Až tady nebudu

Až tady nebudu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391791/bmid_az-tady-nebudu-hj8-391791.jpg 4 272 93

ZBÝVÁ VÁM 18 MĚSÍCŮ ŽIVOTA… Když si jednoho lednového pondělí Jess Mountová prohlíží svůj Facebook, zjišťuje, že se čas na jejím účtu přehoupl o 18 měsíců dopředu. Přímo do dne, kdy zemřela. Znepokojivé příspěvky se na jejím timeline nepřestávají objevovat a ona přes ně postupně odhaluje svou budoucnost. Narazí například i na svého nádherného syna, kterého ještě ani nepočala. Stojí tak před důležitým rozhodnutím. Pokud bude chtít změnit svou budoucnost, aby si zachránila vlastní život, její malý chlapeček, do kterého se zamilovala, nikdy nemusí existovat. Co kdybyste se taky mohli podívat do budoucnosti a měli tak možnost změnit svůj osud? Na první pohled klasický psychologický román skrývá důležité poselství.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Bookmedia

After I've gone

18LenkA12
21.10.2021 4 z 5

Příběh je zajímavě zpracován a děj se odvíjí svižným tempem. Autorka se dotýká velice aktuálního společenského tématu. Minulostí ovlivňujeme přítomnost a ta zase ovlivní budoucnost. Osobně jsme zastáncem názoru, že co se má stát tak to se stane a má se žít každý den naplno, a znát svou budoucnost bych stejně nechtěla, jelikož jsem ráda když mě život překvapí.

Belanna
21.09.2021 3 z 5

Od této knížky jsem očekávala asi něco jiného nebo alespoň jiné podání.
Námět se mi líbil, jen ho chtělo víc využít.

Lucc93
20.07.2021 5 z 5

Jedna z knih, která Vás dostane. Perfektní téma, perfektní zpracování. Moc mě to bavilo :).

Ellicia
04.06.2021 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka. Zajímavý nápad zamyslet se nad tím jak by se člověk zachoval, kdyby viděl do budoucnosti. Líbila se mi.

Martiiiik
02.05.2021 4 z 5

To byla zajímavá kniha :-) Hezky napsaná, střídání postav ve vyprávění a ještě časů, tedy přítomnosti a budoucnosti, je velmi osvěžující.. Téma je vcelku těžké, kruté domácí násilí na ženách.. a tady v kontrastu s určitým druhem dobra.. Těžká volba.. Velmi pěkné čtyři hvězdy a doporučuji

Nixa
27.04.2021 3 z 5

Kniha se mi četla dobře a i když jsem podle anotace čekala něco jiného, zklamaná rozhodně nejsem.

vnimat_Krasu
24.04.2021 2 z 5

Myšlenka dobrá. Ta naprostá absence elementární logiky v chování hlavní hrdinky, rezignovaný poddání se osudu a neschopnost si screennout vlastní obrazovku v mobilu mě ale děsně drásala. Page turner to bezesporu je. No brainer bohužel taky.

Scheila
31.03.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům a mě myšlenky ji okamžitě zařadili do sekce detektivních thrillerů. Špatně, špatně. Opravdu to není detektivka ale thriláč rozhodně.
V knize postupně zjišťujeme co se vlastně stalo (má stát).
Námět mě opravdu bavil. Hodně originální nápad. Začátek jsem hltala každé písmeno. Od půlky to spis byl takový Roman pro ženy. Což mě opravdu moc nebavilo a v tomto duchu se to vlastně táhli skoro až na konec kdy ona si proste nebyla jista zda je to tak jak si mysli nebo není.
Konec mě nepřekvapil, ale také nedopadlo tak jak jsem si myslela. Za mě dobře napsána a poutavá kniha.

NicoletH9
28.03.2021 5 z 5

Jedna z těch nejlepších knih jaké jsem četla. Příběh je napínavý, zajímavý a velmi čtivý. Knihu jsem četla jedním dechem. :-)

martousek
11.03.2021 3 z 5

Pro mě je kniha bohužel zklamáním, jedná se o velice jednoduché psychologické drama. Upřednostňuji knihy, které jsou více propracované a pro čtenáře složitější. Tohle je vlastně pohádka se šťastným koncem.

petaSk
14.02.2021 4 z 5

Nejdříve mě dost štvalo, že hlavní hrdinka sama sebe vědomě vede do zhouby, ale postupně jsem její motivaci začala chápat a stala se pro mě mnohem lidštější. Velmi originální psychologické drama, u kterého mi leccos vysvětlil doslov. To, že se některé věci nevysvětlily mi nevadilo, nemělo se jednat o sci-fi dílo, a byla by škoda přijít o tak zajímavou premisu, jen kvůli technikáliím, kterými se autorka nepotřebovala zabývat.

kachnat
12.02.2021 4 z 5

Velmi zajímavý námět, čtivě napsaný. Trochu jsem byla proti hlavní postavě, tedy proti tomu, že přestože ví, co se stane, žene se do toho.... Ale vše má asi svůj důvod..... Kniha se mi líbila.

