Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391280/bmid_bajky-barda-beedleho-ilustrovane-vy-oNX-391280.jpeg 4 5083 662

Od té doby, kdy bard Beedle v patnáctém století poprvé přiložil brk na pergamen, si jeho bajky zamilovaly celé generace čarodějek a kouzelníků. Pohádky, které zná každé kouzelnické dítě, dokonce zachránily život Harrymu Potterovi v boji proti lordu Voldemortovi. Pět čarovných příběhů doprovázejí vtipné a moudré poznámky profesora Albuse Brumbála a ilustrace nadaného mudly a trojnásobného držitele medaile Kate Greenawayové Chrise Riddella.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Adel822
16.09.2022

Bajky jako takové mně neskutečně bavili a všechny jsem si naprosto zamilovala. Jsou to takové pohádky ale z kouzelnického světa. Bohužel komentování Brumbála každé povídky to mně moc nebavilo a klidně bych je zkrátila a přidala jednu, dvě bajky.

kikies
04.08.2022 3 z 5

Knížka útlá, bajek jen pár. Sice poučné, ale nijak zvlášť vynikající. Ta s tím chlupatým srdcem vyloženě hnusná - já kráva pitomá jsem to chtěla číst dětem - a tu o třech bratrech znají příznivci přímo z HP. Brumbálovy komentáře mi přišly vyloženě navíc. Takže to nebylo moc přínosné. Ale výtvarná stránka knihy byla zpracována pompézně! Skoro si říkám, jestli nešlo spíše o výtvarné dílo doplněné doprovodným textem...

Akinimod25
03.07.2022 4 z 5

Brumbálovy poznámky mě nijak nezaujaly musím říct. Ale bajky byly skvělé! Prostě Rowlingová.

VercaV
29.06.2022 4 z 5

Jednoduché a rychlé čtení. Poznámky Brumbála mě tolik nebavili, ale samotné příběhy/bajky byly skvělé. Ty mě bavili, vrátila jsem se do dětských let, kdy jsme si četli před spaním pohádky. Milé čtení :)

LEGACY
08.06.2022 4 z 5

Tak jsem se zcela neplánovaně znovu zastavil v kouzelnickém světě čar a kouzel. Tentokrát jsem se nemohl nabažit skvělých příběhů, kde nechyběla autorčina moudrost, přehled anglických dějin, folkloru, povídaček, starých rytířů a ponaučeních, jenž nám vyobrazují lidské plémě se všemi ctnostmi i neduhy. Tohle je nejlepší literární promudlovskej plátek, který by neměl chybět v kotlíku nikoho z nás. Určitě čtěte i dětem. Za mě nejlepší první příběh o skákajícím hrnci a pak také chlupaté srdce.
PONÁMKA I: Myslím si, že Albusi Percivalu Wulfricu Brianu Brumbálovi by recenzování zde na databázi šlo stejně dobře, jako v této útlé knížce.
POZNÁMKA II. Určitě se nejedná o zbytečné okořenění této ságy.

"To hurt is for human as to breathe"

aquaver
01.06.2022 5 z 5

Řadím se mezi tu skupinu lidí, co na HP vyrostla, celou sérii jsem četla několikrát a stále patří k mým oblíbeným. Proto bylo taky na čase abych si konečně přečetla i bajky. Škoda jen, že to bylo tak moc krátký... Kdyby tam těch bajek bylo trochu víc, nestěžovala bych si :)

Hanncha
20.05.2022 5 z 5

Knížka je ideální pro toho, kdo ještě nechce tak úplně opustit svět Harryho Pottera a taky se chce tak trošku cítit součástí onoho světa. Úplně jsem si představovala jak jsem si knihu půjčila z bradavické knihovny.
Povídky se mi moc líbily. Občas se ke knize vrátím.

Haloon
19.05.2022 4 z 5

Pěkné a originální, s lehounce naivním rozborem od samotného Brumbála. To by tolik nevadilo, však je to cílené pro děti. Trochu v tom však cítím snahu, vyvařit ze světa HP co se dá.

Ellie287
13.05.2022 4 z 5

Kouzelné bajky z čarovného světa.

emilieselden
28.04.2022 4 z 5

Krásná doplňující knížečka pro všechny milovníky Harryho Pottera.

Hermiona419
24.04.2022 5 z 5

Krásné!!

IvetaZ
20.04.2022 4 z 5

Přečteno ušima a bylo to super. Nejvíc se mi líbila bajka O skákavém hrnci, Mágovo chlupaté srdce a O třech bratrech, kteří přelstili smrt (tu známe už z hledání viteálů). Ke každé pohádce připojil Brumbál svoje poznámky a taky se dozvíte hodně o historii soužití mudlů a čarodějů nebo kouzelnických hůlek.

midone
15.04.2022 5 z 5

Mně se všechny ty povídky moc líbily.

