Báječná léta pod psa

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73703/bmid_bajecna-leta-pod-psa-NLW-73703.jpg 4 3202 360

Děj knihy se odehrává v Praze a v městečku Sázava. V autobiografickém příběhu chlapce Kvida je líčen příběh rodiny, která se pokouší utéci před politickými tlaky nastupující normalizace z Prahy do městečka Sázava. Zde Kvido dospívá v mladého muže a díky své posedlosti s psaním se stává nejen svědkem, ale také posmutnělým i ironickým kronikářem kompromisních vzestupů i nekompromisních pádů ostatních rodinných příslušníků, zvláště pak svého otce, který je nejrozporuplnější postavou příběhu.... celý text

wercayk
22.09.2014 4 z 5

Moje nejoblíbenější část knihy je ta, kde se Kvído hádá s vedoucím pošty. :) Paráda.

Baiba
13.09.2014 4 z 5

Hodnotím audio, knihu jsem četla někdy před patnácti lety (dokonce několikrát :)) Vtipné, smutné, ale ne sentimentální, postavy, které musíte mít rádi, moje nejoblíbenější byla maminka a babička Líba (doma bych ji samozřejmě nechtěla :)). Audio načetl Michal Pavlata, a na až občas trochu dlouhý a poněkud vlezlý hudební doprovod velmi příjemný poslech, který doporučuji i těm, co román už četli.

anna3663
09.09.2014 5 z 5

Výborná knížka!!! :) Smála jsme se tak nahlas, že se po mě lidé v MHD otáčeli ;)

1v8na
14.08.2014 2 z 5

tak tahle kniha mě moc nebavila, opravdu ne

Amika
11.08.2014 5 z 5

Jediná kniha Michala Viewegha, ke které jsem se již několikrát vrátila. Jednoznačně nejlepší jeho kniha - vtip, ironie, skvělé postavy, zasazení do doby, atmosféra - opravdu stojí za přečtení.

_Michelle_
11.07.2014 4 z 5

Z mého pohledu se jedná o nejlepší knihu Michala Viewegha.

Vendiii1
30.06.2014 4 z 5

Moje první Vieweghova kniha. Bohužel myslím, že asi poslední, přestože Báječná léta se mi opravdu líbila. Jenom si myslím, že další knihy tak povedené nejsou. Třeba se mýlím..
Druhá polovina knihy byla určitě nesrovnatelně lepší než ta první. Nevím proč, ale nečekala jsem, že to bude tak vtipné. Ale jo, zasmála jsem se.

Kolaloka
25.06.2014 5 z 5

Viewegh mě nijak nebere. Báječná léta pod psa ano!!

Alfinek
22.06.2014 5 z 5

Nejlepší knížka od Viewegha a i dobře zfilmované...

Lenny33
20.06.2014 5 z 5

Film jsem neviděla, ale jsem na něj zvědavá. Kniha byla skvělá, i když pár věcí mě tam štvalo, např.: rozhovory Kvida s redaktorem, které mi pokaždé naprosto zkazily skvělý dojem z probíhajícího děje...
I tak hodnotím 5* a strašně ráda se ke knize někdy vrátím. Myslím, že se bude jednat o tu knihu, kterou budu postupem let číst několikrát a pokaždé si v ní najdu něco jiného, co mě zaujme. :)

Mialll
19.06.2014 3 z 5

Četla se mi dobře, několikrát jsem se zasmála, ale vadila mi ta úporná snaha po autenticitě. Myslím si, že příběh by dobře fungoval i bez ní.

Alilka
02.06.2014 5 z 5

Báječná kniha, která se mi báječně četla. :-)

ivkalia
31.05.2014 5 z 5

Báječná kniha, báječné čtení. Výborně jsem se bavila.

YvLeZa
26.05.2014 1 z 5

Kniha se mi moc dobře nečetla, děj se vyvíjí docela pomalu a místy je i nezajímavý a nudila jsem se. Film je rozhodně lepší než kniha, kterou jsem si přečíst musela, protože jsem ji měla k maturitě. Jsem velice ráda, že jsem si ji nevytáhla a od Viewegha už asi nic jiného číst nebudu, tato kniha mi stačila.

Aniga
13.04.2014 5 z 5

Skvělá kniha, poutavý příběh, pro mne lepší než film, ve kterém jsem občas nevěděla, která bije... je škoda, že ve filmové verzi nebyla babička Líba.
Doporučuji si přečíst.

Byxy123
01.04.2014 4 z 5

Kniha je zajímavá. Nejvíce se mi líbil deníkový zápis nebo jako divadelní hra. Občas se děj táhnul, ale ke konci se mi kniha snad líbila nejvíce. :)

Felsenberg
28.03.2014 3 z 5

Poměrně zajímavá kniha s poměrně zajímavými momenty. Kdo chce poznat pana Viewegha, měl by poznat pana Kvida. Mě ani jeden z nich nesedí

Domuly
23.03.2014 3 z 5

Tak na půl no. Moje první od Viewegha a asi i poslední. Jestli tohle je nejlepší kniha, tak nemám důvod číst další. Kniha je to hezká, doba dobře popsaná, ale žádná pecka, ze které bych si sedla na zadek to není. Pro mě jsou i lepší knihy z té doby.

Ladys
13.03.2014 4 z 5

Kniha, která dějem vybočuje z Vieweghovi tvorby. Jsem vážně rád, že komouši táhli a jen škoda, že ne do pekel.

Erica
08.03.2014 4 z 5

To ještě pan Viewegh měl co psát! Já s ním skončila u Románu pro muže.