Až za hrob

Až za hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/818/az-za-hrob-818.jpg 4 289 34

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský. Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovaru. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit. Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jaký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

To the hilt , 1996

kalache
19.11.2023 5 z 5

...Řekla tehdy jen:"Lidé žijící na samotě nejsou osamělí.".
Když tak o tom přemýšlím,musím ještě dodat,že jsou možná i šťastnější...

petrarka72
26.07.2023 4 z 5

Alexandr a pýcha Kinlochů. Někdo používá mozek, někdo zahradní gril.

Luigi1
26.07.2023 5 z 5

Tato kniha se dala číst i po létech stále jsem tam nacházel něco nového

Pall11
24.06.2023 5 z 5

Po knížkách od Dicka Francise sáhnu vždy když si chci přečíst poctivou detektivku. Píše zajímavě. Děj jeho příběhů má vždy spád,má hlavu a patu a nikdy nenudí. Neumím anglicky,ale věřím tomu,že překlady paní Moserové-Davidové jsou skvělé. Už jenom proto,že mě při čtení nic neruší a nemusím přemýšlet nad tím jestli slova dávají smysl a formulace vět není krkolomná.
Takže je jasné,že i tomuto příběhu dávám pět hvězdiček.

Noisette73
20.08.2022 4 z 5

Tady bylo i tak trošku tajemna, mystiky a špetka keltské historie, to bylo trošku něco jiného. Byl to velmi zdařilý experiment.

alekis
16.06.2022 5 z 5

V překážkovém závodě mnou několika rozečtených knih na celé čáře zvítězila tato vynikající, zábavná, dějem nabitá a hodně dramatická detektivka! Cena pro vítěze je 5*.
Podotýkám, že o dostihy se tentokrát skoro vůbec nejednalo, vůbec to nevadilo... a čtení to bylo vynikající!

kristijan
17.08.2021 5 z 5

Moc dobrá detektivka se spoustou zajímavých postav. Opravdu dobře se to četlo, má to příjemný spád, pořád se něco děje, přitom to není žádná divočina. Poctivá klasika. Líbilo se mi, jak Francis zachytil hlavní postavu - malíře při práci na obraze. Zajímalo by mě, jestli Francis taky maloval, nebo jestli podobně prožíval psaní svých příběhů.

zatmění
23.03.2021

Jako vždy úžasné čtení. Dick Francis nezklame. :-)

Šárka345
09.11.2020 5 z 5

Moc pěkné a příjemně protkané humorem :0)))

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Přidávám se k početné skupině zdejších čtenářů, kteří kladně hodnotí tuto knihu. Ale jelikož jsem už všechny superlativy vyčerpal v komentářích jiných Francisových detektivek, zde už pouze dodám: čtěte!

Péťa1950
08.09.2020 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila po letech. Děj jsem znala, proto jsem si vychutnávala zvláštní styl humoru, skrývané hluboké city, malířskou techniku a další. Stojí za přečtení. Dick Francis je mistr slova.

Romanka40
05.01.2020 3 z 5

Ctiva kniha, ale nektere uryvky jsem cetla tak, ze vubec nevim o cem byli. Jinak zajimave napsane

Keddie
30.04.2019 5 z 5

Vynikající klasická detektivka. Doporučuji.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Krásný příběh, miluju knížky od Dicka Francise :-)

Květinka008
01.08.2018 4 z 5

Kniha žánru, který běžně nečtu - volba mezi Agathou a Francisem padla na koně, spíše kvůli době, ve které se detektivka odehrává. Na jedné straně jsem byla touto knihou nadšená - výborně se četla, žádné zbytečné natahování děje, vše propracované a krásně do sebe zapadající, i okolnosti naznačené později vysvětlené; kupuji v bazaru a ráda se k ní vrátím. Obávám se ale, že musím na druhou stranu říct "proboha co na tom Francisovi mají?!". S jeho proslulostí by to měla být větší "pecka". Takže sice odškrtávám splněnou kategorii, ale abych měla úplně čisté svědomí, na základě komentářů si přečtu ještě nějakou jinou, více detektivně-dostihovou...

Disease
20.03.2018 5 z 5

Alexandr je sympaťák a navzdory své "bláznivosti" má v sobě víc zodpovědnosti než většina jeho příbuzných. Další z Francisovek, co se neomrzí.

Jack93
12.03.2018 5 z 5

Pýcha, rodina, čest, víra ve spravedlnost, vášeň, láska, nenávist. Hlavní prvky Francisova 34. románu Až za hrob (nepočítám-li biografické dílo Sport Královen). Jde o výborně postavený, od úvodní stránky velmi čtivý příběh, který se od ostatních Francisových děl odlišuje tím, že dostihový svět je (trochu) upozaděn. Hlavní hrdina se opět nachází na životní křižovatce, jak je (bylo) u tohoto britského autora zvykem. Francisova psychologie postav je bravurní, v tom se mu málokdo vyrovná. Chcete-li zažít dávku napětí a zároveň si při četbě oddechnout, neexistuje lepší volba než Dick Francis.

lump23
24.04.2017 4 z 5

Knížka se mi moc a moc libila.Je opravdu poutavá.Přečetl jsem ji,asi za tři dny.Fakt pěkné!

Schamila
11.02.2017 4 z 5

Bezva, i když koníčci byli jen okrajově, zato zápletka dobrá, planiny neskutečné, někdy jsem měla pocit, že tam skutečně jsem, skutečně príma počteníčko, žádné krváky, přesto fajn napětí.

Toffee
30.12.2016 4 z 5