Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových

Báječný svět literatury - Drby, klepy a aféry světových https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367266/bmid_bajecny-svet-literatury-drby-klepy--0B0-367266.jpg 3 6 2

Maupassant podle historiků buď psal, nebo souložil - údajně měl až tisíc milenek, většinou prostitutek. S těmi měl potíže i zfetovaný Baudelair, který své poslední partnerce platil, aby se mohl dívat, jak se svléká. To Edgar Allan Poe měl zase vážné problémy s pitím a upil se k smrti. Hemingway na tom byl s pitím podobně, ale deprese se zbavil ránou z pušky. Ostatně podobně zemřela většina jeho rodiny, v níž o psychické poruchy nebylo nouze. Obsáhlé básnické dílo se nám dochovalo po básnířce Emily Dickinsonové, která několik let neopustila svůj pokoj kvůli agorafobii. Po její smrti nalezla rodina pod postelí přes sedmnáct set jejích básní! Autoři shromáždili víc než 400 zajímavostí o více než 150 známých i méně známých osobnostech světové literatury a k nim přidali několik bonusů navíc. Tato kniha vás seznámí s věcmi, které jste o svých oblíbených autorech možná vůbec nevěděli.... celý text

JointlieKat94
15.08.2023 3 z 5

Tři hvězdy dávám samozřejmě za obsah.
Chybějící dvě strhávám kvůli množství chyb. Prostě mi to hodně vadilo.

Tak moc jsem se na tohle mini dílko těšila! Je tu opravdu velká spousta zajímavostí o spisovatelích a samozřejmě o literatuře. Získala jsem i spoustu tipů na knihy, které bych si chtěla přečíst (avšak o to méně jsem jich našla zde, na databázi..)

S informacemi v knize jsem byla tedy spokojena, až na to množství chyb..

bejan
23.03.2019 3 z 5

Tuhle knížku si můžete v knihovně zařadit někam k citátům a aforismům. Zajímavostí o literátech je v ní dost, takže můžete načerpat hodně informací k pobavení vlastnímu i společnosti u stolu v hospodě. Ale to je asi tak vše. Celá řada informací je až příliš zjednodušujících a proto i zavádějících. Snad proto ten podtitul: “Drby, klepy a aféry světových spisovatelů”.
Celkově spíš 3,5*
Jako pomůcka pro učitele češtiny ovšem určitě užitečná.
Čekal bych však u knihy o literatuře alespoň nějaké korektury!

spisovatelé osobnosti čtenářství zajímavosti

Autoři knihy