Armáda

Armáda https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426923/bmid_armada-t7e-426923.jpg 4 140 32

Bakly série

< 8. díl

Bakly na minulost nezapomněl, smířil se s ní. Žije stranou od lidí, stará se o jediného člověka na světě, na kterém mu ještě záleží, o svou dceru Zuzanu. Někdo udělá chybu a ohrozí její život. Byla to jeho poslední chyba, nezastavitelné monstrum je zpět. Čím víc nepřátel zabije, tím má Zuzana větší šanci na přežití. A zabíjení – v tom je nejlepší.... celý text

trudoš
23.02.2020 5 z 5

Všechny povídky sborníku Armáda spojuje motiv hrdiny, bojujícího proti absolutní přesile. V tomhle ohledu Miroslav Žamboch dotahuje texty k dokonalosti, kdy se soustředí pouze na to podstatné a všechny kudrlinky okolo nechává dohrát ve čtenářově fantazii. V pozadí je sice znát určitý chronologický vývoj, není však potřeba pamatovat si kdo s kým a jak, protože příběhy fungují samostatně. Explicitní brutalitu pak tvůrce používá jen v momentech, kdy je to nutné pro vykreslení situace, umí ovšem ve správný moment násilí utnout, aby zůstal prostor pro vlastní děj. Samozřejmě nejde o čtení pro slabší povahy a ani milovníci jemných metafor si nepřijdou zrovna na své. Jedná se o nepřetržitou akční jízdu, čítající jednou sedmdesát stran, podruhé padesát, ve všech případech ale stoprocentní. Miroslav Žamboch tak opětovně dokazuje, že na poli hrdinské fantasy nemá u nás prakticky konkurenci. Bakly možná není v literatuře tím nejsofistikovanějším hrdinou, zato už dnes je legendou a bude jí navždy.

Albina
22.02.2020

Taky jsem Armádu koupila jako novinku, a tak mě zaskočilo, že jsou to vlastně povídky, co jsem už četla, nicméně těch peněz nelituju. Svým způsobem Žambochovi splácím dluh, protože knihy, které nebyly k sehnání, jsem si stáhla.
Ale už bych opravdu uvítala nějakou novinku.

Gustik5
22.02.2020 4 z 5

Bakly – Armáda je prostoupen příběhy téměř neporazitelného zabijáka, který s klidem ledoborce proplouvá řadami nepřátel jako nůž máslem. O tom, že Miroslav Žamboch umí psát rozhodně není pochyb. Svědčí o tom propracovanost fikčního světa a reálií v knize popisovaných. O dynamice a skoro až filmové přehlednosti akčních a bojových scén ani nemluvě. Autor navíc není zbytečně popisný, což je u tohoto typu literatury rozhodně žádané. Největší zájem ve mně pak budily hlavně vedlejší postavy v čele s úlisným intrikánem Lasičkou a Baklyho dcerou Zuzanou, u kterých bych rozhodně uvítal, kdyby dostaly více vlastního prostoru. Tak tomu ale dost možná u románů s Baklym, kterých je na trhu hned několik bude. Podobně, jako tomu oproti povídkám bylo u Zaklínače v sáze o Geraltovi a Ciri, kde se celý svět a postavy pořádně rozvinuly právě v románech.

Ať už jste autorovými fanoušky, nebo si chcete přečíst akcí nabitou nenáročnou, ale velmi čtivou knihu, seznamující vás s jednou z nejznámějších spisovatelových postav, je toto dílo to pravé. Mě rozhodně navnadilo a zase jsem si jednou po nějaké době potvrdil, že tuzemská žánrová scéna má k dispozici velmi dobré autory. A za to jsem opravdu rád.

rimar
13.02.2020 5 z 5

Jsem rád že tahle kniha vyšla. Kolibříky jsem nekupoval přeci jen ta cena a velikost sešitku mi nešlo k sobě. Jen jsem myslel že v časové ose bylo Holýma rukama před Andělem bez slitování. Původní tři povídky super ty druhé dvě ale nebyly slabší a opravdu se mi líbily také. Já osobně mám Baklyho raději než Koniáše, je to moje srdcova postava už od Bez slitování. Klidně by mohlo vycházet o něm více, rozhodně prostoru by zde bylo dost díky oknům které ty povídky dělají ale uvítal bych více propojovacích bodů abych si je mohl propojit v časové linii.