Áža707
07.04.2022 5 z 5

Nedokázala jsem opustit svět Harryho Pottera a říkala jsem si, že bych si ráda konečně přečetla Bajky barda Beedleho. Audiokniha v podání pana Hyhlíka.

Dlouhé roky jsem sice o této knížce věděla, ale nějak mě netáhl, si příběhy přečíst a přitom si myslím, že každý milovník Harryho Pottera by je měl zařadit do svého čtiva.

Nejen, že se dozvíme pohádky s kterými malý čarodějové chodili na kutě, ale najdeme zde i něco více o kouzelnickém světě. Každá z pohádek je doprovázena komentářem Albuse Brumbála.

Každá z pohádek dává nějaké ponaučení pro budoucí kouzelníky, pfff kam se hrabe mudlovská Popelka nebo Karkulka

Upřímně musím přiznat, že jsem si pohádky strašně moc užila a rozhodně je hodlám zařadit do pravidelného čtecího repertoáru.

Rozhodně se těším na dobu, až budu s vlastními dětmi kromě klasických pohádek, číst i tyto.

⭐ 5/5

HaniSebi
03.04.2022 4 z 5

Bajky Barda Beedleho se mi dostaly do rukou úplnou náhodou a jsem za to ráda. Vzhledem k "tloušťce" knihy, mezerám mezi řádky i četným ilustracím (ačkoli za mě povedeným) jde skutečně o jednohubku. Sednete, otevřete a máte přečteno. Samotné pohádky nejsou špatné, žádné "wau" se sice nekonalo, ale napsané jsou hezky. Moc se mi líbily komentáře profesora Brumbála. Byly sem tam vtipné a pro mě byly tím něčím navíc, co knížečce pomohlo nejen přidat pár stránek navíc, ale i trochu ji odlišit od jiných.

Marie022
31.03.2022 5 z 5

NÁDHERA :)

Iris30
18.03.2022 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, krátké, čtivé příběhy, i obálkou mne zaujala, mám HP ráda, tak mi nesmí v knihovně chybět.
Nejvíce se mí líbil příběh Tří bratří, který krásně odvyprávěla Herminona a který byl ve filmu krásně zpracovaný a mě zajímalo, jak je popsaný v knize
Velmi ráda si ji znovu přečtu.

NemmamSlov
10.03.2022 4 z 5

"Hoci som múdry, zostávam rovnakým hlupákom ako všetci ostatný."
(Albus Dumbledor)

Doplňujúce čítanie sveta Herryho Pottera. Z mini knižiek, ako Fantastické zvery a Metlobal priebehu vekov, je táto najlepšia. Rozprávky čarodejníckeho sveta, keď ešte muklovia a čarodejníci žili vedľa seba.

Poviedky:
Čarodej a skákajúci hrniec (4*)
Rozprávka o mladom čarodejníkovi, ktorý odmietol pomáhať bezbranným ľuďom v ich ťažkostiach. Jeho otec mu dal lekciu a to vďaka skákajúcemu hrncu.

Fantastická fontána (5*)
Doživotné šťastie, čakalo toho, kto sa okúpe vo fantastickej fontáne. Hrdinami sú 3 čarodejky a smoliar rytier. Skvelá rozprávka z výborným koncom. Tu ma pobavil aj Dumbledorov dodatok, ešte za čias, keď pôsobil na Rokforte ako učiteľ, nie riaditeľ.

Mágovo chlpaté srdce (3*)
Menší horor. Čarodejník, ktorý sa nechcel v živote zamilovať, tak si vytrhol svoje srdce z tela a zamkol si ho do truhly. No jedného dňa sa jeho plány menia a bohužial to nekončí moc dobre.

Babulica Králica a jej chichotajúci sa peň (4*)
Krutý kráľ, ktorý prenasledoval čarodejníkov, no sám sa chcel naučiť čarovať. Podvodník sa ho snažil využiť, no vďaka Babulici sa mu to nepodarilo a dokonca donútila kráľa, aby prestal prenasledovať mágov.

Príbeh troch bratov (5*)
Tento príbech bol ako jediný, z tejto zbierky, vyrozprávaný vo filmovom Harryho Potterovi, tak je zbytočné niečo písať k trom bratom a ich vzácnym darom. V tejto poviedke znova potešil hlavne Dumbledorov dodatok.

Loire
11.02.2022 5 z 5

Ságu o Harry Potterovi jsem vůbec nečetla, jenom jsem viděla filmy, ale takhle knížka mě velmi mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Příběhy byli sice krátké, ale skvělé doplnění do ságy o Harrym.

NikolOt
04.02.2022 5 z 5

Moc pěkné. Líbí se mi, že autorka JKR nezůstala jen u ságy o Harry Potterovi, ale že nám přibližuje kouzelnický svět i prostřednictvím dalších knih.