Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5699 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Divkazlesa
03.09.2023 1 z 5

Je to na můj vkus příliš složitý propletenec, který od čtenáře vyžaduje extrémní úsilí, aby se v příběhu neztratil.

nikikostadinova
22.08.2023 3 z 5

Tak jsem se rozhodla, že to zkusím a dostala jsem to, co jsem očekávala....i když vlastně ne úplně na 100 procent. Je to čtivé, místy vtipné, hezké slovní obraty, líbila se mi hra se slovem bábovka. Jenom nevím , proč mi byla většina postav nesympatická, ale to je spíš můj subjektivní názor. Přišlo mi zvláštní jakým způsobem ženy hodnotí situaci a své činy ve své hlavě, vědí, že se chovají špatně, dokonce vysvětlí proč, ale stejně to udělají. Jako kdyby byla každá sama sobě psychologem
Bohužel závěrečná katarze úplně nebyla. Nejsem si v podstatě jistá, jestli kniha měla uzavřený či otevřený konec.

jerisno
02.08.2023 4 z 5

Tuto knihu Radky Třeštíkové jsem již dříve zakoupil pro manželku k nějaké události (asi Ježíšek s r.o.). Dlouho jsem kolem ní brousil v naší knihovně (přehlížeje ji) a vlastně ani neplánoval, že bych s ní mohl vejít v jakýkoliv styk. Neboť tento druh příběhů není zrovna mým šálkem. Až letošní začátek léta mě zaskočil absencí něčeho zajímavého ke čtení a tak jsem nakonec dostal na bábovku (y) chuť. Nedávno jsem navíc zhlédl i filmové zpracování, které mě sice nijak nenadchlo, ale ani ho nezatracuji.
Musím s pokorou přiznat, že příběh, ale zejména styl kterým je psán, mě nečekaně sedl. Paní Radka umí psát sarkasticky, vtipně a čtenářsky přitažlivě. V postavách jsem se nijak neztrácel a moc se mi líbilo jejich postupné dějové propojení. Jen ten konec jsem nečekal. Příběh mě solidně zaujal, což mě překvapilo a zároveň navnadilo i na jiné knihy Radky Třeštíkové. Na nočním stolku již v pohotovosti leží (ještě teplá) novinka "Kde jsi, když nejsi". Na pět to není, ale čtyřka zcela určitě a zaslouženě.

annarehakova
23.07.2023 odpad!

To se fakt nedá.

petulkap0698
05.06.2023 odpad!

Četla jsem před lety. Moje první velké knižní zklamání. Knihu jsem dočetla, ale absolutně nic jsem si z ní nevzala. Ztráta času. Možná jen tento žánr není nic pro mě.

marcela3655
22.05.2023 4 z 5

Kniha mě bavila,čtivá...Nic nedá, ale na relaxaci super......Četla jsem asi před rokem a vůbec si už moc nepamatuji o čem byla...což o něčem svědčí...

Janule809
08.05.2023 3 z 5

Sice se kniha dobře četla, ale jednou stačilo

alkazemka
04.04.2023 5 z 5

Knížky Radky Třeštíkové jsou o životě, ať to zní jakkoliv fádně. Nic není černé ani bílé, ne všechno vždycky dobře dopadne, konce mohou být někdy otevřené celý život, padouši mají i dobré vlastnosti a klaďasové sem tam selžou, tak to prostě je.

"Nemůžem, nejde to, karty už jsou rozdané, říct, že teď s nima znovu míchám, to se prostě nedělá."

P.S. To s těmi konci jsem napsala jen tak, hodilo se mi to tam, aby to vypadalo děsně filozoficky. Ve skutečnosti totiž vždycky všechno dobře dopadne!

Zuzunda
03.04.2023 2 z 5

Dvě hvězdy za to, že se to hezky četlo, ale asi kdybych tuto knihu minula, vadit mě to nebude. Mám radši ucelené příběhy a tohle mě moc neuspokojilo... Zůstalo moc otázek :)

Rozarka454
03.02.2023 3 z 5

na začátku jsem hltala každou kapitolu, jak se příběhy lidí proplétali a těšila jsem se na konec jak to všechno dopadne. O to víc jsem byla zklamaná, jak to vlastně skončilo/neskončilo...

Lucie21352
25.01.2023 1 z 5

Věřím, že pro někoho je Radka Třeštíková něco jako pro mne Alena Mornštajnová (prostě nejlepší), ale já mezi její zapálené čtenářky patřit nebudu. Přečetla jsem to, ale byla to první a poslední kniha od této autorky. Její styl psaní mi nevyhovuje. Když jsem se konečně zorientovala, tak kapitola skončila a já se musela zorientovávat znovu. Čekala jsem, že aspoň konec bude pecka, ale bohužel. Velké zklamání.

sall02
24.01.2023 4 z 5

Kniha je neobyčejně čtivá a vtáhne do děje od první stránky. Nicméně to, jak se osudy postav prolínají, mi občas přijde až přitažené za vlasy...

