Babylonské řeky

Babylonské řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29735/bmid_babylonske-reky-4FW-29735.jpg 3 17 3

Nejvýznamnější náboženský svátek Babylonu se blíží, avšak přípravy k oslavám Nového roku naruší neslýchaná událost: V chrámu boha Marduka došlo k loupeži a dvojnásobné vraždě. Zmizela boží insignie, těžký zlatý pektorál vykládaný drahokamy, zdobící hruď božské sochy. To nemůže znamenat nic dobrého pro prostý lid ani pro krále Chammurapiho. Jak v nastalé panice odhalit pravého pachatele? zdroj - KJM Brno... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Les Fleuves de Babylone

JanzPardubic
02.04.2018 3 z 5

Autor konstrukcí příběhu a stylem vyprávění opravdu připomíná velkého Alexandra Dumase, ale na něj mu chybí ta úžasná hravá lehkost Dumasových děl. Na detektivku je řešení vyjeveno příliš brzy a je příliš jasné, ale jedná se o příjemný dobrodružný historický román, který má velmi dobrý spád. Problém pro mě je, že Babylon doby Chammurapiho tvoří pouze kulisu, která nemá na příběh žádný vliv. Mohl by se odehrávat v téměř jakémkoliv jiném prostředí a jakékoliv jiné době, chybí sepětí s konkrétní historií. To považuji u historické knihy za chybu.

Finvarra
17.11.2015 3 z 5

Moc jsem si od této knížky neslibovala, nicméně musím přiznat, že není vůbec špatná. Poutavý příběh a dění v osmi dnech slavností Akitu. Žádné zdlouhavé popisy prostředí a nudné okamžiky, kdy se nic neděje. Akorát na některé použité dobové výrazy je dobré mít po ruce slovník :)

kryspin66
27.10.2014 4 z 5

Velmi zajímavá historická krimi. Doporučuji si udělat na tuto knihu čas a přečíst si ji.

vraždy náboženství náboženský fanatismus Babylónie

Autorovy knížky