OldaB
11.02.2020 4 z 5

Od kolibříků uteklo již 15 let, takže celkem chápu, proč to vyšlo. Povídky výborné, ta dosud nevydaná je paradoxně nejslabší. Postava Baklyho je podle mého názoru vyčerpaná.

PetrCepek
04.02.2020 2 z 5

Ach jo. Pět povídek, z toho čtyři báječné, jenomže zrecyklované a notoricky známé z kolibříků, jež jsem již dříve zaslouženě ocenil pěti hvězdami. Proto ty čtyři povídky nyní opětovně nehodnotím. Pouhé dvě hvězdy dávám zbývajícímu neznámému pátému přívažku s názvem "Inkognito", který můj oblíbený Mistr M.Ž. nejspíš vytvořil ještě předtím, než poprvé dostal občanský průkaz. Jedna z těch čtyř skvělých povídek se jmenuje "Návrat zabijáka" a já bych si moc přál, aby po několika letech tápání došlo také na "Návrat geniálního Mirka Žambocha".

Adys589
03.02.2020 4 z 5

Já jsem zklamaný. Myslel jsem, že se jedná o nové dílo a ne o recyklaci starých.

mi-380
01.02.2020 5 z 5

Pěkná kniha do sbírky. Pět povídek, z nichž jen ta pátá má premiéru. Ale protože u tří z nich se jedná o dávno vyprodané a vysoce ceněné sběratelské „kolibříky“ (jeden mi chybí☹), a čtvrtá vyšla v časopisu, má vydání Armády svou logiku. S chutí jsem se znovu začetl, znovu vysoce ocenil akci, spád i „živost“ vegašského světa a potvrdil si, že Bakly a jeho vévoda (zasvěcení vědí) jsou pro mě jedny z nejlepších postav české fantasy. Sbírka mých Žambochů v knihovně se utěšeně rozrůstá, navíc Triton/Trifid se snaží udržovat disciplínu v hřbetech knih, takže na třetí polici vpravo je i příjemný pohled.
95 % (zatím 10 hodnotících s průměrem 96 %).

Odhodil jsem katzbalger, kabát, přídavné chrániče ramenou a vysoukal se z košile.
Vojáci se připravili k útoku, ale čekali, co bude dál.
„Zbláznil se,“ okomentoval někdo mé počínání.
Také jsem měl ten dojem
„Bože, to je špalek masa, jak na tři chlapy,“ doplnil jiný.
Na dva, ani o kousek víc. Nechápal jsem, co mají všichni pořád s těmi třemi chlapy.
Když jsem stál do půl pasu nahý, cítil jsem se volný a pohyblivý jako dřív.

Afrodedek
23.01.2020

Bohužel jsem se pořádně nepodíval, že jde o soubor už dříve vydaných knížek (které mám), takže jsem tak trochu vyhodil peníze, ale co se dá dělat ;-) Baklyho mám jinak celkem rád, ale Koniáš to nikdy nebude ;-)

vlad77sk
23.01.2020

Ak by cena bola 100kc tak pohoda ale spisovatela ktory uz nema napady a tazi iba z predchadzajucich dielov urcite nepodporim.Priklad posledny diel bakly zbytocne vyhodene peniaze a nasledne som knihu predal za 100kc na inzerat.Bakly akopostava sama o sebe nie je zla ale to co urobil pan zamboch v poslednom diely viac akopolovica knihy bola len o tej veci.Takze bud pockam na kniznicu alebo si ju o par mesiacov stiahnem.

killerek
20.01.2020 5 z 5

Precteno za jeden vecer. Ocenuji toto souhrne vydani, protože dve ze tri malych knizek se jiz nedali sehnat.

tonysojka
18.01.2020 5 z 5

Tenhle výbor mne hodně potěšil, zavzpomínal jsem na své začátky s českou fantasy zhruba před 15 lety. A utvrdil v tom, že Bakly a Koniáš od Žambocha patří k tomu nejlepšímu, co se u nás od té doby napsalo v tomto žánru.