Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5700 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

kvetinkabrno
18.08.2017 5 z 5

Je to ze života a myslím si, že spousta lidí se zde najde....humor je mně sympatický, knížka mě bavila a myšlenek mám moc.....

jajinka013
17.08.2017 3 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila a přečetla na doporučení od známé. Kniha se mi celkem líbila, ale ke konci se člověk hodně ztrácí. Líbila se mi víc audiokniha.

anna68
17.08.2017 odpad!

Nedočteno....plytké a o ničem

rode
16.08.2017 1 z 5

Jestli někdo tuto knihu považuje za psychologický román, můžu tak pohlížet i na své slohové práce ze základní školy.
Jednu hvězdičku dávám za to, že se postavy nějakým způsobem ovlivňují, což ale občas čtenáře stejně mate. Nevíte kdo je kdo a děj se neodehrává jenom vpřed, ale skáčete napříč linkami, jak se autorce zachce.
Postavy jsou nesympatické a doporučuji teda nejdříve přečíst a potom až případně zakoupit, ať nejste zbytečně zklamaní.

Michelle9191
16.08.2017

Super kniha. Chvílemi jsem sice musela někdy zalistovat zpátky, protože už mi splývalo "kdo je kdo", ale doporučuji přečíst. Už se těším na další knihy od autorky.

Red_carrot
12.08.2017 2 z 5

Dost jsem váhala, kolik knize dát. Přečetla jsem jí ve chvíli, kdy jsem si potřebovala psychicky odpočinout a přijít na jiné myšlenky a jelikož je opravdu čtivá, v tomhle svůj účel splnila - na chvíli mě skutečně pobavila. Bohužel po jejím dočtení ve mě nezůstala žádná hlubší stopa po příběhu nebo nějaké zamyšlení. A to po dobrých knížkách člověk většinou má. Příběhy postav se sice zajímavě splétají, ale bez nějakého velkého finále. Navíc jednotlivé hrdinky se vyznačují naprostou obyčejností a naopak bizardností situací, do kterých se dostávají..a žádná z nich mi prostě nebyla blízká. Od autorky mě už další knihy moc nelákají, nejsem asi cílová skupina. Jinak ale věřím, že spousta žen knihu ocení.

Alchemi
12.08.2017 4 z 5

Bábovky mi byly doporučovány od všech mých kolegyň a těšila jsem se, až se do nich pustím taky a neudělala jsem chybu - příběhy jednotlivých postav byly poutavé, kniha se dobře četla, líbil se mi i autorčin humor.
Každopádně pár výhrad bych taky měla - jak už tu někdo zmiňoval, všechny postavy byly velmi podobně ironické (což mi u některých postav nesedlo), první půlka knihy mi přišla jaksi "uvěřitelnější" (později mi některé situace přišly dost přitažené za vlasy) a nelíbil se mi ten otevřený konec knihy. Hlubší myšlenku zde taky nejspíš nenalezneme. Když to ale shrnu, kniha k sobě dokáže čtenáře připoutat, je vhodná jako odpočinková četba.

boeink
11.08.2017 4 z 5

Po několika nepříliš kladných hodnocení jsem začala číst s nevelkým očekáváním, ale Bábovky mě mile překvapily. Příběhy několika žen, které vždy něco spojuje se velmi dobře četly, vlastně jsem tu knihu celkem zhltla. V průběhu čtení jsem si říkala, že by to chtělo "pavouka" vztahů. Za mě moc dobrá knížka, dobře napsaná a já se těším až se propracuju k nějaké další knize autorky.

tezzpoletsar
11.08.2017 5 z 5

Skvělá, propletená, ze života, vtipná, dojemná, čtivá a bavila!:)

ThePeace135
11.08.2017 5 z 5

Jedním slovem, nádhera. Do knihy se mi moc nechtělo, všichni říkali "Joo Bábovky, to je pecka, to si musíš přečíst!" A čím víc lidí mi to říkalo, tím míň a míň se mi do toho chtělo. Nakonec jsem se ale přemohla a voilá, myslím že se z toho stala jedna z mých nej knížek, ke které se ještě několikrát ráda vrátím... V podstatě nevinné a obyčejné příběhy 12 žen, které se ve většině případů vzájemně neznají, ale přesto je něco spojuje. Někdy malý detail, jindy velké tajemství... Radka Třeštíková mě opět vtáhla do české literatury, které se povětšinou vyhýbám a "donutila" mě minimálně přečíst si i ostatní její knihy. Bábovky jsou takovou sondou do 12 domácností, 12 osudů žen, mladých, starých, bohatých, chudších nebo těch ze střední třídy, zdravých, nemocných, vdaných, svobodných. Každý si tu najde tu "svou oblíbenou", každá nám bude něčím nesympatická, něčím sympatická, něčím nám bude připomínat nás samotné nebo třeba sousedku odnaproti... jsou to prostě příběhy ze života, které si na nic nehrají, naopak nám tu Radka ukázala, jak banální to někdy může být a jak se paradoxně vlastně "všichni" nakonec mohou potkat... Bavilo mě, že každá "kapitolka" neměla pevný konec, někdy jsem se to, jak to dopadlo s tou kterou postavou dozvěděla díky příběhu další postavy, jindy jsem se to prostě nedozvěděla vůbec, jako třeba v úplně poslední kapitole, ale to je na tom právě to nejhezčí! Za mě palec hore a 5 * :)

