Až za hvězdami

Hrabě z Ardwicku se rozzuří, když Heloise Brooková, s níž je tajně zasnouben, mu oznámí, že si vybrala jiného partnera, a to nejen na slavný ples, ale na celý život. Když však jeho kočár zastaví nehoda, povšimne si krásného děvčete, které tam stojí se svým bratříčkem. Nabídne jí pomoc a dozví se o jejím zoufalém osudu. Brzy ho napadne plán. Pozve ji na ples, aby tak získal zpět ztracenou sebedůvěru. Jenže to, co přijde potom, vůbec neodpovídá jeho původnímu plánu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171498/az-za-hvezdami-171498.jpg 47

Beyond The Stars (1995)

Vydáno:, Ivo Železný

modranka
23.01.2014

Grófovi z Ardwicku dá milenka v deň plesu kopačky. Cestou domov spozná sirotu Lupitu a jej brata, mladého grófa, ktorého sa snaží bratranec zabiť, aby sa dostal k jeho majetku. Lupita sa snaží brata ochrániť a gróf z Ardwicku jej v tom pomôže.
V krátkosti zhrnutý dej.
Kvalitou je príbeh celkom zaujímavý, romantický a mierne (veľmi mierne) dobrodružný. Povedala by som, že patrí k priemerným dielam Barbary Cartlandovej. Ale akosi mám pre túto autorku slabosť, tak som prihodila jednu hviezdičku nad priemer. :-)
Malá poznámka na okraj. Meno Lupita sa mi k postave nehodilo, bolo príliš tvrdé. No, ale nemôžu byť všetky Aničky? Však?!