Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/bmid_bajecny-kramek-s-cokoladou-u6r-207729.png 4 405 120

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo

The Loveliest Chocolate Shop In Paris , 2013

Aaloha
13.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Romantika, ale ne moc přeslazené, jedině snad ta chuť na čokoládu, která mě při čtení provázela. Paříž, dobré jídlo, láska, dvě časové linie, já jsem spokojená.

tess.de.veles
04.05.2021 3 z 5

Tři hvězdičky, protože mě ten příběh nezaujal jako ty, co se odehrávají na Orknejích...nebo jsem možná nebyla na knihu naladěna... U téhle autorky jsem si uvědomila, že je docela důležité, po které autorově knize sáhnete jako první, protože ta může rozhodnout docela významně o tom, zda to bude ta první a poslední kniha, kterou jste od autora četli, nebo jestli sáhnete po dalších...Díkybohu, že jsem jako první knížku četla jednu z těch, co se Odehrává na Orknejích, protože kdybych jako první sáhla po téhle, asi bych si odpustila četbu těch dalších...

NannyOgg24
23.04.2021 4 z 5

Pěkný příběh, stojí za přečtení. Veselý i smutný, stejně jako život.

Ryšava
29.03.2021 5 z 5

Nejvíc se mi V knize líbily ty rozdíly mezi Británii a Francii. Taky jak se otec snaží pěkně naznačit Anně, že už je dospělá a nemusí mít výčitky svědomí, že chce mít vlastní život. Myslím si, že tyhle příběhy existují jen v knihách a filmech. Konec se dal předvídat. Dobrý nápad s receptama. Určitě nějaký zkusím =D

LilianaFalcon
13.03.2021 2 z 5

Tak jo, čekala jsem spíš něco ve stylu příběhů Julie Caplin (Romantické úniky), ale tohle bylo zdlouhavé a celkově to vyznívalo spíš hořce než optimisticky.

knihovna1
27.02.2021 2 z 5

Kniha má krásnou a lákavou obálku i anotaci. Myslela jsem , že bude kniha více o čoko alchymii a procházkách Paříží. Nicméně na pařížské atmosféře kniha neubrala a byla jí cítit. Taky tu dobře vyzněl rozdíl mezi Velkou Británií a Francií :-) Bonus na závěr=čoko recepty autorky mě spíš zklamal. A 2. polovina knihy byla spíš skličující osud Clair, pro někoho by ale mohla být motivující. Její vzpomínky byly hezké a romantické a nostalgické.

kotatkoz
06.01.2021 4 z 5

Knížka jako psaná pro mě - Paříž, čokoláda, láska... to se četlo samo :) Potěšilo mě i pár vložených francouzských slov, dvě dějové linky je taky hezký nápad a velmi oceňuji rychlý spád na úvod, kdy se dění před odjezdem zvládlo na poměrně pár stránkách a nechal se tak velký prostor příběhu v Paříži. Konec byl na mě snad až příliš růžový a po všech směrech od začátku předpokládatelný, ale s tím se u takových knížek asi musí počítat a alespoň po dočtení zůstává ten hezký milý pocit, že vlastně všechno dobře dopadlo.
Byla to moje první kniha od Colganové a určitě ne poslední...

kudrdlinka
03.01.2021 5 z 5

Mě se knížka opravdu líbila - poslouchala jsem audioknihu, asi i víc než Pojízdný krámek snů, který jsem četla nedávno. Tady se mi moc líbilo prolínání příběhu Anny a vyprávění Claire z minulosti. Asi k tomu přispěla i atmoséra Paříže , vůně čokolády a hlavně dojemný konec. Navíc mé sympatie měli snad všichni.

Mabie
14.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Hořkosladké vyprávění o čokoládě, promarněných příležitostech, osudové lásce, zkrátka o obyčejném životě. Tentokrát je příběh z Paříže a velmi okrajově i z Velké Británie.
Vcelku červená knihovna, ale jako správný čokoholik jsem ocenila postup výroby čokolády nejvyšší kvality, líbil se mi popis Paříže i jejích obyvatel - nenápadné uličky plné utajených restaurací s vynikajícím francouzským jídlem, většinou volnomyšlenkářský vztah Francouzů k lásce, ale pozitivní přístup k životu. Četlo se to hezky, nebolely z toho ruce ani hlava i přesto, že se nekonal klasický happy end. Vlastně to bylo moc smutné.
Jako oddechovku knihu doporučuji, pokud vám nevadí prokládání textu francouzskými výrazy (já jsem trochu litovala, že francouština není můj silný jazyk, abych si vychutnala i jemnější odstíny textu).
P.S.
A moc se mi líbila myšlenka “proč by měl člověk zůstávat u toho, co jenom ujde, když může okusit něco lepšího”.

