Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17871/bmid_bez-slitovani-4WZ-17871.jpg 4 442 55

Bakly série

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Nemá rád ani sebe a tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Důvěrnější vztah udržuje pouze s láhví mizerné kořalky. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých. První zdání samozřejmě klame. Šachová partie je složitější, než se zpočátku jeví, nehrají jen dva hráči, ale i u bočních stran šachovnice někdo sedí a přihazuje své figurky do hry. Protivníků přibývá, svět se přibližuje zlomu, realita se mění. Lidé, kalkulovatelné položky v gigantických plánech mocných, umírají, nikdo nevěří nikomu, nikdo nezná všechna pravidla a zádrhely. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. Kupodivu však není sám, protože cestou se jemu navzdory jeho osud proplétá s osudy dalších lidi. Uprostřed intrik, zabíjení a utrpení a se rodí přátelství i lásky, pro které stojí zato žít … a umírat.... celý text

slasherko
slasherko
20.02.2024 5 z 5

Práve dočítané už 5ty krát. Žamboch v najlepšej forme. Ďakujem za túto knihu. Milujem ju.

avalonek
avalonek
28.10.2023 4 z 5

Začátek mi trošku drhl,ale tvl,ještě,že jsem četla dál,protože to stálo fakt za to.Bakly je dobrý hrdina a příběh měl grády a vše co má mít.

Llewelyn
Llewelyn
28.08.2023 4 z 5

S Baklym jsem se poprvé setkal v povídce Fanoušek. Poté jsem si vzal do ruky knihu s prapodivnou obálkou, která sice pak ladila s dějem, ale možná by bylo vhodnější zvolit jinou (proti nahotě vůbec nic nemám, ale přijde mi, že to degraduje knihu samotnou).
Bakly je téměř pravý opak Koniáše, přímočařejší, brutálnější, hloupější a větší. Jeho motivaci chápu a jeho štěstí dostat se na pravé místo v pravý čas mu téměř závidím.
Děj je velmi zajímavý, oproti jiným dílům ze světa Crambijského impéria je zde více magie, ale na tom je postavený koncept příběhu.
Postava Kyliána Ochinota ději dodala světlejší tvář a lidštější rozměr a samotná byla zábavná. Další postavy, které se mihnou v cestě za zlatem jsou zajímavé, ale nepřirostou k srdci. Co se mi líbilo, tak Baklyho fungování v gangu a zároveň práce pro Nikitu. Výborná kniha, ale jednu hvězdu musím ubrat, protože se prostě Bakly nevyrovná Koniášovi.

kuruteku
kuruteku
12.03.2023 3 z 5

Jako oddechová četba to splnilo svůj účel, pobavilo. Občas jsem se v rafinovanosti vazeb ztrácel, stejně jako v šéfech jednotlivých gangů a jejich motivech. Trošku jsem si u u čarodějky Tril vzpomněl na Ka-Poel, ale to je asi dáno prostředím a žánrem. Nebylo to špatné, i když hrdina byl superman, co si sám zašíval rány a noční můry plašil alkoholem, ze kterého by jeden dostal otravu. Vlastně pohádka pro dospělé.

Mabie
Mabie
10.02.2023 2 z 5

Kniha plná akce, surovostí, krve a mrtvol, stejně tak množství vypitého alkoholu a snědeného jídla. Pokud srovnám “Bakly vs Koniáš”, je toto o řád horší.
Poslouchala jsem jako audio a nějak jsem si za celou dobu poslouchání nenašla k hlavnímu hrdinovi cestu a nedokázala ho mít ráda.
Jedině díky audio formátu jsem vyslechla knihu do konce.

GigiAcoma
GigiAcoma
13.01.2023 5 z 5

Četl jsem někdy před 15 lety na základce. Po doposlouchání audia můžu říct, že je to naprosto stejně skvělé jak si to pamatuji.

špulo
špulo
17.11.2022 5 z 5

Priamočiara oddychovka á la rodokaps povýšená na nekompromisnú fantasy akciu so sympaticky nepekným hrdinom-nemysliteľom ;))

protokol
protokol
24.06.2022 5 z 5

pohodová kniha nenáročný príbeh občas humor nejaké tie vulgarizmi tak od všetkého niečo.

