Bajky barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.22962

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

hnilda3

Bajky byly pěkné a komentář Brumbála super :))

bara.pavelekova

Jako velký fanoušek Harryho Pottera jsem si knihu samozřejmě zamilovala a jsem z ní nadšená i komentáře Albuse Brumbála byli super. Hodnotila jsem však jen čtyřmi hvězdami, protože si myslím, že bajek mohlo být v knize více... :/

koczanska

Bajky super - alespoň mám co vyprávět dětem (samozřejmě kromě té o chlupatém srdci :)), ale komentáře AB k bajkám jsou senzační - humor jemu vlastní mi prostě sedí.

Akženka

Jakoby mě vtáhla do světa Harryho Pottera♥

Marekh

Nečetl jsem knihy Harryho Pottera a kdo je čtenářem fantasy, tak to nemůže pochopit a proklíná mě. Některé filmy jsem viděl :) :) :)

Nicméně jsem chtěl vyzkoušet alespoň jednu knihu od této autorky, takže jsem se začetl do bajek. Kniha se mi celkově líbila.

Mišule_11

Harryho Pottera jsem nejen viděla, ale i četla a tak jsem byla zvědavá na tuto knihu! Krátké pohádky se mi líbily, vysvětlivky Albuse mi někdy napomohly něco objasnit, ale někdy bych je tam ani nepotřebovala. Pokud jste milovníky Harryho a ještě jste knihu nečetli, tak určitě si ji přečtěte! :)

mapet85

Rozprávky Barda Beedla by mali byť povinnou výbavou každej knižnice fanúšikov Harryho Pottera. Kniha obsahuje 5 poviedok z čarodejníckeho sveta, pričom na konci každej je komentár Albusa Dumbledora, ktorý pre niekoho môže pôsobiť rušivo, ale pre mňa skôr poviedky vhodne dopĺňal. Napriek krátkosti každá z poviedok má myšlienku a ponaučenie a kniha je celkovo veľmi pekne spracovaná. Páči sa mi aj myšlienka nadácie Lumos. Verím, že vyzbierané peniaze padnú na úrodnú pôdu. :-)

Maevie

Milé pohádkové příběhy, které zvládnete přelouskat do hodiny. Pro fanoušky Harryho Pottera je knížka nutnost, ale bude skvělá i pro děti.

Riccia

Pohádky se mi líbily, dodatky a vysvětlivky Albuse Brumbála bych tam asi ani mít nemusela.

EvikU.

Četla jsem ji kvůli výzvě. Harry Potter je nejlepší. Ale tohle je takový pohodový čtení na 1h. Neurazí.

Dogwood

Svěží kniha.. čtivá a příjemně krátká... super pro fanoušky ...

Katy25

Pro fanoušky Harryho Pottera zkrátka povinnost.
Je to krásné doplnění. Povídky jsou velmi čtivé. Líbilo se mi také zpracování knihy, vložené komentáře Albuse Brumbála a také vysvětlivky spisovatelky!

IVANA0123

Knížce dávám 3 a půl hvězdičky za obsah a tu půlku přidávám za krásné zpracování. Četla se dobře a moc se mi líbila Fontána příznivé sudby.

dancav28

Jelikož mám knihy Harryho Pottera moc ráda tak pro mě byla nutnost knížku přečíst, je to hezké doplnění ke knižní serii HP

Edlik

Pro fanoušky nutnost. Jinak klidně můžete přejít....

E.lisabeth

Miloucke doplneni carodejnickeho sveta.

princesse

Tak i s Fantastickými zvířaty jsem to zvládla za půl dne. Asi tak. Když už jsem v tom fantasy světě byla, tak jsem to vzala z jedné vody. Poučné pohádky a Brumbálova vysvětlení a dovětky skvělé.

Deanne

Parádní knížka na dlouhé zimní večery. Poutavé příběhy, které vás dostanou do nejlepší kouzelnické atmosféry a na chvilku si nebudete připadat jako "obyčejný mudla" :D

Morgaine07

Četla jsem to před 8-9 lety a líbilo se mi to.

