Babička drsňačka

Babička drsňačka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/bmid_babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4 712 192

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Gangsta Granny , 2010

MartesGames
10.01.2021 5 z 5

Miluji tuto knihu... všem doporučuji.

janka3232
02.01.2021 5 z 5

Pro mě skvělý objev! Dětská literatura, kterou dají i dospělí. Zábavné, moderní, vtipné, poučné.

lamar3000
02.01.2021

Kniha je smutná na konci.
Ale i vtipná.

PoličkaÁja
22.12.2020

naprosto boží kniha

vojta888
18.12.2020 4 z 5

Tato kniha má všechno co by výborná kniha měla mít.

Har.Monika
01.12.2020 5 z 5

Přečetla jsem se synem (13 let). Příběh poutavý, vtipně psané momenty. Pro puberťáka ideální - mayovky a foglarovky už holt tolik netáhnou.

Anniecorn44
30.11.2020

Je to vtipne smutne a zajimave . Proste super

inachisio
02.11.2020 3 z 5

Knihu jsem měla přímo doporučenou od knihovnice. Nadšením jsem do stropu neskákala, ale číst se to dalo a dokonce se zde objevovaly i vtipné momenty.

Alkestis
30.10.2020 5 z 5

Naprosto super a úchvatný, vtipný, svižný!

LillyM.
28.10.2020 5 z 5

Co si budem, kniha si mě zase dostala:-D
Ben pořádně svou babičku neznal, myslel, že je až příliš průhledná, jak by si myslelo spoustu lidí, ovšem otázkou zůstává, je to pravda?

Lassie777
14.10.2020 4 z 5

Vtipná knížka o Benovi který opravdu nerd jezdí k babičce. Vše se ale změní, když zjistí, že jeho babička je zlodějka... Jediné co se mi nelíbilo je ,že knížka zkončila docela smutně.

bafometamendes
18.09.2020 4 z 5

Toto byla moje druhá kniha od Davida Williamse a musím říct že ze začátku kniha působí smutně ale i přesto mě ze všech pobavila nejvíce: Kluk toužící po zážitcích, šílení rodiče maniaci do tanečních soutěží, babička, která si vymyslí kdejakou loupežnou hystorku aby svému vnukovi ukázala že ona je Babička Drsnačka a samozřejmě vlezlí soused, který do všeho strká nos.
Jednoduchý popis a samozřejmě skláním poklonu za zakomponování britské královny Alžbety II, to mě fakt pobavilo :)

Lucie908
13.09.2020 5 z 5

Opravdu dobrá kniha.

lenkaabooks
05.06.2020 4 z 5

Benovi je jedenáct a nesnáší pátky, kdy ho rodiče vozí k babičce. A s tou je taková nuuuuda.... Vtipný a dojemný příběh o tom že všichni budeme jednou staří a nudní, anebo taky ne :-)

BooksLoverAnn8
31.05.2020 4 z 5

Tato knížku od Davida Wiliamse mám nejvíc ráda. Každou chvíli jsem se smála a bavila. Knížka je vtipná a dojemná, člověk se u ní rozhodně nenudí.

pablito
26.05.2020 5 z 5

Kombinace Walliamsova humoru a jedinečného přednesu Jiřího Lábuse, který namluvil audioknihu, dá dohromady nevšední zážitek. Těším se na další Walliamsovu knížku :)

Majule7
08.05.2020 4 z 5

Posloucháno jako audioknížka..a musím říct, že Jiří Lábus je neuvěřitelná přidaná hodnota :)

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

Toto byla moje první kniha od Davida Walliamse. Musím rict, ze me oslovila! Knihy tohoto autora jsou vtipné a zároveň dojemné - to je souhrn všech dojmu z knihy. A muzeme pripojit další poučku - v nejlepším prestat. Tady to ale bohuzel bylo dost smutné...

ave55
16.03.2020 5 z 5

Tak mě mí 4 vnuci přemluvili, abych dala knize 5 hvězd, což tak činím. Napřed jsem jim to půjčila v knihovně jako audioknihu na cestu do Rakouska na lyže, pak si to postupně přečetli ještě v knižní podobě. Vnuky mám ve věku 7, 10 , 12 a 13 let. Ta sedmiletá to sice poslouchala, ale asi ji to moc neoslovilo, ale ti starší se u toho chechtali. Samozřejmě jsem to aspoň letem světem otestovala na sobě, ať jsem v obraze. No, tak jo teda. 5*

haaabi
13.03.2020 3 z 5

No... ten začátek byl děsný... kluk nesnáší svou babičku, je pro něj nudná a smrdí, začne ji mít rád až se dozví, že je zlodějka. Toto jsem s odporem četla svým dětem (7 a 8), které ale stále chtěly ať pokračuji ve čtení. Nakonec byla knížka docela fajn, četla se sama a závěr byl vážně hezký a dojemný. Pro jedenáctileté (věk hl. hrdiny) asi fajn. Já jsem mohla s věkem dětí ještě vyčkat.