Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5700 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

rubit
13.11.2017 4 z 5

Hodně mě to bavilo, dokonce mě bylo i líto, že už je konec. Po přečtení prvních 3 kapitol jsem byla vyloženě nadšená, pak to nadšení mírně pominulo, neustále přibývá příběhů, postav a nedotažení některých dějů nakonec knize trošku ublížilo. Někdy je méně více. Ale dobrý, pobavilo a jsem ráda, že jsem knihu četla.

helenkan
13.11.2017 3 z 5

S takovou reklamou bych čekala lepší čtení. Jako by byla kniha nedokončená. Sice byly příběhy těch žen zajímavě propletené,ale mě tam prostě chybělo nějaké rozuzlení.

DejnaDee
10.11.2017 4 z 5

Mě se to líbilo, bylo to zajímavé, velice čtivé. Jak moc něčtu knížky po ženy, tak musím přiznat, že tato kniha se mi skutečně líbila.

FreckledCathy
10.11.2017 3 z 5

No tak přidaná hodnota nula nula nic. Jediný co, tak se knížka dobře čte, to se upřít nedá. Některá přímá/nepřímá propojení postav jsou zajímavá, jiná chvilkama už fakt postavená na hlavu, ale život je zřejmě crazy.
Ačkoliv jsem to ale brala jako oddechovku, tak bych očekávala nějaké uzavření jednotlivých příběhů, ale tam prostě není nic. Tam se prostě stane jedný to a to, další to a to, takhle to pokračuje až ke stopadesátý postavě, proskáče se u toho x časovejch rovin, že člověk vlastně v průběhu zjistí, že už je zas o x let jinde a takhle to jede furt a pak najednou ende a třeba teď konec. Jakože dost slabej průměr, odrbaný 3* za tu čtivost a nápad, kterej se nepodařilo dotáhnout.

houston
09.11.2017 2 z 5

Radka Třeštíková jistě psát umí, její povídky jsou však vychtěné, neprožité a prázdné. Mám z nich dojem, jako kdyby je psal někdo, kdo se jen tupě drží stereotypních literárních šablon, aniž by byl kdy schopen se z nich vymanit. Postavy působí jako namalovaní panáci, s nimiž nemá čtenář šanci se ztotožnit. Příběhy jsou banální a čpí "komediální emancipací." Ale možná je to jinak. Možná jsem jen špatná cílová skupina, no.

Liilith
09.11.2017 4 z 5

Dvanáct osudů, dvanáct žen a dvanáct rolí, které musejí hrát, ať už chtějí či nikoli. Dvanáct hrdinek, které jsou na první pohled „tuctové bábovky“, tedy ženy, jaké kolem sebe vídáme každý den. Povídky jsou nejen zajímavé a velmi čtivé, ale skrývají také jeden neobvyklý bonus – nenásilnou provázanost. Všechny postavy v průběhu knihy mizí a zase se vynořují. Jednou se jen mihnou na pozadí, jindy hrají důležitou roli v životě jiné hrdinky. Vzájemně se ovlivňují, aniž by někdy jedna o existenci druhé vůbec tušila. A životy „bábovek“ kapitolu za kapitolou plynou dál.
Celá kniha je psána v ich-formě, přičemž „hlavní slovo“ si vždy bere hrdinka, které je daná kapitola věnovaná. Pozornému čtenáři neunikne, že Radka Třeštíková v jednotlivých kapitolách mírně mění jazyk tak, aby korespondoval s charakterem postav. Jiným stylem píše o patnáctileté dívce, ambiciózní podnikatelce či prostitutce. Tyto nuance jsou však velmi jemné a kniha působí celistvě.

Renee6
08.11.2017 3 z 5

Těšila jsem se na ni, ale po přečtení prvního příběhu jsem byla dost zklamaná. Celkem banální příběh, nic jsem od knihy už dál nečekala. Proto mě příjemně překvapilo, že se zdánlivě nesouvisející osudy žen spolu propojily a knihu jsem vzala na milost. Nakonec celkem pohodové počtení. Společné téma všech povídek je samozřejmě v názvu uvedená bábovka v různých podobách.

JessieEx
08.11.2017 3 z 5

Do Bábovek se mi moc nechtělo. Nakonec ale zvědavost zvítězila a já jsem za to ráda. Koncept knihy mě nadchl, jak se do sebe jednotlivé příběhy zamotaly a životy hrdinek se vzájemně proplétaly. Ani mi nevadilo takové množství postav. Každopádně i přes to všechno se autorce podařilo se do toho samotné nezamotat a kniha dává smysl na rozdíl od mnohých současných věhlasných detektivek. Ač Bábovky detektivka nejsou, napínavá zápletka se objevuje snad na každých 20 stranách...
Líbí se mi jak autorka umí kouzlit se slovy, přesto, že jsou mnohé věty strohé, nechybí jim poetické prvky, inteligence...a též obdivuji ten smysl pro humor, který je patrný i z autorčiných facebookových statusů. Témata provázející celý příběh -sex, nevěra, nevlastní děti- mi bohužel blízká nejsou, proto taky knihu hodnotím níž. Zajímalo by mě, jestli Třeštíková umí psát i o něčem jiném, než o nevěře, a tak možná i proto se těším, až si přečtu její další knížku, Osm.

