Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5700 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

DK197
10.04.2024 4 z 5

AUDIOKNIHA: Aby mi propojení příběhů přišlo reálné, musela jsem si to představovat celé se odehrávající v nějakém menším městečku, nebo vesnici. Protože někdy je to opravdu na hraně uvěřitelnosti. Navíc některé příběhy byly uzavřené lépe než jiné a ty méně zdařilé by si zasloužily možná pár stránek navíc. Toť důvody, proč nedávám plný počet. Ale jinak se to četlo moc pěkně a i dějově to bylo zajímavé. Audioverze je navíc velice zdařile vytvořená. Takže tahle kniha jako první volba od paní Třeštíkové mě opravdu potěšila.

p.pavlina
09.04.2024 2 z 5

Tato kniha mě zatím od autorky bavila nejméně a musím říct, že filmy byl mnohem zajímavější než kniha.

Karoley
20.03.2024 5 z 5

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Upřímná zpověď hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska.

Čtení této knížky jsem strašně dlouho odkládala v domnění, že mě to nebude bavit.. a pak jsem ji přečetla během dvou večerů a litovala, že už je konec :) Ten závěr mě totiž moc neuspokojil.. ostatně i propojení některých dějových linek bylo nad mé chápání a zběsile jsem listovala knihou zpět..
Ale i přes drobné nedostatky jsem se dobře bavila a to se počítá!

Achillesaželva
14.03.2024 2 z 5

Takže dvě hvězdy. Nebudu se zdlouhavě rozepisovat, zaznívá to zde opakovaně: nápad proplétání postav a příběhů je největší devíza této knihy.. Bohužel ale jediná. Zhruba od poloviny (i dřív) zjistíte, že všechny ženské postavy bez ohledu na to, zda je jim devět nebo devadesát, smýšlejí ve stejných zajetých kolejích... Jsou cynické, kritické, nešťastné, neúspěšně, podvádějíci nebo podváděné. Asi nejhorší bylo pro mne stále dokola se opakující schéma neustálého shazování všech a všeho (včetně sebe sama). Už jsem jim mohla postupně napovídat, co zase mají pomluvit. Nesnesitelné, se sebezáporem jsem to nakonec dočetla, ale...zanechalo to ve mně pachuť. Škoda, začalo to docela slibně!

Martina852
02.03.2024 4 z 5

Už je to nějaký pátek, kdy jsem viděla filmové zpracování a musím říct, že film od knihy se liší asi jako den a noc.
Ve filmu mi přišlo, že některé postavy nemají pořádný konec a proto jsem sáhla po knize. Bohužel podle mě i v knize chybělo pro některé postavy nějaké zakončení. Propojení postav byl velice originální nápad a líbilo se mi jak navzájem ovlivňují životy těch druhých. Čekala jsem trochu více vtipu, než taková vážná témata a neustálé hádky, kdy si navzájem přejí smrt či vychrstnout nějaký teplý nápoj tomu druhému do obličeje.
Bohužel i takový je život. Plný nevěr, zklamání a nesplněných snů.

ellypusik
07.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Četlo se to velmi dobře. Velice napínavé a občas i vtipné. Chápu, že šlo o zobrazení lidských osudů, které jsou obtěžkány spoustou překážek, ale bylo to o na mě občas až příliš pesimistické. Rozumím poselství knihy, ale trochu více nějaké té dobré energie by neuškodilo. Konec byl za mě divný a hrozně smutný, protože to působilo, že jediná postava s čistou duší (druhá taková umřela už v půlce) dostane hroznou ránu, obrazně i doopravdy.

Vendula39
26.01.2024 3 z 5

Kniha jsem dostala jako dárek, abych pravdu řekla, moc mě nenadchnula, v polovině jsem se začala ztrácet v daných postavách. Na druhou stranu oceňují propojení osudů jednotlivých osob, které vystihuje realitu.

KnihomolkaOli
26.01.2024 3 z 5

Nebylo to špatné. Propojení mezi postavami mě bavilo, některé mě teda svým strašným chováním šíleně štvaly, ale v celku docela čitelné.

janina66
04.01.2024 4 z 5

Mně se kniha líbila. Bavilo mě rozmotávání jednotlivých osudů nejen žen. Ať to byla nevěra, či rodinné vztahy mezi manželi či nezájem o dceru. Celkem zvláštní konec,ale vše zapadlo do sebe. Později jsem viděla i filmové zpracování, díky skvělému obsazení herců. Ten film jsem si vychutnala více, i pár slz ukáplo.

