Bajky barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.22820

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

U3211

Není to špatná kniha.Jen jsem od ní asi očekávala trochu víc.Bajky nebyly nějak dlouhé,ba naopak.Ten Brumbálův "proslov" byl až oc dlouhý a ten mě fakticky nebavil.U čtení jsem se fakticky nudila.Je mi líto,že tohleto musím napsat zvlášť o knize z bradavické knihovny,ale bohužel.Možná jen Příběh tří bratří stál trochu za to,jelikož mi přišlo,že měl alespoň trochu hlavu a patu a byl i zmíněn v Harry Potterovi.Jinak nechci nikoho od tohodle čtení odrazovat,to ne.Pokud si chcete Bradavickou knihovnu přečíst či ji máte rozečtenou,určitě si Bajky Barda Beedleho přečtěte.

verense

Moc hezký střípek ke kouzelnickému světu Harryho Pottera, klidně by tam mohlo být pohádek víc. Komentáře Albuse Brumbála dodají další náhled, ale bez poznámek pod čarou bych se obešla - zbytečně mne rušily ve čtení a přišly mi často i zbytečné. Podle mne po Bajkách sáhne z 99% čtenář, který je se už obeznámen se ságou o HP, tak nic dovysvětlovat netřeba. ;-)

jana4086

Naprosto skvělá kniha. Určitě znovu přečtu.

Hathor89

Bajky/pohádky vypadají na první pohled velmi jednoduše, ale obsahují řadu ponaučení. Jsou zpestřením celé ságy o H. P. Moc se mi líbí odborné pojetí z pohledu kouzelnického světa … porovnání kouzelnických a mudlovských pohádek, komentáře Albuse Brumbála, odkazy na odbornou literaturu, citace dopisů, kouzelnická rčení. Jako by byla kniha rozdělena pro dvoje čtenáře, děti a starší. Kniha by mohla být obsáhlejší, škoda, na další bajky jen odkazuje. Ale obsahuje překrásné ilustrace. Určitě s ní v budoucnu seznámím své děti … i když třeba Mágovo chlupaté srdce odložím na potřebný věk. Potěšilo mě, že výtěžek z prodeje putuje na dobročinné účely, byť zcela nesouhlasím s postoji J. K. Rowlingové vůči ústavní péči, protože všechny domovy nejsou tak špatné, jak propaguje, a někdy je to skutečně jediná možnost v nefungující rodině.

eliska2106

Bajky barda Beedleho jsou kromě velmi milých poučných příběhů, určených zejména dětem, doplněny o komentáře Albuse Brumbála, které svou strukturou připomínají poznámky v odborných textech. V tomto případě se však nemusím usilovně snažit, abych si je zapamatovala na zkoušku a naopak si můžu užít plynutí "Brumbálových" myšlenek.

Mattar

Príbehy v tejto knihe boli podľa mňa dosť nudné a nezáživné. Ale ináč pekné spracovanie.

Dubin3k
29.12.2017

Kniha která je pro fanoušky série Harryho Pottera, jen škoda že v ní nejsou obsaženy nějaké další bajky krom těch které byl zmíněny ve filmu. Bylo by, dle mého názoru mnohem lepší kdyby se tam místo Brumbálových komentářů objevily alespoň dvě další bajky, ale zase se musí nechat že v a komentáři je uveden vliv dané bajky na kouzelnickou společnost a spousta dalších cenných informací + spousta krásných ilustrací a nádherná obálka. Pro fanouška kouzelnického světa HP povinnost !!!

AlexisG
26.12.2017

Bajky barda Beedleho jsou velmi krásnou knihou. Možná malou a s krátkými příběhy ale o to krásnější. Vlastním 3 vydání z roku 2017 a ilustrace, stejně jako pohádky, mě naprosto okouzlili. Jediné, co mi trochu kazí dojem, jsou poznámky Albuse Brumbála. Neříkám, že nejsou špatné, jen mi trochu kazí to pohádkové prožití.
Jinak ale nemám nic, co bych knize vytkla. Naopak s ní v sobě vždy ráda probudím své vnitřní dítě.