Mišmiš
10.08.2017 5 z 5

tuto knihu jsem hodně dlouho odkládala. Měla jsem trochu obavy z humbuku kolem a bála jsem se zklamání.
ale za mě je to bomba. Úžasné propletení příběhů, lehkost vyprávění, vykreslení postav a snad všechny možné ukázky rodin, lásky.....
Musela jsem o knížce pořád přemýšlet...jen volný konec mě trochu zklamal....ale aspoň si to mohu domyslet podle svého :-)

JajaCZ
10.08.2017 2 z 5

Autorka sa vie krásne pohrať so slovami a jej kniha sa preto číta ľahko ako pierko, ale z príbehu, ktorý sa zo začiatku javí zaujimavo, vznikne klbko nepravdepodobných náhod, ktoré sa do konca viac a viac zamotáva. Bohužiaľ kniha nemá žiadný hlbší význam, nič k zamysleniu, čo si v sebe čitateľ nosí dlho po dočítaní. Ale ako oddychovka sa možno bude páčiť :)

Phewell
10.08.2017 4 z 5

Za mě ano :) Ten propletenec mě baví. Příště si teda u toho budu psát legendu kdo je kdo. Bavilo :) Paperbackové vydání je TOP.

grizetka
10.08.2017 4 z 5

Příjemné nenáročné hravé čtení.

Matylda66
10.08.2017 5 z 5

Bábovky se mi líbily moc. Přečetla jsem za tři dny, takže pavouk nebyl potřeba, orientovala jsem se dobře. Vždycky bylo nějakou maličkostí naznačeno o kom je zrovna řeč. Výborně prokombinované a úžasný styl vyprávění, ale to je věc názoru. Některé hlášky mi z paměti jen tak nevypadnou

Melaanie
07.08.2017 3 z 5

Bábovky, co k nim říct. Líbily se mi, líbily se mi příběhy žen, které se navzájem prolínaly, jen mě lehce zklamal neukončený konec.

Zorka
07.08.2017 4 z 5

Mně se Bábovky líbily. Příběhy žen, jejichž životy jsou prostou realitou, která pokud se nás přímo netýká, nás minimálně obklopuje. Leitmotiv bábovek, ať už těch symbolizujících domácí kuchyni a pohodu, nebo těch z písku. Rodiny, rozbité rodiny, rodiny s tragickými osudy, to všechno v Bábovkách je. A že nejsou některé osudy dotáhnuty do konce? I to v životě bývá. Ví někdo z nás, co bude zítra? Možná si autorka nechala otevřená dvířka pro pokračování. Možná chtěla jen naznačit, že život, pokud není ukončen smrtí, není nikdy definitivně uzavřený příběh...

swon
05.08.2017 2 z 5

Tak já nevím...Jako někteří zde, jsem se též nechala zlákat reklamou. Známé knihu chválily, a tak mi ji manžel koupil. Nemůžu říct, že by mě jednotlivé osudy nezaujaly, ale prostě mě po přečtení děsně štvalo, že vlastně vůbec nevím, jak kdo dopadl. A musím si prostě domýšlet. Jenže proto já nečtu. Příběh prožívám s hrdinou a jako čtenář si zasloužím, abych se aspoň něco dozvěděla.
A občas jsem se už fakt ztratila, protože jsem si nedokázala spojit všechny vztahy. Možná by z toho byl dobrý seriál, tam bychom se třeba nějakého aspoň "polo-konce" dočkali.

Věrča18
05.08.2017 5 z 5

super čtivá knížka, mnoho postav, mnoho osudů, zajímavě propojené. Jen jsem k tomu musela mít pavouka, abych mohla mrknout, kdo vlastně s kým a co:-)

januchka
04.08.2017 4 z 5

Mne se knizka moc libila. Byla jsem zvedava, zda po te vydatne reklame bude stat za precteni. Musim uznat, ze knizka je ctiva, hezky psana, pouze misty mne osobne prijde depresivni.