Báječné dny

Báječné dny https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334837/bmid_bajecne-dny-4oF-334837.jpg 4 220 86

Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií. Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: „Báječné dny“ o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře. Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Dias Perfeitos , 2014

luci78
30.03.2024 4 z 5

Já to přečetla jedním dechem. Od půlky jsem to nemohla ani odložit. Bylo to napínavé, některé scény byly celkem drsné, fakt jsem kolikrát četla s otevřenou pusou. Konec byl absolutně nepředvídatelný. Čekala bych cokoliv, ale toto........???? Já bych knihu rozhodně doporučila, ale nic pro slabé povahy

Janyssek
22.11.2022 1 z 5

Tak jako hooodně měsíců jsem ji kousala,...myslím, že myslenka dobrá, ale do thrilleru... to má daleko.... jedna scéna to fakt nevytrhne, když se člověk ani neoklepe...
Vše je takové povrchní... no... prostě jakoby to psal amatér...
Kdo přežije půlku, tak už to dá...

Pavlína2019
13.10.2022 1 z 5

Tak nakonec čtení nebude, odkládám po 75. straně, kniha mě nechytla, na tohle nemám čas.

Nesedí mi autor a hlavně mi nesedí kniha - bizarní děj popisují ostatní čtenáři vcelku obdobně - a já se přikláním k těm negativním.

KnihomolkaEva
23.09.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, i když to samozřejmě není žádné veledílo, ale byla velmi čtivá a oceňuji náhled do mysli psychopata, taková témata já prostě můžu. Nicméně hvězdičku musím ubrat za konec knihy, ten se mi vůbec nelíbil.

ErikaJ
10.08.2022 3 z 5

První půlka knihy byla docela fajn, druhá už mi přišla dost přitažená za vlasy a konec byl úplně absurdní. Přitom by stačilo, kdyby Teo tak lehce vším neproplouval...

Haduwig
04.05.2022 1 z 5

(SPOILER) Děkuji, ale ne. Není tu jediná alespoň trochu sympatická postava a po celou dobu knihy je mi vlastně jedno, co se s Clarice stane, protože jejím motivacím a myšlenkám není věnována jediná věta. Celé je to přitažené za vlasy (doktoři si nevšimnou čistého řezu mezi obratli, policisté nenajdou ani stopu krve po Brenovi, Tea nebaví se starat o invalidní matku, tak udělá invalidu z Clarice, ...) Ten šílený nereálný závěr k celému příběhu vlastně sedí a vystihuje ho. A za mě nikdy víc.

ErčaV.
13.03.2022 4 z 5

Kniha se dobře rozjíždí a opravdu mě chytla od samého začátku. Teo byl opravdu psycho a dost by se líbil doktorům. Děj byl velmi napínavý a moc mě vtáhl, dokonce na tolik že jsem nechtěla knihu odložit. Jen ten konec byl najednou hodně rychlí sešup.

zema.al
19.12.2021 4 z 5

Absolutně zklamaná tím odfláklým nelogickým koncem.

babouk1918
15.12.2021 2 z 5

Tahle kniha asi není pro každého. Divný konec pokazil dobrý dojem z počátečního děje. První 2/3 měly hlavu a patu, koncovka zklamala.

Aristocrat
19.11.2021 3 z 5

Dlouho jsem váhal zda tři, nebo čtyři. První 2/3 knihy se mi četly výborně a velice svižně. U některých momentů mě vyloženě mrazilo. Poslední třetina mi však, shodně zde s některými komentátory, přišla spíše uspěchaná a až klišoidně nelogická k předchozím částem knihy.

konformita
18.11.2021 2 z 5

Fantazy psycho thriller. Pro mě nuda. Do čtení jsem se musela nutit. Jediné, co bylo zajímavé, takový jakoby náhled do myšlenek psychicky nemocného jedince.

Martin2009
20.10.2021 5 z 5

Báječné dny byly velmi napínavé a bavily mě. Ten konec byl sice trochu zvláštní a najednou to začalo působit tak nějak narychlo uzavřené. Ale bylo to příjemné čtení.

Jediné negativní poznámky mám tedy k překladu, neboť se v něm objevilo dost chyb. Záměna jmen Breno, kde mělo být Teo, to asi dvakrát, "v Copacabaně" a "v Ilha Grande" mi trhá uši, správně je "na Copacabaně", protože je to pláž, a na "Ilha Grande", protože je to ostrov. Zrovna tak novodobá místní pojmenování řeckého původu zakončená na -is považujeme za jména mužského rodu a skloňujeme je podle vzoru „hrad“, takže Petrópolis - Petropolisu a Teresópolis - Teresopolisu, nikoli Teresópole.

ZuzanaZ83
17.10.2021 3 z 5

Docela psycho mazec. Příběh o muži, který se rozhodne pro Clarice a jde si za tím. Děsivé. V některých pasážích má člověk pocit, že už bude dobře a ono ne. Pro mě napínavé čtení.

maličkán
31.08.2021 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu hodně líbilo. Napětí od začátku do konce. Výborný psychothriller.

Martinaa24
12.10.2019 2 z 5

Byl to trochu ''fantasy děj''. Hlavní postava to neměla v hlavě v pořádku a některé části byly až moc smyšlené

dzafik
11.10.2019 3 z 5

Tak tahle knížka je opravdu velkej bizár! Působí to na mě tak, že autor ke konci nevěděl už kudy kam, tak si vzpomněl na všechna kliše, kterýma se dá zakončit příběh, a prostě je tam nacpal všechny.. nářez..

orinka3
23.07.2019 1 z 5

Zbytečná kniha. Téma otřepané, kniha napsaná tak, jakoby ji psal robot. Naprosto plytká. Nic člověku nedá, autor se soustředil jenom na kumulaci nechutností a povrchní popisy. Nesmyslný závěr to korunuje. Jednu hvězdičku nechávám za snadnou četbu.

kackahracka
15.04.2019 4 z 5

Začátek mi přišel lehce náročnější, trochu jsem se musela do čtení nutit. Nabíralo to směr, který se mi po večerech nechtělo moc řešit. Pak se to ale rozjelo a nedalo se přestat. Nutí vás to číst dál a dál, jako když fandíte na dostizích a každou chvíli je šance, že se změní pořadí. Jenže, před cílovou rovinkou ten váš kůň klopýtne a výsledek vás zvedne ze židle. No, asi bych potřebovala, aby to dopadlo jinak. Proto ty čtyři hvězdy. Jinak doporučuju.

ladyka
07.04.2019 1 z 5

Čteno již dříve a přidávám se ke skupině čtenářů, kterým přišla kniha bizarně šílená a úchylná. Nějakou dobu mě bavila,ale pak jsem místy málem nevěřila svým očím,jak se to zvrhlo,nečekala jsem takový směr...takže nedokáži doporučit, protože jediné,co ve mně kniha vyvolává, je odpor...

jasmína
31.03.2019 5 z 5

Za mě rozhodně plný počet hvězdiček. Tak povedený thriller a ještě s koncem, ma který u těch typických nejsem zvyklá.

Teo, Clarise, Patricie, Helena, Getruda, děkuju, že jste mi dělali po dva večery společnost.