Janadvorackova
Janadvorackova
29.05.2022 3 z 5

Bakly je bývalý gladiátor, týpek trochu širších a těžších proporcí. A vydrží hodně, přátelé. Když může, cvičí a kdykoli taky dost pije. A strašlivě, ale jakože fakt úplně strašně jí. Samozřejmě doplňuje energii, jinak by ani z pelechu nevylezl.

A když už vyleze, sesype se na něj jak minulost, která u takovýchto lidí nebývá zrovna veselá, růžová a bez kostlivců v... truhle... A docela snadno se zaplete i do několika vzájemně propletených případů, z nichž by dnešní průměrný vyšetřovatel vykutal sbírku trestných činů. Skoro by se zdálo, že kam dorazí, tam to žije. Tedy umírá. Roztomilé.
Proč?
Protože Bakly také dost narychlo shání jistý obnos, a zkrátka když chlápek jako on potřebuje vydělat prachy, což on potřebuje docela často, zvrtne se nejedna věc, teče krev, dějí se divné věci...

I přestože byl příběh dost dobře podaný a bavil mě, Bakly mi k srdci úplně nepřirostl. Nevím, no.

jaroiva
jaroiva
24.01.2022 2 z 5

Proti Koniášovi je to prostě nuda. A jestli jsem nejhoršímu Koniášovi dala 3*, musím dát míň, protože i ten nejhorší Koniáš byl prostě lepší. Bakly si mě nezískal.
Doporučuji tedy raději Na ostřích čepelí.

Meda77
Meda77
30.11.2021 3 z 5

Kniha typická pro autora, plná akce, zvratů a napínavého děje, ale opět může působit velmi chaoticky a nepřehledně, když nevíte co od autora čekat.U vulgarit tady samozřejmě platí čím více proužků tím více Adidas. Co je typické pro autora nemusí být nutně pro čtenáře. Svůj okruh fanoušků si určitě najde, proč taky ne, ale pro všechny scifisty určitě nebude.

jaja4
jaja4
10.09.2021 2 z 5

Moc surové, moc vulgárne, moc povrchné. Červenákove historické detektívky sú oproti Žambochovi krásne, romantické knižky a rozvláčny štýl Vlastimila Vondroušku zase pri ňom pôsobí ako učebnica tvorivého písania. Mne to nesadlo, ale koľko ľudí, toľko chutí.

soupik2012
soupik2012
18.06.2021 4 z 5

Špatné to nebylo, ale v tomto případě platí: méně znamená více. Příběh je zbytečně složitý, překombinovaný. A také v něm vystupuje obrovské množství postav s netradičními jmény. Opravdu jsem se v ději dost často ztrácela. Hlavní postava Bakly je drsný dobrák, který to sám o sobě neví. Tam kde jsou čarodějnice, musí být dopravním prostředkem kůň a nejsmrtonosnější zbraní je meč. Opravdu je to fantasy? Docela mě fascinuje, jak omezenou představivost mají spisovatelé v oblasti fantasy, ve které se téměř všichni omezují na historické artefakty. Audioknihu načetl velice dobře pan Zdeněk Velen.

tlllk
tlllk
12.05.2021 3 z 5

Hlavná postava mi pripomínala kuriča z RiversOfBabylon. Kniha mala svoje silnejšie časti, ale obávam sa, že za mesiac si nespomeniem o čom bola. Chýbali tomu vtipné dialógy, čaro „burana“ čo každému rozmláti ciferník asi neutiahne celú sériu.