Stoklaska
14.10.2020 4 z 5

Nenáročná odpočinková literatura, velmi romatická a dojemná.

KLÁRA831012
13.10.2020 5 z 5

Krásné počtení z Paříže provoněné čokoládou.

manasx
02.09.2020 4 z 5

Romantický příběh z Paříže protkaný čokoládou :) Trochu mi trvalo se začíst, ale jakmile se příběh zcela rozjel, tak byl velmi příjemný ke čtení a plynul rychle... (... k předvídatelnému konci).

Mrňous1
26.08.2020 1 z 5

Nedočetla jsem. Za mě rozhodně nejslabší dílo autorky. Jeji knihy se mí líbí,ale toto jako by ani nenapsala ona. Nevím. Prostě jsem se nemohla začíst.

Noisette73
25.05.2020 5 z 5

Kdo by nemiloval čokoládu? Kdo by se nechtěl, třeba jen na chvíli ponořit do pařížských uliček? Anna byla skvělá, knížka měla vše, vtip i temnou stránku i ta slza ukápla a ta vůně
čokolády..... Za Paříž dávám hvězdu navíc.

Hanjimka
24.03.2020 4 z 5

Láska, čokoláda a Paříž, co víc si přát v divné době Coronavirové ? Odpočinková knížka s dojemným koncem.

Knihomolka506
14.02.2020 5 z 5

Příběh, kde vládne romantika a čokoláda všemi směry. Zakousnete se a nebudete chtít přestat! Zkusím i další knihy od autorky

evismaior
10.02.2020 4 z 5

75% - Na to, že je to červená knihovna, mi to přišlo docela dost slušně napsané, byť tedy dějová linka ze současnosti mě bavila podstatně víc než ta ze sedmdesátých let. Jako hlavní klad bych vyzdvihla lidsky normální postavy - tedy žádní super kladní a geniální hrdinové ani typičtí padouši. Ať už to byla hlavní hrdinka Anna, která z průmyslové velkovýrobny čokolády přijela bez dvou prstů na noze do Paříže pracovat v rodinné čokoládovně, Laurent v celku typickém sporu syna, který chce stejnou věc dělat úplně jinak než úspěšný otec nebo třeba i zdánlivě nepříjemná manželka čokoládového mága Thierryho Alice, všichni měli své silné ale i pochopitelné slabé stránky. Moc mi tam akorát neseděla ta zápletka se smrtelně nemocnou francouzštinářkou Claire vzpomínající na svou někdejší lásku k Thierrymu, která mohla ztroskotat na něčem ve 20. století tak banálním, jako že někdo někomu nepředal nějaké dopisy (jako really? Ono bylo v 70. letech opravdu tak nemožné dojet z Británie do Francie a s dotyčným se osobně setkat a vyříkat si to?), ovšem Anna z anglického maloměsta, která objevuje ducha Paříže (a přesto díkybohu není tak nechutně geniální, aby vyšvihla v případě nouze dokonalou čokoládu), se mi líbila docela dost. Na tenhle typ literatury to pro mě tedy celkově bylo příjemné překvapení.

Josh
06.02.2020 2 z 5

Název je o hodně lepší než obsah, příliš táhlý, sladký až naivní. Postavy obecně ne moc uvěřitelné, i když v červené knihovně je možné vše:o) Třeba alespoň recepty budou fajn - až 1 vyhlídnutý zkusím uvidím, zda bude změna recenze:o))

aljoska83
15.01.2020 2 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, ale zklamala mě. Třikrát jsem ji odložila a dočetla z donucení.

Mojepočteníčko
26.12.2019 4 z 5

Jenny Colgan je v knihovně mojí stálicí a Báječný krámek s čokoládou patří k těm povedenějším kouskům. Příběh je odpočinkový, bavil mě, oblíbila jsem si hlavní hrdinku a užila si "nepřeslazený'' závěr. Oddechovka se špetkou něčeho navíc - doporučuji :-)!