Lukeronka
04.01.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Na můj vkus je to moc strojeně napsané, extrémně spisovně, a to i v konverzacích mezi dvěma mladými holkami. Nechci slang, ale když se dvě 20 leté holky baví jak když píší sloh na češtinu, tak mi to nějak nesedí.
Když odhlédnu o tohoto, tak mi nebyly moc sympatické hlavní postavy. Holka naprosto zaslepená láskou se bojí udělat cokoli mimo nalinkovanou budoucnost, o které se dočte... tak když už tomu začala věřit, proč s tím něco nedělá?
Ale jinak se to dalo, takové oddechové do auta do kolon... člověk se nemusí až moc soustředit a zároveň to nenudí...

te-ssiinka3905
26.08.2020 3 z 5

Já nevím... Já prostě jsem si říkala od začátku "tak vim, ze umřu, ze to ma spojitost s tímhle chlapem a s nějakým deckem a stejně s nim jsem a to děcko si nechám udělat ?"... Tohle Me strašně vytacelo místo aby to změnila tak se do toho hnala pro nejaky děcko a psychopatem, protože děcko... Ale nakonec jsem si vydechla a to je to co mi nedalo se od toho odtrhnout, ta myšlenka "vážně je někdo tak tupej?"

Adris
18.08.2020

Příběh o ženě, která nahlédne do své budoucnosti, a zjistí, že brzy zemře. Může svůj osud změnit? A co když díky případné změně osudu obětuje i něco jiného? Něco, za co stojí umřít?

Kniha se dobře čte, ač bych klidně zkrátila opakující se myšlenkové pochody hl. hrdinky a retrospektivu do jejího dětství bych smazala, neměla pro tento příběh význam. Naopak bych přidala dramatické a akční scény. Jedna hvězdička je navíc, za originální nápad.

teepe
09.08.2020 5 z 5

Velice originální námět :) byla jsem celou dobu napjatá jak to dopadne, za den a půl přečteno :)

janca1705
29.07.2020 5 z 5

Kniha nešla odložit .. doporučuji.

laurs
01.07.2020 3 z 5

Autorka pracovala dle mého se zajímavým nápadem, bohužel to zpracování je strašně slabé a mám pocit, že z toho mohla vytáhnout víc. A poté ještě téma domácího násilí. Myslím, že vysvětlení, že není pravda, že pokud se takto zle chová otec, nemusí se tak chovat i syn, je zbytečné. Příběh to takhle potřeboval, tak to tak je. Hotovo, tečka, ať si to čtenář v textu najde sám. Ať si to sám vysvětlí, ať to sám pochopí.

jaroiva
30.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Mám ráda tento styl časové zápletky, byť třeba jen vize budoucnosti, v případě, že je příběh natolik dobře promyšlený, aby po dočtení celek "seděl"...

POZOR, možná drobně SPOILERuju:
Tady prostě konec nesedí. Vypadalo by to úplně jinak, uznávám, ale za to strhávám jednu velkou hvězdu. Konec to logicky zkazil, podobně jako u filmu Dům u jezera, kde konec totálně zabil celou pracně budovanou zápletku.
Tady je to trochu mírněji pokažené, ale stejně by konec podle mě měl "správně" vypadat jinak.
Protože mě to ale celou dobu bavilo, nemám další výhrady a nechávám 4*.

pastelka53
20.06.2020 4 z 5

Rozhodně kniha, která vyčnívá svou originalitou.
Jak byste se cítili kdybyste na své sociální síti našli příspěvky z budoucnosti od svých přátel a rodiny, kteří pláčou nad vaším náhlým odchodem?
Jak byste nahlíželi na to, že za 18 měsíců se z vás stane vdaná žena s malým dítětem a váš manžel je tyran?
Příběh byl zajímavě pojat, ze začátku se děj vlekl, ale po čase se vše rozjelo a oči hltali až do poslední stránky.