Babička pozdravuje a omlouvá se

Babička pozdravuje a omlouvá se

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234566/babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-Jc5-234566.jpg 4.2852

Min mormor hälsar och säger förlåt (2013)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Host
Počet stran:424
Překlad:Jitka Herčíková
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7491-239-9

evindel

Na knihe ma najviac zaujal epilóg a poďakovanie autora. Hlavné postavy nesympatické, neustále zdôrazňovanie Elsinej inteligencie a výnimočnosti otravné, humor mi vôbec nesadol. Tiež som fanúšičkou Harryho Pottera a príbehov pre deti, no s hlavnou postavou som sa nedokázala stotožniť. Hviezdičku pridávam za koniec - posledných pár strán a ucelenie príbehu.

bigben

Vlastně nevím...posledních 100 stran mě dostalo, když se příběh začíná rozmotávat...

ynot

Vůbec nechápu, jak se to někomu může nelíbit nebo tam něčemu nerozumět. Je to úžasná, dojemná a chytrá knížka.

Dean Winchester

Geniálním způsobem napsaná knížka, fascinující myšlenky téměř osmileté Elsy, až jsem se občas styděla za to, že by mě taková geniálnost nikdy nenapadla. Naprosto úžasné prolínání pohádek z Miamasu a skutecného života obyvatel hradu (domu, který Elsa střeží společně s Vlčím srdcem a worsem)
Zezačátku jsem byla občas znuděná zdánlivě nepodstatnými příběhy z Miamasu, časem jsem však pochopila jejich význam a hloubku myšlenky. Miluju babičku a její vynalézavost.
FASCINUJÍCÍ KNIHA

princesse

Zvláštní kniha. Místy jsem četla téměř mezi řádky, protože výlety do různých "dimenzí" nebyly pro mě moc záživné. Místy jsem se naopak vyloženě začetla a ke konci i uronila pár slziček. Asi hezká a zajímavá kniha, ale tento styl není pro mě úplně to pravé.

estrellka

Musím se přiznat, že s touto knihou jsem opravdu bojovala. Mísily se ve mně různé pocity - na jednu stranu negativní, že vlastně vůbec nevím, co to čtu a proč, na druhou stranu pozitivní. Nakonec jsem dočetla a jsem za to ráda. Ale pro mě zůstává hodnocení průměrné, víc dát nemůžu.

vivienna

…moc jsem se na knížku od F.Beckmana těšila, zatím jsem od tohoto autora nic nečetla, kromě shlédnutí filmu Muž jménem Ove a ten se mi líbil…no, ale s knihou Babička pozdravuje a omlouvá se, jsem se nějak od začátku neskamarádila…nápad dobrý, vztah mezi starou babičkou a malou vnučkou byl pěkný, ale neprokousala jsem se těmi vymyšlenými pohádkovými příběhy, ty mě nebavily, knížce spíš ubraly…

zupri

Knížku jsem četla před 2 lety a stále na ní myslím. Je úžasná. Ale myslím, že na ní není vždy vhodná doba. Komu nesedla, nečetl ji ve správnou chvíli...

gecko

Kniha byla fajn, ale rozhodně nečekejte dalšího "Oveho". Celou dobu jsem si nebyl jistý, zda-li to je kniha pro děti, nebo dospělé. Dokonce jsem ji už chtěl odložit, ale po přečtení několika komentářů jsem jí dal ještě jednu šanci. A nelituju, protože bylo zajímavé se postupně dovídat o jednotlivých postavách v domě. Zjišťovat jejich vzájemné vztahy a postupně rozkrývat jejich minulost. Přesto všechno nemůžu říct, že by mě kniha celkově bavila tak moc, aby dostala víc, než tři hvězdičky.

SmisekIvuska

Ze začátku to bylo trošku zmatené, ale to jen díky vyprávění pohádek. Až se člověk začetl, to v něm nechalo stopu. Ano, autor píše jiným stylem, ale za mě super knížka, která stojí za přečtení a zamyslení nad tím, co chceme, aby po nás zůstalo a jak si nás budou pamatovat ostatní :-)

Aleen

Já prostě nedokážu knihám pana Backmana dát méně hvězdiček. Pokaždé mi připomenou některé superdůležité záležitosti života, na které se často zapomíná. Tahle knížka mi připomněla moje dětství, jehož velkou část jsem strávila se svou babičkou. Ta byla sice na světelné roky vzdálená od této babičky a ani já jsem nebyla "zvláštní" dítě, ale také jsme spolu zažívali spoustu dobrodružství a také mi vyprávěla - četla pohádky, které, o tom jsem přesvědčená, ovlivnily na celý život můj vztah k příběhům. Tenhle je pěkně zamotaný, ale přesto se mi moc líbil. Ta souvislost s babiččinými příběhy, ta provázanost, mi pěkně seděly dohromady. Možná k lepšímu strávení pomohla i Valerie Zawadská, která načetla na placičku,ale mně se tahle kniha moc líbila a stejně jako ostatní autorovy počiny, mi zůstane dlouho v hlavě.

Ivajda

První dvě stránky mi lezla na nervy babička. I holčička. Ale brzy to přešlo.
Výlet do úžasného světa fantazie s bláznivou babičkou, která udělá cokoliv pro svou vnučku, naprosto dokonale vystavěné postavy a příběh, kde do sebe vše zapadá do posledního detailu. Sice jsem se nenasmála a nenabulila tolik, jako u Oveho, ale i tak se mi tato knížka líbila snad ještě víc. Víc takových milých knižních zážitků prosím. Doporučuji na sto procent všem, kteří milují pohádky pro dospělé.

eva2114

Táto sa mi od autora pacila najmenej. Zdlhave pasaze o rozpravkovyhc bytostiach som preskakovala, nebavili ma. Na konci kniha krasna pointa.