Krukron
Krukron
03.05.2021 5 z 5

Paráda. Prostě paráda.. Dlouho jsem otálel s touto knihou a jsem rád, že konečně mám první zkušenost s Baklym. Všechna vysoká hodnocení jen a jen potvrzuji a přidávám se do fanklubu.

renefer
renefer
19.04.2021 4 z 5

Dostala jsem, co jsem čekala, velkou dávku napětí, krve a akce. Hvězdičku dolů za popis bojových scén, měla jsem trochu problém si je představit a ani moje bujná fantazie mi nepomohla :)

Mickhesh
Mickhesh
20.12.2020 5 z 5

Pro mě osobně velké překvapení.. 100%

sasa.chetan
sasa.chetan
17.06.2020 odpad!

bolo to horsie nez zle...
vykradnuta Drenajska saga.
strasne zle sa to cita.
akoby to ani nebolo od autora Koniasa

bertrand
bertrand
10.06.2020 4 z 5

Bakly... Žamboch... pro nás, kteří jsme si tuto brutální dvojici oblíbili už v následujících románech není co řešit...Žamboch má nejen netuctové jméno, ale navíc je to i netuctový autor tuctových příběhů... těžko vysvětlovat...dostat řemdihem po hlavě je koneckonců také nepopsatelná zkušenost, ovšem na rozdíl od četby žambochovek ji už nikdy nechcete zopakovat... tak ano, jsou tu nablblá místa, dialogy se někdy opravdu nepovedly, zápletky jsou vystavěné mrakodrapy ze sirek ze stromů napadených kůrovcem... no ale, ono to jde!
Nepopsatelný drajv, popisy soubojů by záviděl i velký Robert E. Howard (pokud by rozuměl šermířsko hantýrce) a hlavně, jak už jsem kdysi o Koniášovi či Baklym v nějakém komentáři napsal: Žamboch umí stvořit HRDINU, oživit archetypální pravzor zakódovaný v nevědomí všech chlapů a patrně i žen (viz ostatní komentáře)... krví zbrocený, možná poražený ale neporazitelný, bojující s nepřáteli a svými vlastními démony, proporcemi, silou a nezranitelností nelidský, ale přesto tolik známý a blízký... jak to dělá, že tak umí, to ví jen pan Žamboch.... a k němu putuje respekt a díky věrného čtenáře...

Osice
Osice
02.03.2020 5 z 5

Páni! Jsem plná dojmů, právě jsem dočetla…

„Ta flaška je tady na co?“ zeptal jsem se.
„Když přijde víc zákazníků najednou, musí čekat. Nalijí si skleničku, aby jim to utíkalo. Pozornost podniku,“ vysvětlil.
Byl jsem sám, ale pozornost podniku se nikdy neodmítá.“

M. Žamboch stvořil nezapomenutelného hrdinu se zvláštním jménem Bakly, který mi dost přirostl k srdci, a nejen on. Na konci jsem musela přemáhat slzy:-) Autor mě pobavil, šokoval (tak jak to umí S. King), neustále mě překvapoval, vůbec jsem nebyla schopná odhadnout, jakým směrem se bude příběh odvíjet dál. Postava Trilian mi připomněla Stopařova průvodce po galaxii a vlastně mi při čtení hlavou prolétlo i několik dalších knih (např. Krysař). Dokonalé prostředí i atmosféra. Jedinou vadou na kráse bylo pro mne velké množství postav s nesnadno zapamatovatelnými jmény. Dokonce jsem si jich i pár vypsala, ale stejně jsem v nich měla pěkný guláš. Netradiční jména mi ale zase na druhou stranu skvěle zapadala do světa, který Žamboch stvořil… Hodně se mi líbilo, jak se postava Baklyho „rozvíjela“, rozhodně je pro mě jednou z nejvýraznějších literárních postav a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl:-) M. Žamboch rozhodně psát umí. Podařené fantazy, doporučuji.

„Moudrý, chytrý nebo hloupý? Nezapadal jsem do žádné kategorie. … Možná jsem zapadal do úplně speciální skupiny, která měla označení Bakly.“

„Není pravda, že když muž dosáhne cíle, za kterým šel mnoho let a obětoval mu všechno, pocítí uspokojení. Pocítí jen prázdnotu. A v mém případě znechucení a odpor k sobě samému.“

Děkuji oblíbeným uživatelům NemmamSlov, Terva a mi-380. Bez nich bych Baklyho asi neobjevila:-)

česká fantasy

Miroslav Žamboch