Až úzko pomyslet ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Román o strachu. O naději v beznaději. Příběh pobodaný jehlami a nahlodaný rakovinou. Román o triviálních vztazích, bonbonierách, lubrikačních gelech daleko za expirací, o Kabale a strženém těsnění. Román o strachu s velkým "S". Román o všem, čeho byste se dobrovolně nechtěli dožít a zároveň o všem, co dokonale znáte z vlastních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457120/az-uzko-pomyslet-qid-457120.jpg 4.811
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou
Orig. název

Až úzko pomyslet, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Až úzko pomyslet

Přidat komentář
0360
20.08.2020

Máte - li strach číst první román básníka, tak jako jsem ho měl ze začátku já, doporučuji Vám zapomenout na předsudky.
Román Vás naprosto pohltí a vtáhne do místy všedních dní hlavní postavy, která se pak spolu s Vámi plácá životem a ušmudlaným Žižkovem a svým přístupem k životu a světu vše zkomplikuje a společně prožijete velmi náročné situace a zkušenosti. Na konci románu budete rádi, že se můžete ze zajetí této postavy vymanit a žít si opět po svém.
Ve vypjatých okamžicích osudů hlavního hrdiny autor mistrně uplatňuje svůj básnický základ a text na pomezí prózy a poezie ještě zvýrazní zážitek z Vašich společně prožitých delirií.

zita7644
04.08.2020

Skvělý román! Drsný až na dřeň! Pravda nezaobalená do ezoterických peřinek zjemňování reality, naopak, vyvalí se na vás se všemi ostny, hnusy, hnisy, tvrdě a nekompromisně!Nenechá vás v klidu! Donutí k přemýšlení! To je velký dar, kterým je K. M. Hodáček obdařen vrchovatě


CartagoElport
09.07.2020

Gejzír slovních obratů, pocitů, nálad a obrazů. Emoce tečou z každého slova, stékají do vět a valí se po těle mrazivým potem. Kamil M. Hodáček - chrlič vodopádů myšlenkových útržků, které pleskaly do mých představ fantazií odpadkového koše či netečností špitálu. Kniha žije. Kniha dýchá refrénem písně. Při každé další sloce tuším, že se bude opakovat. Trhavým rytmem zvratků, které vězněné v hrdle dusí. Musí ven... Povedlo se...v příběhu o opakovaném setkávání života se smrtí. Jako i v mém životě. Je to i má osobní kniha. Nedokázala jsem ji číst najednou. Ale po celou dobu mi v uších zněla kytara Franka Zappy. Náhoda? Jednou řekl "Kytara musí blít". Tak proč ne kniha...

daria1072
09.07.2020

Kamila znám osobně poměrně dlouhou dobu a je to jedna z nejkvalitnějších osobností co znám. Miluju jak jeho básnickou tvorbu, tak prózu. "Až úzko pomyslet" je kniha, která vás rozhodně dostane. Svou naprostou upřímností, nepřikrášlováním reality a osobních prožitků autora, ale nad tou vší složitostí života, bolestí, klopotné cesty za štěstím a vnitřních bojů, tak nějak ční Kamilova povaha. A ta je nejen nesmírně soucitná, obětavá a lidská, ale řekla bych až pokorná. Ta kniha je úžasná, jako její autor, kterého mám velmi ráda

Lumír Hayer
01.06.2020

"Na jeden zátah přečteno. Skvělý styl! Lidsky se mně to dotklo. Zrovna jsem dočetla, musím to ještě strávit. Umíš!"
(Zoja Almitedou)

JanMas
23.02.2020

Není jednoduché popsat pocity, které se po člověku až fyzicky dráždivě drápou odněkud z nitra ven a tam drápou znovu po kůži a zaháknou se někam do podvěsku. Tak to cítím, když čtu a když jsem dočetl tuto knihu. Je z tohoto světa a zároveň otevírá skrze oči někoho jiného světy další. Je to duševní bolest a zároveň dotyk prachu a strupů a všeho, čeho se jinak člověk štítí. Kamil se nebojí dotknout a ochutnat a přinášet nám venku zážitky zevnitř... jsem mu za to vděčnej.
Zase tolik odvážlivců mezi námi není. Já musel tenhle román číst po určitých dávkách. Jako bych se mu bál propadnout. Nechtěl jsem si až tak přiznat, jak dalece ta slova chápu. Originalita v symbolech, značkách a zkratkách a přesto zachovává určitou poetiku. Je cítit, ten pot. Autor, jako Kamil píše aby ukázal, že slova jsou jako sedlo, na kterém jedou jen Ti odvážní... Je skvělá. J.M.

fullmoon
06.11.2019

Zvláštní román. Zvláštní příběh. Odvážná obálka. Zvláštní stavba vět i technická struktura psaní, spíše připomínající zdramatizovaný deník. Zvláštní zápletka, zvláštní, ale uvěřitelné shody náhod v příběhu. Na spoustě míst básnický jazyk, střídaný s citací Kafkovských textů v originále. Vulgarní výrazy přesně dávkované, popis sexuálních scén naprosto otevřený. Zvláštní kniha, která však svou originalitou velmi schopně zakrývá soudobou produkci gay literatury. Dostal jsem se k ní díky doporučení známých, nerozumím tomu, proč kniha není lépe - více vidět.

PřemyslToth
18.10.2019

Je to hodina, co jsem dočetl knihu "Až úzko pomyslet" a stále se z toho zážitku nemohu vzpamatovat. Takovou otevřenost jsem možná ani nečekal, tolik syrovosti, nepřikrášleného jazyka, drásající popis veškerého dění - myslím, že si nedokážu vzpomenout na žádnou knihu, kterou jsem kdy četl, co by se této alespoň vzdáleně podobala. Na české poměry si dovolím hovořit o výjimečné události. Možná, díky LGBT tématu, nebude "Až úzko pomyslet" pro všechny dobře stravitelná, to se může stát. Já jsem však strávil každý řádek bez úhony, protože bez předsudků a v žádném případě nelituji!! Určitě, co nejdříve, přečtu ještě jednou.

1