Evule734
02.01.2024 2 z 5

První příběh mě dobře naladil a těšila jsem se na další, bavilo mě ze začátku, jak se příběhy prolínají, ale postupně jsem se začala trochu ztrácet, až jsem ke konci knihy byla mírně mrzutá. Škoda.

Viopes
23.12.2023 4 z 5

Přečteno do výzvy, má první kniha od autorky. První příběh se mi líbil, líbilo se mi i prolínání postav s osudem v dalším příběhu. Ovšem ve třetí třetině knihy už jsem se ztratila a dočetla ji jako jednotlivé příběhy. Jsem zvědavá na další knihy Radky Třeštíkové.

petrulkaa
17.12.2023 2 z 5

Tak jsem ten chaos konečně dočetla a jsem ráda. Moc hlavních hrdinů, moc příběhů, u kterých nevím, jak skončily, moc ........už mi to stačilo a další knihu od této autorky číst asi nebudu. Hvězdičky dávám za první hezký příběh, ale škoda, vlastně nevím, jak to bylo dál.

terezarath
16.11.2023 3 z 5

Slyšela jsem velkou chválu a byla trošku zklamaná. Spousta příběhů skončila otevřeně, byl v tom zmatek, některé postavy absolutně nesympatické a u některých částí jsem se nutila dočítat je.
Rozhodně knize nepomohlo ani to nešťastné filmové zpracování.

mila2411
03.11.2023 5 z 5

Za mě WOW. Moc veliké líbení!!! Sqěle napsaný, propletený a vypointovaný příběh. zatím asi NEJ Radka. Pěkné...

čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Bábovky - moje první kniha Radky Třeštíkové a úplně mě dostala. Hodně postav, osudů, prolínání vztahů. Musíte zapojit mozek, aby vám nic neuteklo. Super. Viděla jsem i film - pěkný. Ale kniha je kniha.

Jiho226
21.10.2023 1 z 5

Tak tahle autorka mě velmi zklamala, další její knihu rozhodně zkoušet nebudu.

kajka.w
09.10.2023 5 z 5

Náhodou se ke mně Bábovky dostaly a jelikož jsem toho o Radce Třeštíkové hodně slyšela, ale nic nečetla, tak jsem si řekla, že to zkusím. Velmi dobře se mi knížka četla, příběhy ze života, které se skutečně mohly stát. Sice jsem se už hned z kraje přestala orientovat v propojení mezi jednotlivými postavami, ale to na požitku z knížky nic neubralo. Nějaké hlubší myšlenky se zde nedočkáte, ale číst si jen tak pro zábavu a potěšení je někdy velmi příjemné.

BaraB13
29.09.2023 3 z 5

Nejlepší kniha Radky Třeštíkové. V porovnání s jejími ostatními díly je až člověk na vážkách, jestli je Radka opravdu autorkou bábovek.
Jde o zcela jiný styl psaní i pohledu na věc, než jsme u Třeštíkové zvyklí. Nicméně právě schopnost takto měnit styl psaní a pohled na věc jsou to, díky čemu nás Radka Třeštíková s každou další knihou překvapí.
Jsem zvědavá, jaká bude její další kniha. Velmi mě baví sledovat vývoj této spisovatelky.

SSTknihy
21.09.2023 3 z 5

Bábovky mě docela bavily - bylo to čtivé, místy vtipné, někdy docela trefné, asi podle toho, která postava je vám věkem, povahou nebo životními zážitky bližší. Bavilo mě to postupné propojování jednotlivých postav a rozmotávání všech nitek. Nemohu se ale zbavit pocitu, že ne vždy to do sebe správně zapadalo. Celkový dojem proto zůstal někde na půl cesty - užila jsem si to, ale celkem rychle mi příběh vyprchal z hlavy.

vikaa
08.09.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale v množství postav jsem se orientovala víceméně kvůli tomu, že jsem před časem viděla film. Nemůžu říct, že by mi hlavní ženské postavy byly nesympatické, těžko říct, jak by se člověk zachoval v jejich kůži. Řešily své nemalé problémy způsobem, který považovaly za nejlepší. Mužské postavy nehodnotím, tam mám trochu pocit, že byly jen tak do počtu a jejich psychologické pohnutky k chování zůstaly neodhaleny. Nadšení, které jsem pociťovala po přečtení knihy To prší moře, se prostě nekonalo.