Knihomolkaa

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Už Muž jménem Ove na mě velmi zapůsobil a Babička je ještě level výše. Neskutečně zajímavý příběh, který člověka rozesměje a hned v následující větě rozpláče. Miluji autorův styl psaní a doporučuji na 1000 pohádkových věčností!

Petass

Backman je zvláštní autor... Jeho styl Vám musí sednout, ale i čas kdy po knize sáhnete. Kdybych Babičku četla jindy, asi by mě tolik nevzala. Některé části jsou zdlouhavé a připouštím i zmatené. Jak to všechno dopadne jsem tušila už před koncem... Mám ale čtyřletou dceru s velkou fantazií a upřímně, nevím, jak jí jednou sdělím, že babička už nepřijde... Tahle kniha mě prostě dostala do kolen, smála jsem se, brečela a přemýšlela... o sobě, dceři, životě... Jestli se chcete "jen" pobavit, Babička není ta správná volba, Backman se podle mě nečte "jen pro zábavu". Pro mě je a bude Backman srdcovkou.

Allla9

Nádherná knížka. Cituji poslední větu z knihy: "A komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu."

independentka

Kniha velmi mile překvapila, četla jsem ji jedním dechem ... doporučuji

prestiggio

Jeden dom, niekolko bytov, na prvy pohlad obyčajní susedia? Urcite nie, hlavne ak tam byva Elsa a jej babicka.
Knihu si pridavam aj do vyzvy pretoze dej sa odohrava presne na vianoce.

Makropulos

Ježíšek mi nadělil audio verzi mojí kdysi první Backmanovky. Tak jsem si udělala sváteční radost, poslechla si jí, a pokud bych mohla, přidala bych ještě hvězdičku.

indyka
30.12.2017

"Člověk může být smutný, i když jí sladkosti, ale je to mnohem, mnohem, mnohem těžší. "

kikiodvi
29.12.2017

3,5* Při čtení se celou dobu střídaly dva pocity: „Wow, paráda!“ a „Co to sakra je?!“. Humorně napsanému příběhu ubírají na kvalitě pohádkové scény; zdály se mi chaotické a ztrácela jsem návaznost. Jakoby se jednotlivé díly skládanky nechtěly spojit dohromady. Naopak kladně hodnotím výběr hlavních hrdinů, který jsou každý úplně jiný, a přesto dokážou najít společnou řeč. Bezkonkurenčně nejlepší byla postava babičky. Vloupat se do ZOO a házet hlínu po policajtech – dost dětinské! Ale udělat to proto, aby vnučka zapomněla na každodenní trable - to chce respekt! Ve výsledku zajímavá kniha, ale rozhodně ne každému sedne.

Makaja
26.12.2017

Nějak nevím, nebylo to špatné, ale ani mě to nenadchlo, takže jsem knihu v klidu odložila, proložila jinou, vrátila se k této, znovu odložila.... a tak asi čtyřikrát. Takže průměr.

Klára2216
22.12.2017

Dala bych tak tři a půl hvězdy. Kniha neurazí ani vyloženě nenadchne. Taková akorát do autobusu :)

stumpy
13.12.2017

Prima pohodová, humorná, smutná směska všeho co život nabízí. Očima osmileté holčičky. Život jednoho domu. Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Tak jak to už bývá. Určitě stojí za přečtení. A nebo aspoň za poslech v podání Valérie Zawadské.

Eduarda
01.12.2017

"Milá" - slovo, které ve mně zůstalo. Přečíst a jít dál. Pohádkový příběh mě místy až nudil. Ale celkově nic proti ničemu.

Chytuš
01.12.2017

Pan Backman si napsal výstižné hodnocení na str. 390: "Babička nebyla úplně příšerná. Akorát že nebyla ani úplně nepříšerná." Určitě víte, jak pejsek s kočičkou dělali dort. A tahle knížka se tomu hodně podobá: praštěná babička, přemoudřelá holčička, dům plný zvláštních figurek, pohádková království, draci, princezny, wors a Harry Potter, těhotná maminka, honba za pokladem, hodně tragiky a dojemných osudů... Samé skvělé suroviny, ale když je všechny smícháte dohromady, výsledek nemusí být ideální. Jakmile nepřijmete styl Elsina vyprávění ( na jednu stranu pohádkový, na druhou prostě moc dospělácký na 8 letou holčičku), budete se s příběhem asi místy hodně trápit, jako já... Škoda, očekávání byla vysoká...

Kingomolka
26.11.2017

Ze začátku jsem měla pocit, že to nebude nic pro mně. Potom jsem knize dala další šanci a nelituji. Krásná, milá, něžná kniha o babičce, která chtěla pro svoji vnučku jen to nejlepší :)

mafrid
14.11.2017

Taky mě to nebavilo, do čtení jsem se musela vysloveně nutit

jiri77
07.11.2017

Tak,tohle mě vůbec nebavilo. Do čtení jsem se musel nutit a knihu jsem dočetl s velkým úsilím.Za mě nejslabší Backman a doufám ,že příští knihy budou lepší.

petrarka72
17.10.2017

Prima vyprávění o tom, že když člověk potřebuje superhrdinu, tak ho prostě má. A že všechno má svůj důvod. A že bychom měli odpustit těm, co měli tu drzost a umřeli nám. Muž jménem Ove mě bavil víc, ale i Babička stohí za to.