Gibis

Pro fanoušky Harryho Pottera zkrátka povinnost :)

lifeoptimist

jako doplnění kouzelného světa dobré....

Christianne.K

Krásná kniha pro milovníky Harryho Pottera je určitě skvělým doplňkem! Já osobně mám nejraději příběh tří bratří a fontána příznivé sudby.

t.adm

Nevím jak tuto knihu ohodnotit, protože ji přece jen nelze srovnávat s normálními knihami, jedná se o jakýsi doplněk k obrovskému příběhu. Kouzelnické pohádky byly pěkné, fantazie autorky pracovala na plné obrátky, za to klobouk dolů a je fajn, že se autorka do Bajek nebo i Famfrpálu v průběhu věků pustila. Nicméně všechny pohádky až zas tak oslňující nebyly a nevím, zda bych z nich jako malý kouzelník byla nadšená. Na oddech nebo pro fandy Harryho ale budou. :)

zuzik2301

Pěkná sbírka kouzelnických pohádek.

Lejdus

Cekala jsem knizku vice zajimavou. Dovetky Albuse se mi obcas libily, ale prislo mi to spise jako rozebirani pribehu a pro deti asi nic moc ctiveho. Zkusim precist i dalsi dila od J.K.R. (Krome Harryho, toho mam uz za sebou :)

maizy

Ačkoliv si na pohádky připadám už "stará" do knihy jsem se pustila kvůli Čtenářské výzvě a taky kvůli tomu, že jako náctiletá jsem knihy o Harry Potterovi milovala. Díky jemu jsem také vůbec začala číst! :-)
Bajky barda Beedleho jsou hezkým doplnění kouzelnického světa. Stejně jako mudlovské pohádky končí poučením a dobro zde vítězí nad zlem.
Knížka obsahuje celkem pět pohádek a jsou opravdu kraťoučké. Navíc za každou pohádkou je komentář od Brumbála a to už mě až tak nebavilo (za to dávám hvězdičku dolů).
Takže za mě: pohádky super, komentáře nuda.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 1: kniha, která byla zmíněna v jiné knize

Maanna

Je to taková "Tolkienovská" snaha dotvořit další reálie kouzelnického světa a za chvályhodné považuji i to, že Rowling výtěžek z těchto doplňkových knih dává na charitu. Samostatně by samozřejmě kniha fungovat nemohla. Bajky samotné jsou celkem fajn, nechybí ani originální prvky. Komentáře Brumbála přece "nebyly" určeny ke zveřejnění a tak i působí. Pobavily mě verze pohádek Beatrix Bloxamové.

todilka

Bajky jsou moc pěkné a zdařilé pohádky, podobné jako jsme jako malé mudlovské děti slýchaly my, jen byly bez kouzel. Poučení z nich však plynou podobná. Ani v dospělém věku si je rozhodně neškodí připomenout. Komentář Albuse Brumbála už tolik zdařilý nebyl, sem tam v něm něco zaujalo, většinou však vyvolával dojem, že jen vyplňuje prostor, protože kdyby se kniha skládala ze samotných bajek, byla by velmi útlá. Rozhodně ale stojí za přečtení :-)
*čtenářská výzva 2018: kniha, která byla zmíněna v jiné knize.

Pistácie

Bajky byly čtivé, ale víc než samotný obsah, mě spíše nadchlo zpracování. Líbilo se mi, jak jsou do knihy vloženy komentáře Brumbála, ale i vysvětlivky samotné spisovatelky. Dále je zajímavé i písmo, a ilustrace, které provází obsahovou stránku knížky. Je vidět, že nakladatelství si s knihou pohrálo a dalo si záležet.

brijana

Kniha by se mi líbila mnohem více, kdyby ke každé bajce nebyly na konci komentáře od Brumbála. Ty mě vyloženě štvaly. Ale jinak moc hezké čtení.