Theja
25.12.2017

Pěkné pohádky k odpočinku. Jen ty Brmbálovy průpovídky mi tam vůbec neseděly a díky nim kniha ztrácela kouzlo pohádek. A opravdu NESNÁŠÍM poznámky pod čarou. Jako bych četla učebnici :-(

swayno
15.12.2017

Přečteno. Zklamání :(

MadamC
13.12.2017

Knihu mám už dlouho doma, ale dostala jsem se k ní až díky čtenářské výzvě a Vánocům. Milé počtení. Moc se mi líbily všechny příběhy. A jako milovnice HP jsem se zase dozvěděla trošičku víc. Doporučuji všem, kteří si potřebují odpočinout od předvánočního shonu a všem milovníkům HP.

raty
13.12.2017

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a původně jsem chtěla hodnotit jen třemi hvězdičkami. Pěkné náměty, ale velmi povrchně propracované. Knihu jsem koupila pro dceru a připadalo mi to jako vyhozené peníze. Trošku mě usmířil fakt, že výnosy z prodeje jdou na dobrou věc, jak jsem se dočetla na závěrečných stránkách.

Silwinka87
11.12.2017

Perfektní..

Terata
06.12.2017

Já jsem z bajek naprosto uchvácená ♥

Nemám k nich co dodat a do série HP jsem se díky nim zamilovala ještě víc, a to jsem si myslela, že už to víc nejde.

Při čtení jsem si říkala, jak bajky budu číst svým dětem - asi jsem trochu blázen - ale je to tak :D

OndřejMergl
05.12.2017

Od bajek jsem si sliboval víc, ale možná právě umístění do kouzelného světa jim ubírá ten klíčový pocit, že se tohle může stát i vám, a že byste si z dané situace měli odnést poučení.

Kniha obsahuje pouze pět bajek, což je žalostně málo, vzhledem k tomu, že příběh poslední známe z Harryho Pottera. Pro natažení stránek je opatřena komentářem Albuse Brumbála, který je, když pomineme marketingový význam, pro knihu naprosto zbytečný.

Dlouhá léta jsem se této knize vyhybal a o nic jsem nepřišel.

_Peprmintka_
05.12.2017

Do téhle prťavé knížečky jsem se tak nějak pouštěla s tím, že to bude jakýs takýs výcuc, živ jen z Potterovské série a nic moc jsem neočekávala. A dobře jsem udělala. Bajky barde Beedleho neurazí, ale nic moc nového nepřinesou. Samotné pohádky se mi líbily a narozdíl tady od mnohých mě ani Brumbálovy poznámky nijak nenudily, právě naopak příběhy pěkně zasadily do kouzelnického světa a tím ho zas alespoň trochu oživily a doplnily. Bohužel, nemohu ze sebe setřást ten pocit, že vše bylo napsáno ve vším spěchu s jasným, účelem - vytřískat z čar a kouzel ještě víc peněz, o čemž vypovídá především samotná délka knihy. Rowlingová nám mohla věnovat tak o 100 stran navíc a tím bajky povýšit na trochu vyšší level, než pouze na lapačku na peníze a reklamu na Fantastická zvířata (kterou se ji vůbec nenapadlo nenápadně zamaskovat).
Nicméně, stále je to svět Harryho Pottera, nemohu hodnotit hůře než třemi hvězdami.

Burák
01.12.2017

Sice nejsem žádný pottermaniak, ale všechny díly série HP jsem četla (některé dokonce dvakrát) a mám ten kouzelný svět moc ráda. Stejně tak jako mám ráda pohádky i styl psaní J.K. Rowlingové. Takže jsem čekala, že tohle se mi bude líbit. Bohužel, jsem spíš zklamaná. Jednotlivé bajky/pohádky samy o sobě sice nějaké "poselství" a poučení nesou, ale celkově je to napsané docela nudně a komentáře Brumbála a Hermiony mě zklamaly úplně. Abych to shrnula, jsem ráda, za další střípek ze světa Harryho Pottera, na druhou stranu, být to delší, možná to ani nedočtu.

strippedd
23.11.2017

Kdykoli se ke mně i po tak dlouhé době dostane další střípek z Bradavic jako bych je nikdy neopustila.

Anie94
13.11.2017

Svět Harryho Pottera mě fascinoval už od té doby co jsem četla první díl. Bajky Barda Beedleho jsou pro mě velmi vítaným bonusem. Je opravdu těžké uvěřit, že tento svět existuje pouze na papíře a v hlavě paní Rowlingové. Paní Rowlingová je pro mě spisovatelka s velkým S.

