Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5681 1484

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Nelasp
Nelasp
01.10.2017 4 z 5

Tato kniha ve mě vyvolala pocit beznaděje,zmaru a smutku. Četla se velice dobře a rychle, ale působila na mě velice smutně a neutěšeně. Příběhy byly velice chytře a nenápadně propojené, až do samotného konce. Knihu rozhodně doporučuji.

Analady
Analady
29.09.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte, má opravdu zajímavě propojené příběhy. Za to dávám hvězdičku navíc. Příběhy můžeme pozorovat z pohledů více postav, což se mi moc líbí. Řeší se zde různé problémy, které můžou potkat každého z nás (nevěra, vážná nemoc, homosexualita). Jde o odpočinkové, i když trochu smutně laděné čtení.

radus
radus
27.09.2017 4 z 5

Knížka byla zajímavá, ale je lepší jí přečíst celou najednou, protože jak jí odložíte, ztrácíte se v propojení jednotlivých postav a jejich životních příběhů. Četla se sice dobře, ale asi by bylo lepší méně postav a více rozvedený příběh.

Evida
Evida
26.09.2017

Přečetla jsem pouze tři první příběhy, dál mi to nešlo... Sice čtivě psané, ale asi jsem čekala něco jiného, knížka mi bohužel nesedla.

knihovniceS
knihovniceS
26.09.2017 4 z 5

Po prvních dvou kapitolách jsem měla smíšené pocity (číst dál nebo odložit?). Jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Sice jsem se trochu ztrácela v propojení postav, ale napětí co bude dál mne hnalo kupředu. Konec je otevřený a doufám, že autorka nenechá své čtenáře v nejistotě o osudu postav a napíše pokračování - přimlouvám se za ostatní. Dávám 4 hvězdy (ta pátá chybí za otevřený konec)

Vojslava
Vojslava
25.09.2017 3 z 5

No spíš asi tak tři a půl. Nelze autorce upřít schopnost kvalitně zaplést dohromady hromadu lidí a pak jemnými náznaky odkazovat z příběhu do příběhu, ale přece jen otevřený konec si představuju trochu jinak. A ačkoliv život píše romány (někdy i jen povídky, to je pravda), tak přece jen koncentrace tolika prapodivností na necelých třech stech stránek byla trochu hustá. Ale na rychlé čtení to ušlo...

Darf...
Darf...
25.09.2017 4 z 5

Líbila se mi propojenost postav, že v každém příběhu je nějakým způsobem zmíněna postava z dalšího nebo předchozího příběhu. Ale tak trochu jsem měla pocit, že je kniha jakoby nedodělaná. Jakoby mi chybělo několik kapitol na konci. Ale v podstatě jako oddychové čtení je to ideální.

pastelka53
pastelka53
23.09.2017 3 z 5

Nechala jsem se zlákat reklamou a sáhla po něčem co normálně nečtu.
Dobrý nápad několika příběhů, které se navzájem proplétají. Ale ... příběhy se mi zdájí nedotáhnuté ... jakoby mi někdo v knihkupectví prodal jen polovinu knihy a já se nedozvěděla konec.
Líbila se mi ta jednoduchost, člověk u knihy nemusel přemýšlet a setkával se s věcmi z reálného života které se mu mohou také stát.
Jako oddychovka ucházející.

Miru
Miru
20.09.2017 4 z 5

Skvělá! Takové čtení mě vážně baví. Žádné sentimentální a naivní vztahovky, ale opravdová realita. Co na tom, že možná lehce přitažená za vlasy vzájemným propletením všech postav - naopak. Čtenáře to svým způsobem donutí u čtení neustále přemýšlet, zastavit se, vstřebat jednotlivé propletence namísto co nejrychlejšího doběhnutí k cíli.

felia
felia
20.09.2017 2 z 5

Asi jsem to neměl číst. Jde o knihu, která se líbí pouze ženám. Protože jsem ji přečetl za odpoledne, nezpůsobila mi žádné trauma, jen ve mně vyvolala pocity smutku. Teď si dám nějakou detektivku, abych si spravil náladu.