Jeden jednu podvádí, podváděná se vyspí se svým kolegou, aby konečně měla děcko,... a takhle je provázaná každá postava. Přišlo mi to dost beznadějné a pesimistické, vím a věřím, že dnes stále existují hezké a naplněné vztahy a že jich je většina. Žádné z postavy mi nebylo vyloženě líto nebo jsem žádnou vyloženě nesnášela, zkrátka tak ty jejich příběhy tak plynuly jako v reálném životě. Za mě kniha velice upamatovatelná a na Třeštíkovou velký dobrý, ani jsem to po předchozí zkušenosti s autorkou nečekala.

Hodně lidem nesedl styl psaní, mně tedy bohudíky ano a občasné vulgarismy či všudypřítomný hovorový styl mi nevadil.

Co mi vadilo, bylo chování chlapů v téhle knize. Všichni jak přes kopírák a všem jak přes kopírák bych ufikla........... za to, jak se chovali ke svým ženám, partnerkám, dcerám...

Nicméně abych nehanila jen chlapy, ono ani ty ženské se nechovaly příkladně, ale v té jejich "špatnosti" byly aspoň každá originální a každá měla svůj jedinečný příběh. Chlapi byli jeden jako druhý. Bez zájmu, jen sex a pivo, případně jen kariéra.

Celkově bych knihu doporučila, jen mám zkrátka nějaké menší výhrady. 3,5/5

qwerb
09.01.2023 5 z 5

Propletené osudy, zajímavá sonda do duší obyčejných lidí. Nakonec do sebe všechno pěkně zapadne. Kniha se mi líbila, dávám zasloužených 5 *

Sagisia
06.01.2023 5 z 5

Mně knížka připadá trošku podhodnocená. Je totiž hrozně pěkně napsaná, vtipná i zamýšlející se. Neřeší se tu samozřejmě těžká témata z minulých režimů, přesto si troufám říct, že ty myšlenky, které do ní autorka vložila, mají hloubku a jiskru. Ve vztazích jsem se orientovala bez problémů, jen si nejsem jistá, jestli jsem pochopila úplně správně závěr knihy. Jinak se četla jedním dechem.

Pog
30.12.2022 3 z 5

Tahle kniha pro mě byla přesně ten typ oddechovky, který jsem potřebovala, nic náročného, prostě taková blbůstka. Je to jedna z těch knih, u kterých se člověk stydí, že je čte, a co hůř, že ho baví. Ale musím přiznat, že mě bavila hodně a dobře se četla.
Nelíbilo se mi, že kniha byla strašně zamotaná, takže nakonec ani nevím, kdo a kde ty peníze vzal ani jestli se vrátily majitelce. A vztahy mezi postavami, to byla další motanice, na jejíž rozuzlení bych potřebovala tužku a papír.

Evinanyklickova
23.11.2022 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih paní Radky. Obdivuji, že dokáže napsat tak otravné postavy, které prostě lezou člověku na nervy a nebylo by fér snižovat jí hodnocení, jen proto, že jsem měla chuť na ty postavy prostě (a občas sprostě) řvát a poradit jim, co mají dělat. Ale pak jsem vlastně zjistila, že jim nemám co říct, že mě baví, jak si ten život kazí a ve snaze napravit si ho.

lapagerie
15.11.2022 3 z 5

Bábovky jsou dobře čitelné, hezky členěné do kapitol. Postavy i jejich osudy uvěřitelné. To všechno se mi líbilo. Ale s přibývajícím textem mi dalo čím dál víc práce sledovat provázanost jednotlivých postav. Kdo má koho za muže, kdo je čí milenec nebo dcera. Pak už mě to ani nebavilo.

SofieH
02.11.2022 2 z 5

Bábovky byla dobrá kniha, ale ne úplně můj šálek kávy. Množství postav a styl psaní nebyl pro mě.

Nicole_picole
30.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha, příběhy na sebe navazují, skvělé prostě.

rejka79
23.10.2022 2 z 5

Nedocteno, nebavilo, neco se tam sice porad deje, ale žádna hloubka, uvědomění, moudrost ci poznatky o životě, která by tam autorka implantovala, tam nejsou...Je to jak kdyz krafaji dve jednodušší kamosky u vina, co se komu v okoli stalo...me tohle krafani nikdy nebavilo.