NikkyGranger
13.11.2017

Bajky Barda Beedleho je kniha, kterou mám už přečtenou tolikrát, že bych vám je mohla z hlavy odvyprávět.
Vždy mě fascinovala, jak má J. K. Rowlingová Kouzelnický svět vymyšlený, že se mi ani nechce věřit, že neexistuje. Jediné, co mě mrzí, že je ta kniha tak tenká XD

PetraBery
12.11.2017

Pěkné doplnění dalších informací o čarovném světě, který autorka vytvořila. Útlá knížečka, která je přečtená za chvilku. Líbily se mi i pohádky, i Brumbálův výklad.

theale
10.11.2017

Knížka, která “parazituje” na fenoménu Harry
Potter. Není to vyloženě průšvih, ale rozhodně to není žádný zázrak.. Osobně jsem čekala víc.

NymphMaeve
07.11.2017

Pro milovníky HP (jako jsem já) naprosto nezbytné čtení, rozšíření povědomí o příběhu a světě HP. První vydání je prostě, avšak Brumbálovy poznámky mě moc nezaujaly, ale trochu dokreslovaly atmosféru, že to nejsou jen obyčejně kouzelnické povídky, ale opravdu úzce souvisejí se světem HP. Myslím si, že si je může přečíst jak dítě, tak dospělý a obě věkové kategorie budou bajky bavit.

PandaGirl
04.11.2017

Četla jsem vydání z roku 2008 i z roku 2017 a musím uznat, že tomu druhému dávám přednost. Má úžasné ilustrace,které vhodně doplňují hezké bajky, které vznikly k doplnění příběhu Harryho Pottera. Rozhodně na téhle verzi oceňuji i poznámky Brumbála, který odkrývá svými poznámkami i některé historické události ze světe kouzelníků. Rozhodně doporučuji každému milovníku HP!

Sarhem
31.10.2017

Co k tomu napsat... Bajky mého srdce. Rowlingová nezklamala a zase o něco zpestřila můj milovaný svět kouzel. A Brumbálovy komentáře... To k tomuhle prostě patří. Za mě to je srdcovka.

Torgal
31.10.2017

Motiváciou k prečítaniu tejto knihy bola čitateľská výzva na prečítanie knihy rozprávok. Keď som videl rozsah knihy, tak som ostal trochu zaskočený, lebo oficiálnych 127 strán je sotva 50 strán normálneho formátu, pričom dobrú polovicu z nich tvoria Brumbálove poznámky. Tie boli napokon zaujímavejšie ako kratučké príbehy, ktoré sa väčšinou ani nestihli rozbehnúť a u viacerých z nich som mal problém nájsť poučenie, ktoré by mali bájky obsahovať. Ako bonus k sérii o Harry Potterovi je to milý počin, samostatne by táto kniha nemala šancu obstáť. 6/10

Moltri
30.10.2017

Bajky byly pěkné ale ten Brumbálův komentář mě vůbec nebavil. To bylo samé povídání o tomhle jedenkrát zmíněným učiteli a o téhle a téhle babce kořenářce, která dělala tohle a tohle.
Myslím, že toto je jenom další kniha, na které chtěli všichni vydělat díky jménu Rowling.

hroneczek
30.10.2017

Nejenže jde o další rozšíření kouzelnického světa, ale navíc se jedná o bajky, které jsou vhodné jak pro mladé čtenáře, tak pro ty starší. A samozřejmě nejen pro milovníky H. P. Mravně velmi kvalitní čtení.

Eremites
25.10.2017

Kratičký milý návrat do světa čar a kouzel :-) Klidně bych těch čarodějných pohádek snesla více, ale i to málo potěšilo. Nejvíce mne pobavila Králice Alice a chechtavý pařez (a samozřejmě Brumbálovy poznámky). Naladilo mne to na skoro nostalgickou notu, Harryho jsem četla už před čtrnácti lety! Dostala jsem chuť se zase znovu podívat do světa mudlů a čarodějů, takže si v brzké době pravděpodobně střihnu druhé kolo celého Harryho Pottera.

sebemi
18.10.2017

Krásná kniha doplněná o zajímavé komentáře Brumbála. Doporučuji všem pottermaniakům :)