Bajky barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.23084

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Viki0

Myslím, že knížka je krásně zpracovaná a jsou zde hezké ilustrace. Je to krátké čtení, každý z příběhů nesl nějaké ponaučení a Brumbálovy poznámky to hezky doplnily, jen to chvílemi bylo trochu nudné, ale to nic nemění na tom, že je tahle knížka kouzelná.

jarki

Bajky jsou moc povedené. Samozřejmě se mi nejvíc líbila Příběh tří bratří.... z Harryho Pottera. O chlupatém srdci byla velmi drsná, pro děti ne příliš vhodná. Avšak inspirující byla o Fontáně příznivé sudby. Komentáře od Brumbála mi moc neseděli. Knihu i přes to doporučuji.

Žožik

Co dodat. Krásné doplnění knížek Harryho Pottera. Pro všechny fanoušky naprosto úžasné.

ivanaa

užasná

juni

Povídky Barda Beedleho jsem musela mít. Nejvíce se mi líbil příběhu Tří bratří, který musí znát každý milovník Harryho.

Klára2216

Sladká tečka na závěr.

jarabr

Příjemná jednohubka, všechny bajky moc pěkné.

klaraj093

Co dodat, klasika Harry Potter, srdeční záležitost! Úžasné povídky..

Natynka23

Krásné doplnění sbírky Harryho Pottera. Povídky se mi líbily, nejvíce Příběh tří bratří a Mágovo chlupaté srdce, ta byla velice zajímavá.
Doporučuji všem, kdo má rád Harryho Pottera.

LilKure

Musím uznat, že pohádky z čarodějného světa jsou "kouzelné". Obrovská škoda je, že jich je tak málo. První důvod k hvězdě dolů.
Dále mi přišly trošku zbytečné poznámky od Brumbála, pro Potterheads super, pro mě hvězda dolů. Je super se dozvědět i něco k historii, ale k těm pohádkám to prostě nesedí; z fantazie se musíte přeorientovat na "odbornou literaturu" během sekundy.
Každopádně si dovedu představit, jak je čtu dětem!
(přečteno v angličtině [Lumos])

Gabux

Tohle je to, co Harry Potterovi chybělo k dokonalosti. Pohádky pro kouzelnické děti. Naprosto famózní počin a poznámky Brumbála byly docela přínosné.
Sladká třešnička na dortu.

StefFišerová

Nádherné a dokonalé, jenom by pohádek, nebo bajek, mohlo být alespoň o pár víc. Knížku jsem koupila k doplnění k Harrymu. Nejvíc mě zaujal Příběh tří bratří, možná proto, že se mi velmi líbí jeho zpracování ve filmové verzi. Rozhodně si dokážu představit jak ji jednou čtu svým dětem před spaním.

Alex.rrr

Jako vše s HP se mi příběhy líbily, krásně doplňují celou sérii. Jediná škoda je, že je jich tak málo :)

JajaCZ

Bohužiaľ ma tieto príbehy nebavili. Akoby to ani nepísala Rowlingová :(

Bebka

Krásné doplnění knižní série

Veruu95

Krásné, přečteno snad ani ne za hodinu! :) Škoda, že bajek není víc, ráda bych četla dál.
Brumbálovy komentáře jsou skvělým zpestřením a obrázky v knize jsou také moc pěkné.

Denčaa

Toto je skvost, co se Harryho Pottera týče. Ačkoliv uběhlo už mnoho let, co byla kniha vydaná, já se k ní dostala až nyní. A bylo to velice příjemné a poučné počtení. Těžko říct, která povídka byla nejlepší, ale asi si mě nejvíce získal Příběh tří bratří, možná hlavně proto, že je nedílnou součástí Harryho Pottera a možná i proto, že v sobě nese největší poselství. Také bajka Králice Alice a chechtavý pařez byla výborná, kde se člověk i nasmál. Také musím velice pochválit grafické zpracování knihy, ať už obal či vnitřní obsah. Vlastním novější vydání této knihy, ale možná se mi o trošku víc líbí původní modré vydání. Ale oboje jsou nádherné. A ilustrace uvnitř knihy jsou kouzelné, jako samotné příběhy. Malé mínus dávám za poznámky Albuse Brumbála. Ty se mi zdály trošku navíc a když už, tak mohly být kratší. Nebo aspoň zábavnější. Také bych přivítala i třeba o dvě bajky delší knihu. Přece jen, jinak je to přečtené za chviličku. Vce na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

Markéta:)

Pěkné doplnění HP série.

