Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4 5065 658

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Paja11.11
Paja11.11
12.02.2024 5 z 5

Kniha je pěkná třešnička celé HP série. Bylo pro mě milé překvapení, že se zde nacházely myšlenky Albuse Brumbála a bylo tak zajímavé, jak jednotlivé bajky vysvětloval.
Pěkné oddychové čtení.

VítVápno
VítVápno
07.02.2024 5 z 5

Audiokniha: Tohle bylo super pro mě jako pro Potterhead je to krásný návrat do světa čar a kouzel. Za mě 5/5 hvězdiček. Bylo to geniální.

m2056
m2056
02.02.2024 2 z 5

Bohužel jsem fanda Harryho ale tohle bylo pro mně zklamání čekal jsem víc od knihy.

Evkaha
Evkaha
31.01.2024 5 z 5

Taková třešnička na dortu ze světa Harryho Pottera ;-)

Péťa86
Péťa86
11.01.2024 4 z 5

Já jsem spokojená, super rozšíření “znalostí o světě HP :-)

PinkBunny
PinkBunny
11.01.2024 4 z 5

Slyšeno jako audiokniha.
Skvělý doplněk HP světa. Doporučuji

_wejunkaa_
_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Neumím ani popsat slovy, jak moc jsem se na Bajky těšila. Kniha je pro mě něco neobvyklého a velmi zajímavého. Ze všech bajek mám nejraději tu poslední, z kterého mám i inspiraci pro svoje tetování. Kniha je určitě moc fajn jako doplňkové čtení během série Harryho Pottera. Odnáší si pro své kouzelné příběhy 5/5 hvězd.

OlafSveinsson
OlafSveinsson
29.12.2023 3 z 5

Jednoduché pohádky s poučením s "odborným" výkladem Albuse Brumbála. Nijak nerozvíjejí čarodějnický svět.

Ladis777
Ladis777
12.12.2023 4 z 5

Pěkná knížka, dobře využit žánr pohádky/bajky i odborného komentáře, má to vtip, slušný překlad, snad jen ta nejprofláknutější bajka je taková trochu plochá.

pejty
pejty
06.11.2023 4 z 5

Pěkná krátká knížečka. Taková jednohubka. Přečteno za pár hodin.

Alethea_k
Alethea_k
02.08.2023 3 z 5

Utvrdila jsem se v tom, že bonusové příběhy a knihy související s HP číst nemám. Kniha by vůbec nemusela existovat a Země by se nepřestala točit. Pro nejvěrnější fanoušky asi nutnost, jinak ztráta času.

Janinkniznisvet
Janinkniznisvet
05.07.2023 5 z 5

Top Kniha

AkiB
AkiB
23.06.2023 4 z 5

Moc pěkná krátká knížečka. Nejvíce je mi blízká klasika Příběh tří bratří, ale myslím, že to tak má spoustu lidí díky tomu, že byla nejvíce probíranou v Harrym Potterovi a moc na mě tenkrát udělalo dojem, jak tuto bajku krásně četla Hermiona.
Jako další se mi velice líbila bajka Mágovo chlupaté srdce a Fontána příznivé sudby.

Mágovo chlupaté srdce přežilo tolik staletí nedotčené proto, že vypovídá o temných stránkách v hloubi duše každého z nás. Pojednává o jednom z největších a nejneochotněji přiznávaných pokušení čar a kouzel: o hledání nezranitelnosti.

Na světě neexistuje a neexistoval muž ani žena, čaroděj ani mudla, který by nikdy nebyl postižen nějakých zraněním, ať už tělesným, psychickým nebo emocionálním. Cítit bolest je stejně lidské jako dýchat.

Lidé mají sklon usilovat přesně o to, co je pro ně nejhorší.

Lajka2012
Lajka2012
22.06.2023 5 z 5

Prostě pohádky ze světa Harryho Pottera. Moc pěkná kniha....

Vidlička
Vidlička
14.04.2023 5 z 5

Škoda, že jich není víc. Angličani holt vyprávět umí a navíc s tou správnou atmosférou, která mému chlupatému srdci neskutečně sedí...

pazdy15
pazdy15
14.03.2023 5 z 5

Krásné vzpomínky a návrat do světa kouzel :) Moc jsem se bavil, smál, poučil se. Je to bezvadná knížka! Fantazii jako J.K.R. můžeme jen závidět.

hippiesak
hippiesak
13.03.2023 5 z 5

Velmi milé bajky z kouzelnického světa doplněná velmi zajímavými myšlenkami Albuse Brumbála :) Knížka je útlá, čas čtení cca 1 hodina, ale bavilo mě to :)

Luciluc
Luciluc
01.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Takovouhle čtenářskou jednohubku ze světa čar a kouzel jsem momentálně potřebovala. Kniha obsahuje pět příběhů a ke každému z nich poznámky Albuse Brumbála. Nejvíce se mi líbil Příběh tří bratří, ale když pominu tuto nejznámější bajku, oslovila mě Fontána příznivé sudby.
"Všichni čtyři pak prožili dlouhý a šťastný život a nikdo z nich nevěděl ani netušil, že voda fontány nemá žádné zázračné schopnosti."
Další příběhy dle sestupné oblíbenosti jsou: Mágovo chlupaté srdce, Králice Alice a chechtavý pařez, Čaroděj a skákající hrnec. V knize jsou hezké "minimalistické" ilustrace. Je to čtivá oddechovka, kterou doporučuji každému fanouškovi knih J.K.Rowlingové.

bárbra13
bárbra13
16.02.2023 5 z 5

Prostě srdcovka!

Predator3313
Predator3313
11.02.2023 4 z 5

Jako doplnění podvědomí o světě HP to není špatné. Nicméně bajky mi přišly opravdu extra krátké. Kdyby nebylo komentářů od Brumbála, tak samotné bajky jsou čtení na několik desítek minut.
Takže nebylo to špatné, ale trochu jsem doufal ve víc. Hlavně příběh 3 bratří, který je důležitý pro děj knih a filmů jsem doufal, že bude trochu rozvedený.