Bájne bytosti a iné záhadné tvory

Bájne bytosti a iné záhadné tvory https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206703/bmid_bajne-bytosti-a-ine-zahadne-tvory-L06-206703.jpg 4 20 3

Draky, jednorožce, obrie bytosti, baziliškovia... Sú príbehy o týchto tajuplných tvoroch pravdivé? Kde teraz sú? Za ostatných 150 rokov zhromažďovala Londýnska kryptozoologická spoločnosť správy a dôkazy zo všetkých kútov zemegule, aby vytvorila tento ohromný archív dokumentácie a vyriešila tak doteraz nezodpovedané otázky o všakovakých bájnych stvoreniach: od morských panien cez Minótaura, Krakena, vlkolaka až po elfov. Táto neuveriteľná kniha, uverejnená po prvý raz, presvedčí aj toho najskeptickejšieho čitateľa o existencii bytostí s úžasnými a niekedy aj desivými schopnosťami.... celý text

Mytologie Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Fabulous Creatures and other Magical Beings , 2006

vas
09.10.2022 3 z 5

Jenom bych chtěl podotknout, že jde o veselou, ale mystifikační knihu a nikoliv o kryptozoologicky milé a dovádivé spekulace z očitých svědectví domorodců. Londýnská kryptozoologická společnost neexistuje a kryptidé v knize představení sem zabloudili spíše z Durrellovi Mytologie (viz Mluvící balík) než z tropických pralesů.

Blunchet
11.05.2018

Adelaide ahooj. A kde taku knižku zoženiem? Nikde mi ju nechce vyhľadať. Je celosvetovo vypredaná

Adelaide777
20.10.2017 5 z 5

Tuto kryptozoologickou encyklopedii má moje kamarádka, od které jsem si ji také půjčila.
Kniha obsahuje obrázky bájných tvorů s jejich podrobným popisem.
Knihu bych doporučila všem, kteří se zabývají kryptozoologií.