Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5700 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Zujaja
24.04.2021 5 z 5

První knížka od Radky Třeštíkové, kterou jsem četla a příjemně překvapila. Zajímavě propojené příběhy žen, někdy až překvapivě propojené... Příběhy ze života, který není jen o krásných chvílích. Dávám plný počet hvězdiček a jsem zvědavá na další její knihu.

gaaabi
22.04.2021 5 z 5

Není třeba zde pátrat, hledat odpovědi na složité otázky... knížka se čte sama, skvělá na dovolenou nebo třeba i do křesílka na zahradu. Myslím, že ji ocení hlavně ženy... neumím si moc představit, že to čte muž!

Maud22
20.04.2021

Knížku jsem dostala jako dárek. Tak jsem to zkusila, ale opravdu tento typ literatury nemusím. Zvládla jsem první dvě kapitoly a zjistila, že to začíná být docela průhledné a dá se odhadnout další děj. Poslední dobou to beru tak, že není nutné ztrácet čas.

birgitte
19.04.2021 5 z 5

Skvělý čtivy román, dobře propracovaný ...

Luciluc
18.04.2021 4 z 5

České autory/autorky knih příliš nevyhledávám, k Bábovkám mě přivedl jeden z rozhovorů s Radkou Třeštíkovou v časopise. Zaujalo mě téma knihy, moc jsem od ní ale neočekávala. Možná právě proto mě docela mile překvapila. Styl psaní mi tzv. sedl a příběh pěkně plynul, bylo to pro mě čtivé. Líbilo se mi propojování postav, naopak se mi nelíbily neukončené dějové linky, a že jich bylo poměrně hodně, nemám ráda otevřené konce. Navíc zápletka krádeže peněz byla dost zvláštní, nevysvětlená..(SPOILER: Když peníze Květě ukradla Magda, jak se pak dostaly k Ondřejovi? Asi mi něco uniklo..)
V knize jsou popsána témata jako: malá sebeúcta milenky, která s sebou nechá tzv. orat, neskutečná touha po dítěti, která ale úplně otráví a rozvrátí vztah, sebeobětování a nenaplněné sny (zbabělost něco změnit), manželova nedůvěra (až vysmívání se/ponižování) v práci ženy, která nechce být "jen matkou," která se chce seberealizovat i jinak, obětování se dítěti, i když už je dospělé a dokáže se o sebe postarat samo, zoufalá snaha dívky o pozornost a lásku rodičů, vztahová nestálost ve smyslu střídání partnerů, potřeba o někoho neustále pečovat (jinak se člověk nudí a neví jak by se v životě zabavil), workoholismus - obětování všeho, i dětí, práci, zpackaný život prostitutky, výchova dítěte s postižením..
U každé ženy jsem si dokázala najít alespoň nějakou drobnost, díky které jsem se do ní dokázala vcítit, snad jen jediná Saša mi byla nesympatická, takový sobec.
Bábovky byla první kniha R. Třeštíkové, kterou jsem četla, původně jsem chtěla dát vyšší hodnocení, ale konec mě zklamal, bylo to takové utnuté...Ale možná si od autorky v budoucnu ještě něco přečtu. 3,5*

erousek007
14.04.2021 4 z 5

Matky. Dcery. Nevdecnice. Nevernice. Milenky. Duvernice. Nestastnice. Zlodejky i pritelkyne. Zeny, kterym osud nenadelil, tak jak by si predstavovaly. Co provedly sami sobe, a za co mohla netecnost jejich blizkych? Ironie ci realita bezneho zivota...

avalonek
09.04.2021 4 z 5

Hezké čtení,má vše,co od života můžeme čekat,ale nemám ráda nedokončené příběhy,takže kdybych se o každém dozvěděla,jak to dopadlo,byla bych nadšenější.

Renatka11
07.04.2021 4 z 5

Zajímavě propojené příběhy dvanácti žen.
Čtivá oddechovka.

Prske
06.04.2021 3 z 5

Knížku jsem “zvládla” jako audioknihu, jelikož Třeštíková není úplně můj styl. A bylo to super, každá kapitola namluvená jinou herečkou, krásně se mi v tom orientovalo a zpříjemnilo procházky s kočárkem :) velmi nenáročný až předvídatelný děj řekla bych. Oddychovka na jarní/letní dny :)

Dataline
04.04.2021

Dobra oddechová kniha, ale za par týdnu člověk nevi, o cem vlastně byla.

ivet92
04.04.2021 5 z 5

Přečteno během dvou dnu. To mluví za sebe. Obcas jsem byka zmatena, kdo je kdo a muselo jsem se vracet, ale jinak skvele, mam rada tyhke propletene osudy.

