty do temnoty, nikdo a nic ho nemůže zastavit. Nemá rád lidi a ty, na kterých mu záleží, je možné spočítat na prstech jedné ruky. Přesto, nebo právě proto, existuje mnohem víc těch, jejichž životy zachránil, než těch, které zabil. A v zabíjení je nejlepší.

ruzer
05.01.2016 5 z 5

jedna z knih ktore patria do zlateho fondu CS fantasy, premakane zapletky a nezabudunutelne postavy, miesta, repliky... castokrat sa pristihnem ako sa mi v hlave vybavi urcita pasaz a hned utekam do knihovnicky a listujem, citam :D

mi-380
05.09.2014 5 z 5

Další dokonale zapadající díly velkolepé skládanky. Všechny ty stovky, nebo přesněji možná tisíce stran Koniášových a Baklyho dobrodružství, jsou jeden velký krvavý a ponurý thriller, vedle kterého mi v tuto chvíli Nesbøho romány připadají jako červená knihovna.
95 % (aktuálně 72 hodnotících, 89 %).

cori
29.08.2014 4 z 5

I když miluju Koniáše, Bakly si získal mé sympatie. Jednak proto, že chrání svou rodinu, hlavně dceru čarodějku Zuzanu, jednak, že drží své slovo a jednak, že se s K. kamarádí. Povídky jsou různých délek i z různých etap Baklyho života. Všechny jsou samozřejmě plné bojových scén, soubojů, léček i odhodlaní.

JarekSkvarek
14.08.2014 5 z 5

Naprosto se ztotožňuji s názorem Fuksinka, tedy kromě prvního bodu, povídky mi totiž nevadí. Bakly se mi zalíbil a sjedu celou sérii.

Peti13
18.03.2014 5 z 5

Není jak Koniáš, ale stále výborný čtení

LavinaVRovine
06.03.2014 3 z 5

Nenudí, ale nepřekavpí

Eigis
16.09.2013 5 z 5

Bakly je jako řemdich, který svými úkoly prochází s razancí a krvavostí této zbraně. Povídky mě chytli, mimo jiné protože jsou dostatečně dlouhé aby se stačil rozvinout nějaký děj, tomu navíc pomáhá, že sledují určitý příběh války proti císařství. Pevně doufám, že brzy vyjde další kniha s Koniášem nebo Baklym, ve které válka naplno vypukne.

Ocas
07.09.2013 5 z 5

Moje první seznámení s Bakalym. Nevadí mi že jsou to povídky protože na sebe alespoň částečně navazují. Knihu sem přečetl s radostí a okamžitě po dočtení objednával další Žambochovi knihy.

Fuksinka
20.06.2013 4 z 5

1) Nemám moc ráda povídky a netušila jsem, že jde o knihu povídek,
2) nevěděla jsem, že jde o x-tou knihu o Baklym - to to nemůžou sakra na tu obálku napsat?,
3) chtěla jsem zjistit, co je ten Žamboch zač.
Závěr: jsem naprosto nadšená. Líbí se mi styl psaní, líbí se mi hlášky, líbí se mi perfektní postavy. Před povídkou Do morku kostí hluboce smekám a klaním se.

OldaB
06.01.2013 4 z 5

Přituhuje, protože magie se opět vrátila. Bakly stále dělá to, co umí nejlépe. Zabíjí. Rozhodně více než příjemná záležitost.

Senza Jenka
15.03.2011 4 z 5

Bakly je tak trochu protipól Koniáše. Stejně prostý, nevzdělaný a mohutný, jako je Koniáš urozený, vzdělanec a vytáhlý hubeňour. Čte se to dobře, ale Koniáš je mi asi sympatičtější.

Část díla

Miroslav Žamboch
česká, 1972
2007  82%Drsný spasitel
2009  92%Na ostřích čepelí
2003  88%Bez slitování
2004  88%Ostří oceli
2010  90%Čas žít, čas zabíjet

Kniha Čas žít, čas zabíjet je v