Až za hvězdami

Až za hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171498/bmid_az-za-hvezdami-qmT-171498.jpg 4 12 1

Královna romantiky série

Camfield série

145. díl

Hrabě z Ardwicku se rozzuří, když Heloise Brooková, s níž je tajně zasnouben, mu oznámí, že si vybrala jiného partnera, a to nejen na slavný ples, ale na celý život. Když však jeho kočár zastaví nehoda, povšimne si krásného děvčete, které tam stojí se svým bratříčkem. Nabídne jí pomoc a dozví se o jejím zoufalém osudu. Brzy ho napadne plán. Pozve ji na ples, aby tak získal zpět ztracenou sebedůvěru. Jenže to, co přijde potom, vůbec neodpovídá jeho původnímu plánu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ivo Železný

Beyond the Stars , 1995

modranka
modranka
23.01.2014 4 z 5

Grófovi z Ardwicku dá milenka v deň plesu kopačky. Cestou domov spozná sirotu Lupitu a jej brata, mladého grófa, ktorého sa snaží bratranec zabiť, aby sa dostal k jeho majetku. Lupita sa snaží brata ochrániť a gróf z Ardwicku jej v tom pomôže.
V krátkosti zhrnutý dej.
Kvalitou je príbeh celkom zaujímavý, romantický a mierne (veľmi mierne) dobrodružný. Povedala by som, že patrí k priemerným dielam Barbary Cartlandovej. Ale akosi mám pre túto autorku slabosť, tak som prihodila jednu hviezdičku nad priemer. :-)
Malá poznámka na okraj. Meno Lupita sa mi k postave nehodilo, bolo príliš tvrdé. No, ale nemôžu byť všetky Aničky? Však?!