Babylon

Babylon https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73700/babylon-73700.jpg 4 22 6

Příběh mladého muže přezdívaného Papež, který nastupuje jako mladší hlídač na staveništi. Je konfrontován se skutečností 80. let 20. století v Československu.

Nofar197
23.03.2023 4 z 5

m6k : Také si to myslím. Pan Sames přišel o všechny a o všechno, přesto však neztratil nadhled a humor.

bekule
06.05.2021 5 z 5

Všechny tři povídky jsou též součástí knihy kterou jsem již četla "U jídla se nemluví", ale i po tomto zjištění jsem si s chutí povídky přečetla znovu. A opět neustále žasla nad Třešňákovou hrou s jazykem. Opět jsem se bavila s Hřebíčky, Papežem a Gabem v úvodní povídce "Vatikán" . Babylon a milá maličká číňanka Su nebo průpovídky o "Neohrabaném výhonku mého Já ", no a Minimax s panem Šámesem a červeným kovralem. Nádhera!

m6k
12.01.2021

Sakra, co za kikoty sem píše ty komentáře? Minimax je jedna znejlepších novel současné české literatury, co jsem četl. Je to naprosto geniální, pohled do paradoxů života českých Židů v dobách reálného socialismu byl pro mě naprosto oslňující.

braunerova
30.09.2019 4 z 5

Knížka obsahuje 3 povídky a 6 básniček. Vatikán byl skvělý, reálné vyprávění o životě v reálném socialismu. Pro pamětníky návrat do mladých let. Babylon byla blbina a Minimax průměr.

"Palo mohl klidně plout mořem piva a rumu a na vlasec nebo do sítí lovit uzenáče, zavináče a matesy a sulc s cibulí a octem a všechny dary moře."

jethro.tull
20.02.2016 5 z 5

Pro mě je titulní povídka knihy Babylon jedna z nejlepších povídek od Vlasty Třešňáka. Obsahuje všechno, co mám na knihách tohoto autora rád: vtipné dialogy, kouzlení a pohrávání si s jazykem a s tím související jazykové hříčky.

Isew
27.07.2014 1 z 5

První polovina knihy ještě docela ušla. Pak jsem se ztratila a ještě jsem se nenašla, i když jsem se snažila. Uzavírám. Nedočítám.