Až se tě život zeptá

Až se tě život zeptá https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197990/bmid_az-se-te-zivot-zepta-uqr-197990.jpg 4 233 55

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde luxusní obálku s pozvánkou na schůzku se životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život – práce ji neuspokojuje, vyhýbá se rodině i přátelům a stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu s přítelem, kterého bezhlavě milovala a s nímž žila několik let. Odmítá si však všechny své problémy přiznat a ocitá se ve stále větší izolaci. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její život a začne ji doprovázet téměř na každém kroku, se její komplikovaný vztah k okolí začíná měnit. Lucy, která dlouho obelhávala své okolí, ale především sama sebe, si postupně uvědomuje, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat mnohem větší pozornost.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , BB art

The Time of my Life , 2011

bookcase
16.04.2014 5 z 5

Moje Cecilka oblíbená....byla jsem zvědavá na příběh Lucy, která má schůzku se svým Životem..... takové rande by neškodilo nikomu z nás, aspoň občas. Hezky napsané.

luciefeix
26.03.2014 2 z 5

čekala jsem něco jiného, první pulka je velice nudná a hrdinku byste flákly ale pak se docela rozhejbala a šlo to .

Dousabel
18.03.2014 4 z 5

Hrozně milá a zábavná knížka. Kéž by to takhle fungovalo i ve skutečnosti:) Po dočtení ve mně zanechala velmi příjemné pocity a naději, že nikdy není pozdě na nápravu chyb, které dělá každý.
P. S. Nemáte někdo doporučení na firmu, co čistí koberce...? :)))

Dreisii
03.02.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila,ale musím říct že mě úplně nepohltila jako jiná knížka od Cecelia.

Vendulik
09.01.2014 5 z 5

Skvělé jsem se u této knihy bavila. Moc mě překvapila. Tahle autorka je prostě nej. Těším se až si přečtu její další knihu.

HaDráček
25.09.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší dílo této spisovatelky. Zajímavý děj a myšlenka.

kika 13
29.05.2013 3 z 5

Těžko se mi četla,ale to je na každém posuzovateli jak se s tím popere.

Rind
14.05.2013 4 z 5

Pomaly rozjezd, ale nenechte se odradit. Smysluplny zensky roman. Vyborna oddychovka.

lakme
22.03.2013 4 z 5

Kniha se mi velice dobře četla a zanechala ve mě dobrý pocit..:)

ruzovka
09.03.2013

Kniha se mi moc líbila , dle mého názoru je i poučná, protože setkání Lucy se svým Životem ukázalo, že člověk nesmí lhát nejen svým přátelům , rodině , spolupracovníkům, ale zejména sám sobě .
Odmítá si totiž přiznat své problémy, které nastaly po rozchodu s přítelem, s kterým několik let žila a milovala ho, milovala svůj život s ním. Přišla o práci, o jejich společné bydlení , společní přátelé si myslí, že ona zradila přítele a dávají jí to najevo a ona jim to nevyvrací. .Obelhávala dlouho své okolí a i sama sebe, že je teď se svým životem spokojená , a neuvědomovala si, že život je dar , a musí se mu věnovat patřičná pozornost...
Takže nejenom příjemná oddychová četba.

Peace
27.02.2013 5 z 5

Hlavní hrdinka mi byla sympatická od prvních stránek, takže se knížka četla v podstatě sama :o) Příjemná oddychovka, kterou mohu jedině doporučit.

kattyV
18.02.2013 4 z 5

Dobře napsané a čtivé.
Hlavní hrdinka Lucy neustále lže - lže svým přátelům, své rodině, kolegům v práci. Jedna lež se vrší na druhou. Svým přátelům lže o svém rozchodu s bývalým přítelem, rodině o tom, jak přišla o svou práci, kolegům tvrdí, že umí španělsky. A především, lže sama sobě a namlouvá si, že je šťastná. Teprve, když se potká se svým Životem, uvědomí si, jak na něho kašlala. Vypadá totiž dost zanedbaně. Život ji přinutí aby přestala lhát, což není tak jednoduché. Ale nakonec se jí ohromně uleví, takže může začít znovu. Její Život je s tím náramně spokojený, což se kladně projeví i na jeho vzhledu. Nakonec si Lucy srovná své priority a Život ji může nechat, ať si život žije sama bez jeho pomoci.

Danafantom
29.01.2013

Knížka mě svým stylem psaní nevyhovovala, příliš mi připomínala slovní průjem. Tak se přiznávám, že jsem si přečetla pak jen pár pasáží a konec. Uznávám, že námět je to zajímavý.

buginna
29.01.2013 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Začátek je opravdu nic moc, ale až se do ni začtete nedá vám to, ji co nejdříve přečíst. Mě se kniha líbila. Pro nepříliš náročné čtenáře mohu jen doporučit. Pro mne příjemná oddychová kniha.

muchomurka
25.01.2013 4 z 5

Čekala jsem, že přes vlažný rozjezd, budu tuhle knížku louskat dlouho. Ale příběh se rozjel tak, že jsem ji přečetla za odpoledne. Líbil se mi nápad, že Život chodí všude s hlavní hrdinkou :-). A také konec, který nebyl (naštěstí) přeslazený.

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Až se tě život zeptá je v