Sardol
07.11.2017 4 z 5

Čtivá kniha, zajímavé příběhy, mám moc ráda téma kdy se více příběhů propojí tím, že se postavy znají, i když chvílemi se tady musíte zorientovávat kdo je kdo. Ale přišlo mi, že autorka nebyla schopna to pořád nějak ukončit až to prostě usekla. Některé situace byly si myslím až nerealistické, ale možná jsem toho akorát tolik neprožila. :)

Danca196
07.11.2017 3 z 5

Asi jsem od knihy měla velké očekávání, které bylo způsobené obrovskou reklamou a kladnými ohlasy. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla a zorientovala se ve všech osobách, které tam vystupují a v ději, ve kterém autorka přeskakuje z minulosti do současnosti. Bylo to prostě těžké čtení a vlastně jsem byla ráda, že kniha končí.

LuciíŠvarc
04.11.2017 5 z 5

Knížka moc hezká. V polovině jsem se ale začala dost ztrácet. Uvítala bych pokračování, ten otevřený konec mi moc nesedí. Ale kniha určitě stojí za přečtení. :)

Doemit
02.11.2017 5 z 5

Parádní kniha!! Moc hezky a rychle se mi četla :) Mám ráda takové prosté příběhy, které na sebe vlastně celkově navazují. Akorát tak při čtvrté ženě jsem se začala ztrácet. Tak jsem si vytvořila takový seznam jmen žen a u každé jsem měla napsáno s kým žije, kdo je její milenec, kde pracuje a informace o ní a při čtení mi to hodně pomohlo, protože jak říkám v těch jménech jsem se přestala orientovat. A druhá věc, trochu mi vadí jak příběhy končí, ráda bych věděla co je s těmi lidmi dál, né ukončit příběh tak dramaticky a už se nedozvědět co bylo dál. I přesto ale knihu doporučuji a dávám 5*

Manyna
02.11.2017 3 z 5

Moje maminka mi tuto knihu doporučila s tím, jak je úžasná, bohužel ji asi zklamu, že stejný názor nesdílím. Neustálé skoky v časových rovinách i postavách, těžko uvěřitelný propletenec (ne)reálných životních situací, chabě na efekt popsané charaktery lidí. Nemůžu si pomoct, kdyby to byl jeden souvislý příběh jednoho, dvou postav a přidala se sem tam nějaká vedlejší postava, určitě by z toho vzešlo dílo kvalitnější.

lucie5078
02.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem byla nesvá ze stylu, jakým autorka píše, ale po chvilce mě absolutně vtáhla do děje. Líbila se mi provázanost postav, různé pohledy na život a ani mi nevadil mírně otevřený konec. Můžu všem jen doporučit, čte se sama.

Jituška82
28.10.2017 4 z 5

Trochu moc sociálně patologických jevů v jedné knize.... ale velice rychle přečteno, spisovatelka umí vtáhnout do děje a těžko se kniha odkládá. Krásná propojenost postav.

cmelda26
28.10.2017 4 z 5

I já se musím přidat k pozitivním názorům na tuto knihu , řadím ke knihám , které se čtou jedním dechem. Trochu mi vadila ta povrchnost , jako by autorka psala , spíše filmový scénář , kde musí být stále nějaká překvapující akce . Ale jak říkám spíše pohodové čtení. I když je pravda , že ke konci jsem se už trochu ztrácela - hodně osudů, hodně jmen. Ale přesto musím jednoznačně doporučit.

Matita310
28.10.2017 5 z 5

Tak u této knížky jsem se skvěle bavila. Příběhy byly zajímavé. Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Doporučuji.

Luffi
26.10.2017 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, způsob psaní autorky mě velmi oslovil. Příběhy byly realistické, uvěřitelné a moc hezky propletené. Těším se na další díla této spisovatelky.:-)

nikolicevopice
22.10.2017 5 z 5

Nechtěla jsem to číst. Vyhýbala jsem se tomu, že to nemá nejlepší hodnocení a všichni o tom prostě mluví, protože někdo řekl, že je to dobrý a od tý doby si to musel přečíst každej, ale.... Ale přečetla jsem to za den. Prostě jsem to zhltla. Líbilo se mi, že se to nevleklo. Četlo se to hrozně rychle a nutilo mě to číst dál. I když paní spisovatelka píše o obyčejných lidech a obyčejných dnech a obyčejných životech, píše o nich neuvěřitelně čtivě a to mě baví.

Vesmich
20.10.2017 5 z 5

Do úspěšných titulů se mi nikdy moc nechce. V případě Bábovek mě zaujalo, že si o nich povídala 16 letá děvčata a docela nadšeně. Tak jsem ochutnala. Všednodennost, prolínání životů, osudů, ztráty a nálezy. Vyprávěno brilantně, mistrovsky, zkušeně, velmi jistě a velmi, velmi uvěřitelně...zachytit ženské úkoly a úděly dam různých věkových a sociálních kategorií tak, aby to bylo svižné, ale ne třeskuté, chce slušný vhled. No! Klobouk dolů.