berila
berila
19.09.2017 4 z 5

Hezké čtení, ale těch postav!!! Četla jsem jako e-knihu, takže jsem byla přinucená si psát na papír kdo s kým, jak, proč, protože jinak bych se musela pořád vracet zpět a to je na čtečce horší než na tištěné knize.

veronika9143
veronika9143
18.09.2017 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, kapitoly mě bavily a občas mi bylo líto, že jsou tak krátké. Na druhou stranu to mělo švih, humor a věci ze života. Co mi vadilo, byla určitá zmatenost, protože, se postavy prolínaly tak, že jsem se až ztrácela. To nemám ráda a proto dávám o hvězdičku méně. Taky si myslím, že každému to nesedne, je to prostě své...

VeruRomanská
VeruRomanská
17.09.2017 3 z 5

Na to, jaký kolem této knihy byl humbuk, byly pro mě Bábovky docela zklamáním. Nebylo to úplně špatné, ale kdybych tyto autorčinu knihu četla jako první, možná bych už nesáhla po knize Osm, což by byla naopak ohromná škoda.

Niky034
Niky034
15.09.2017 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného, ale nezklamalo mě to. Pěkné čtení, jen je potřeba pořádně vnímat všechny postavy a jména - chvílemi jsem se ztrácela.

xmichaelac
xmichaelac
13.09.2017 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, ale od nejprodávanější české autorky bych čekala víc. Příběh byl místy silně nepravděpodobný (naproti tomu se kniha snaží působit všedně), čekala bych ke konci větší vyústění. Nápad za pět hvězdiček, zpracování bohužel za méně.

roso.mak
roso.mak
12.09.2017 3 z 5

Vlastně to není špatná kniha. Vlastně se to čte velmi dobře. Jste zvědaví, jak to bude pokračovat. Přečtete to jedním dechem. Ale něco, něco tam prostě jemně skřípe. Nevím, možná nepravděpodobnost situací? Například, když se matka, byť workoholička, diví o letních prázdninách, že dcera není ve škole? Žena, která je natolik Bohem nepolíbená, že neví, co se říká na mši a zároveň je považována za natolik spjatou s církví, že jí nechají dělat náboženskou agitku? Prostě drobnosti, které se vám usadí v podvědomí a kazí knižní zažívání.

JessyPitt
JessyPitt
11.09.2017 3 z 5

Kniha se velmi dobře četla, řekla bych takové oddychove čtení. Na me tedy všechny příběhy v knize popsané byly az zbytečně depresivní a smutné. Ke konci knihy těch postav a jmen bylo tolik, ze se to pletlo. Kniha byla chvilkama napinava, ale i chvilkkama nudná. Škoda, ze si neudržela stejně tempo po celou dobu..

kdu
kdu
11.09.2017 4 z 5

Líbilo se mi, jak byly všechny příběhy propojené, každý nějakým způsobem navazoval na ten předchozí. Žádné hlubší myšlenky nehledejte, ale je to čtivá odpočinková kniha.

May
May
11.09.2017 3 z 5

Plně souhlasím s alnahu. Kniha na mě působila depresivně a další knihy od autorky zkoušet nebudu ..... Bábovky mě zajímaly kvůli svojí popularitě, byla jsem zvědavá ... Úplně mě dostal konec knihy, čekala jsem .... , doufala jsem v něco jiného ...
Pozitivní na knize je, že je napsaná velmi čtivě, čte se snadno a rychle

medlovice
medlovice
10.09.2017 1 z 5

Ani trochu se mi nelíbila. Pořád jen sex a nevěra a když byl ve mě .Asi příště šáhnu po opravdové knize o bábovkách, nějakou upeču a dám si čaj. A přečtu si pěknou knihu , která má děj. Jiná čtenářka byla zklamaná já taky a odhazuji.