Denisa153

Nesmí chybět v žádné knihovně fanouška. Nejvíc se mi líbil příběh tří bratří. Oceňuji také komentáře Albuse Brumbála, které jsou příjemným zpestřením.

Atlantis

Opravdu nemůžu sdílet nadšení ostatních hodnotících. Samotné bajky jsou primitivní, krátké a se světem Harryho Pottera nemají nic společného. Jsou to prostě tuctové pohádky, kterých je na světě stovky.
Překvapivě mě nejvíce bavily komentáře Brumbála, které ale byly obrovsky nevyrovnané - jednou takřka akademický rozbor problematiky, jindy taškařice typu Laurel a Hardy.
Bajky barda Beedleho jsou jenom smutným pokusem vytáhnout peníze z fanoušků Harryho Pottera. Přečtěte si raději znovu jakýkoliv díl z původní série. Kromě Relikvií. I tohle je lepší než Relikvie smrti.

lucie0134

Krásné pohádky, je tam dost poučení a pro děti ideál ještě před Harry Potterem. Krom chlupatého srdce to bych jim moc nečetla. Ikdyž ty malý pacholci co hlídám ji chtějí :D Ajsou z ní nadšené a jak se říká dítě je největší a nejupřímnějši kritik :)

blonďatá.luc

Po dlouhodobém odkládání jsem knize věnovala těch pár minut, co byly potřeba na její přečtení a byla jsem mile překvapena. Samotné bajky jsou kouzelné. Nejvíce mě oslovila Fontána příznivé sudby, která pojednává o 4 lidech s pochroumaným osudem, kteří chtějí lepší život. Na knize mě ale mrzí Brumbálovy poznámky, které mi přijdou snad i delší než samotné bajky, a které mi sice chvílemi přišly zajímavé, ale ve většině momentů spíše nudné a zbytečné ... Ale knihu jako celek hodnotím kladně - přeci jen se čtenáři pobaví a dozví se, na čem že to vyrůstal Ron.

LanternDream

Krásná knížečka. Čtenář má s touto knihou možnost proniknout hlouběji do světa čar a kouzel, tentokrát se může dozvědět, jaké pohádky zná každý malý čaroděj či čarodějka, jsou-li z kouzelnické rodiny. Vhodné pro zarytého fanouška Harryho Pottera (za kterého se rozhodně pokládám), který si chce "doplnit vzdělání" (komentáře Albuse Brumbála jsou k tomuto účelu velmi prospěšné), ale není třeba být kdovíjak zběhlý ve světě Harryho Pottera, přestože to rozhodně umocní zážitek z knihy. Ne tak velkým fanouškům mohou třeba Brumbálovy komentáře přijít vyčerpávající a nudné. Je v nich totiž množství informací, které bez všelijakých souvislostí mohou pro nezasvěceného čtenáře postrádat význam, a tím pádem i zajímavost. Mně se moc líbily. Nedokážu říci, která bajka mě zaujala nejvíce, možná Fontána příznivé sudby.

Elis.n

Opět kouzelné počtení. Než děti dorostou k Harrymu Potterovi, přečtu jim Bajky.

hnilda3

Bajky byly pěkné a komentář Brumbála super :))

bara.pavelekova

Jako velký fanoušek Harryho Pottera jsem si knihu samozřejmě zamilovala a jsem z ní nadšená i komentáře Albuse Brumbála byli super. Hodnotila jsem však jen čtyřmi hvězdami, protože si myslím, že bajek mohlo být v knize více... :/

koczanska

Bajky super - alespoň mám co vyprávět dětem (samozřejmě kromě té o chlupatém srdci :)), ale komentáře AB k bajkám jsou senzační - humor jemu vlastní mi prostě sedí.

Akženka

Jakoby mě vtáhla do světa Harryho Pottera♥

Marekh

Nečetl jsem knihy Harryho Pottera a kdo je čtenářem fantasy, tak to nemůže pochopit a proklíná mě. Některé filmy jsem viděl :) :) :)

Nicméně jsem chtěl vyzkoušet alespoň jednu knihu od této autorky, takže jsem se začetl do bajek. Kniha se mi celkově líbila.

Mišule_11

Harryho Pottera jsem nejen viděla, ale i četla a tak jsem byla zvědavá na tuto knihu! Krátké pohádky se mi líbily, vysvětlivky Albuse mi někdy napomohly něco objasnit, ale někdy bych je tam ani nepotřebovala. Pokud jste milovníky Harryho a ještě jste knihu nečetli, tak určitě si ji přečtěte! :)