Martinaa24
03.04.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Jednotlivé příběhy byly ze života, žádné zdlouhavé děje, občas jsem se i pousmála a dobře se četla. Jen jsem občas musela zorientovat kdo je kdo a kdo ke komu patří, ale jinak za mě super zpracování.

akšuram37
22.03.2021 4 z 5

Knihu jsem si taky koupila v roce 2016, a až teď jsem se k ní dostala. Opět jsem ji zdolala jako audioknihu. Pár lidí mi řeklo, že je nebavilo knihu číst (budu upřímná, mně by taky nebavila), ale jako poslech byla parádní. Kladně hodnotím to, že každou kapitolu četl někdo jiný.
Příběh sám o sobě je dobře promyšlený, napsala jsem si na papír jména žen a k nim vždycky napsala, kdo je kdo a díky tomu, jsem nemusela nikde zdlouhavě hledat, protože jsem hned věděla, kdo je kdo. Občas jsem se tedy jen ztrácela v ději jednotlivých kapitol – jednou je děj – před 15 lety, pak současnost, pak zas děj před 15 lety…. A jak tady pár z vás zmínilo, tak vysvětlení, kdo tedy peníze ukradl, bych taky uvítala, protože to tam nebylo vysvětlené, kdo je tedy ukradl? Kolik?

Nicméně osud pár žen, se mi vryl do paměti - Květa, Magda, Miluška, Paní Dobrovolná (ta má doopravdy můj obdiv) a dokonce i Johana.

Jinak jako audioknihu mohu doporučit na 100%.

Lu200
15.03.2021 4 z 5

Zajímavě pojatá kniha. Za mě dobrý nápad, že každou kapitolu vypráví někdo jiný a vzájemně se osudy prolínají. Občas bylo náročné se zorientovat, jaký má kdo vztah k jiným, ale dalo se to s občasným listováním zpět docela zvládnout.
Taky bych uvítala i nějaký "normální vztah" a větší vysvětlení zápletky s penězi, ale to autorka asi záměrně nechává na čtenáři.

Kniha je čtivě napsaná, taková oddychovka s psychologickým přesahem.

nakavusterezou
14.03.2021 5 z 5

Knihu jsem kdysi četla a dala jsem ji 4/5*, opravdu mě bavila.

Nyní jsem knihu poslouchala jako audioknihu a musím říct, že teď bych dala knize 5/5*. Skvěle načtená, každou postavu čte jiná žena (Sandra Nováková, Iva Pazderková či Barbora Poláková .. aj.) a když jsem knihu poslouchala, nebyl moment, kdy by mě děj nebavil.

Ač se nejedná o náročnou knihu, vztahy a komplikace, které každý vztah má, jsou skvěle vyobrazeny.

Za sebe vám opravdu spíše doporučuji poslechnout si knihu jako audioknihu, budete z ní mít mnohem lepší prožitek.

Zuzulinka
07.03.2021 5 z 5

Perfektní! Moc se mi líbila! Viděla jsem i filmové zpracování, ale to se od k ihy maličko liší. Není nad to, že k iha je kniha!!

Maci752
05.03.2021 1 z 5

Ne, vůbec se mi nelíbila. Hrdinky povahově příšerné. Tuto spisovatelku nikdy více.

Luc.i
28.02.2021 3 z 5

Knížku nejdřív četla moje mamka a po dočtení mi řekla že by jí zajímalo co si o tom budu myslet a tak jsem se do knížky taky pustila.
Musím říct že jsem od toho nic moc nečekala a nakonec to bylo vlastně celkem fajn. Moc hezky se to četlo, bavilo mě to a byla jsem zvědavá co bude dál. Knížka je ale celkem zmatená je tam hrozně moc jmen takže jsem se musela docela soustředit kdo je kdo. Asi všechny postavy mi byly dost nesympatické a vůbec jsem nechápala jejich chování. Trochu mi vadí, že v knížce není žádný normální funkční vztah. ... Taky nám s mamkou trochu trvalo než jsme se zorientovaly v záležitosti ohledně peněz která tam nebyla podle mě dostatečně vysvětlena. Konec vlastně žádný nebyl ale ani nevím jak bych si ho představovala. Celkem 3* ,dobrá, ale celkem zmatená knížka

666Jitka
23.02.2021 5 z 5

Kniha Bábovky nepatří ke knihám, které běžně čtu - dostala jsem jí jako dárek, ale musím říci, že mě velice překvapila. Autorka ve zdánlivě nesouvisejících příbězích líčí životy 12-ti žen, jejich protějšků a rodin, které se, jak čtenář brzy zjistí, vzájemně velmi úzce prolínají - ach, jak je ten svět malý. Moc se mi líbilo, jak skvěle autorka jednotlivé dámy rozebere, včetně jejich mysli, tužeb a reality v jaké žijí. Několikrát mě u knihy nepříjemně zamrazilo, protože mi místy připadalo, že je to chvílemi snad o mně ...

tlapiczka
22.02.2021 3 z 5

Nebavilo mě to, všechny ženské hrdinky mě iritovaly. První dvě byly prostě ubohé hloupé chudinky, třetí a poslední paní mi bylo velmi líto a zbylých 8 ženských bych za jejich chování nejradši propleskla. Takový echt výběr bezcharakterního odpadu, s tím se nedá mít ani špetku empatie.
Napsáno je to čtivě, jen bych musela mít s hrdinkami více souznění, aby se mi kniha líbila. Chtěla jsem od autorky přečíst ještě jednu knihu, teď jsem dost na vážkách, jestli to pokoušet, abych nebyla zase rozčarovaná...